Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rossz "konfliktuskezelés" az...

Rossz "konfliktuskezelés" az hogyha valaki megbánt akkor minden kapcsolatot megszakítok vele? Ez jobban fáj a másiknak mintha vitatkoznék?

Figyelt kérdés

Tehát ha például párkapcsolatban megbánt egy túl erős beszólással a párom akkor nem vitatkozom vele, hanem elvonulok másik szobába, intézem a dolgaim és még a telefont sem veszem fel neki ha máshol vagyok.(ez általában egy nap) Ha úgy érzem lenyugodtam akkor kezdek el egy normális hangvételű vitát, de addigra ő meg elengedi kb. azt a témát.

Ugyanez igaz a barátokra is. Egyszer nem hívtak el valamerre, akkor képes voltam hetekig visszautasítani minden olyan programot ahol bármelyikükkel is találkoznom kellett volna. Más is van ilyen mint én? Ezzel csak saját magam fárasztom?



2019. okt. 23. 15:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Van így az ember, legalábbis lazább kapcsolatba, pl kollegiális viszonyba, úgy ahogy belefér, mert ott mindenkinek vannak stikliei, és nem válogathatjuk meg hogy kivel dolgozunk, szóval ott se valami profi, de van ilyen...


Párkapcsolatba... ez nem hinném, hogy járható út lenne. Ha velem ilyet megcsinálna a párom, ugyanazt adnám vissza. Mikor elkezdene már egy "normális hangvételű" vitát, akkor én csinálnám meg, hogy ott hagynám a p-csába. És akárhányszor kezdené újra, annyiszor hagynám ott. Nem vagyok játékszer, hogy ha mondok valamit, akkor ne vegye fel a telót, vagy letagadja magát, vagy ilyesmi.

Egy 17 éves hülyegyerekkel talán megtehetné, vagy még azzal se!

Egy párkapcsolatba nem lehet ezt csinálni.

2019. okt. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

"minden kapcsolatot megszakítok vele"

Nem rossz módszer, csak könnyen lehet végleges, ezt kalkuláld bele!

Ha a másik fél következetes, nagyon hamar abba a helyzetben találhatod magad, hogy azt mondja, hogy ha nem kellettem hétfőn, akkor ne kelljek szerdán se, meg pénteken se, úgyhogy szevasz!

2019. okt. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

És barátságokban?


Egyébként ha én vagyok a hibás, akkor nem vonulok el, vállalom a következményeket csak ha megbántanak akkor csinálom ezt. Ilyen például ha csúnyán beszélnek velem(káromkodással egybekötve), volt olyan aki a családomra tett megjegyzést stb. (ezekben az esetekben én nem csináltam olyat, ami indokolta volna ezt a stílust)

2019. okt. 23. 15:28
 4/13 A kérdező kommentje:
#2 ezt abban az esetben csinálom, hogyha akkor így is gondolom. Ha olyankor számítana a párom vagy egy ilyen után soha többet nem keresnének a barátaim, akkor nyilván rosszul esne kicsit, de inkább fellélegeznék.
2019. okt. 23. 15:30
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

Barátságokban? Ne lepődj meg, ha egyszer csak ők szakítják meg veled a kapcsolatot véglegesen.

Párkapcsolatban se lehet ilyet csinálni, hogy nem veszed fel pl a telefont. Elég gyerekes viselkedés.

Odáig oké, hogy indulatosan nem akarsz vitázni, és inkább elvonulsz, majd lehiggadva beszéled meg.

2019. okt. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Párkapcsolatban nem elvonulni kell és várni, hogy a másik "hátha észreveszi magát" hanem visszajelezni és megbeszélni a problémákat: "figyelj, ez most nagyon rosszul esett nekem, ez nagyon fájt". Visszajelezni, megbeszélni.

Ha egy ember rendszeresen megbánt, nem bírom a stílusát, rosszul vagyok tőle annyira nem szimpatikus, akkor igyekszem vele minden kapcsolatot megszakítani.

2019. okt. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

Ez meg képlékeny.

Ami a barátságot illeti, azért képlékeny, mert amit az emberek hajlamosak annak hívni, annak a 95%-a valójában nem az, szóval a barátság az egy nagyon nagyon széles spektrumú valami, ezt felnőtt ember módjára át kell gondolni, és mérlegelni kell, hogy vezet e ez a módszer valahova, vagy van e jobb módszer,

hát nem tudom, szerintem helyzete válogatja, nem hiszem, hogy erre van olyan varázsrecept, hogy mi jó, vagy hatékony, vagy ilyesmi.

A másik féltől is függ, nála működik e, vagy pont leszarja.


Ami meg a másik részét illeti, hogy téged sértenek meg csúnya beszéddel:

Na az meg aztán képlékeny a köbön!

Igazságból annyi féle van, ahány ember!

Ahány értékrend, ahány személet, ahány nézőpont!

"én nem csináltam olyat, ami indokolta volna ezt a stílust"

Szerinted!!!

De ha a másik ember mégis ilyeneket mondott, akkor tény, hogy szerinte meg indokolt volt, mert ha nem lett volna az, akkor nem mondta volna, ez ennyire pofon egyszerű!

Pont ebből van a veszekedés, hogy mindkét fél kizárólag a saját igazát látja, de attól még nem lesz igazad, hogy az a TE igazad, mert nem egy istenség vagy, hogy a te igazad többet érne, mint a másik igaza! :)

Ezt nehéz elfogadni, de ha kívülállóként belegondolsz, hogy zajlik egy veszekedés, hát pont így.


"rosszul esne kicsit, de inkább fellélegeznék."

Hát akkor abba a párkapcsolatba bele lehet sz-ni egy nagyot.

2019. okt. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Ha óvodás vagy, akkor tökéletes, ettől idősebb embernek edig illene nem gyerekként viselkedni.
2019. okt. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Abszolut nem bàntja öket az ideiglenes ignoralas. Igy veszik hogy mrgteheti es legközelebb ugy beszelget veled mintha mi sem törtent volna. Nem veszik büntetesnek csak azt hogy par napig puffogsz söt. Örülnek neki hogy betalàlt.
2019. okt. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
46%
Ez a fajta konfliktuskezelés egy kiskamasz (13-14 év) érzelmi érettségére vall. Kontraproduktív, értelmetlen, ostoba, passzív-agresszív mártírkodás. Folytasd csak, de aztán ne sírjál ha emiatt elfordul tőled mindenki, teljes joggal fogják tenni.
2019. okt. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!