Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek alaptermészetében...

Az emberek alaptermészetében benne van a kegyetlenség?

Figyelt kérdés
A szegénytől a gazdag rétegig mindenki kegyetlenkedik iskolában,munkahelyen.A szakmunkásban ugyanúgy mint egy erős gimnáziumban csak a módszer tér el.Ha az emberek előszeretettel zaklatják és nyomorítsák meg a másikat akkor miért köpködnek a gyilkosokra?
2019. okt. 24. 17:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
26%
Igen... 🙂
2019. okt. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
16%
Na ez egy jó kérdés! Elhordják mindennek a gyilkosokat pedig ők is ugyanolyanok. Bele rúgnak a másikba kedvük szerint. Én kivétel vagyok szerencsére.
2019. okt. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Szokás embereket kiközösíteni betegség,származás,vallás stb alapján,nem értem ezt az ok nélküli gyűlöletet.
2019. okt. 24. 17:21
 4/19 anonim ***** válasza:
57%
Nem hiszem... Szerintem ez legfőképpen a kornyezetunktol függ , milyen körülmények kozott novunk fel , stbstb. Nyilvan valamilyen szinten benne lehet az is hogy valakinek olyan a természete hogy kevesbe empatikus. Na meg attol hogy valaki eloszeretettel zaklat vagy csesztet valakit attol meg nem osszehasonlithato egy gyilkossal....
2019. okt. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Általános iskola alsó osztályban átlagos vagy kicsit több pénzel rendelkező szülők gyerekei gúnyoltak ki azért amilyen kocsink van meg azért közösítettek ki hogy csendes voltam,emelé szívbeteg,tikkelős/kényszeres gyerek.
2019. okt. 24. 17:24
 6/19 A kérdező kommentje:
Van aki simán kimondja hogy "Öld meg magad senkinek nem fogsz hiányozni" és ha a másik megteszi akkor örül magának és nem kap büntetést,ez ugyanúgy gyilkos.
2019. okt. 24. 17:25
 7/19 anonim ***** válasza:
68%
Úgy látom ez nem gyűlölet hanem tudatlanság, azok a pillanatok mikor megfeledkeznek magukról és nem tudják elképzelni, átérezni milyen a másiknak. Nem haragszom ezért senkire akkor sem ha velem gonoszkodnak mert végső soron ez a gyengeség jele. Akkor tud érvényesülni vagyis azt hiszi, hogy csak akkor tud ha elnyomja a másikat és fölénybe kerül. Ez sosem történik meg ténylegesen mert mindig van nagyobb a nagynál de erre csak akkor döbben rá mikor elhagyja a megszokott közeget és ismeretlen helyen ismeretlen emberek közt él tovább. A gyilkosok pedig nem érdemlik meg a szabadságot mivel szabadságukban állt úgy dönteni, hogy más módon oldják meg a problémáikat de nem úgy döntöttek.
2019. okt. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Érzelmi zsarolo inkabb, undorito dolog az is el kell hogy ismerjem.. sajnos egy undorito vilagban elunk ahol mar ongyilkossagra buzditjak az embert aztan meg csodalkoznak ha tenyleg megteszi. Az ilyen embereket nem fogod tudni megváltoztatni ,aki hülye az is marad. Tenyleg csak azt tudom tanácsolni hogy ne aggodj ilyeneken, ha valaki képes ilyesmik miatt gunyolni netalantan zaklatni az az o baromsaga es ha nem latjak hogy zavar annal kevesbe fogjak viccesnek talalni vagy elvezetesnek. Fel a fejjel, a gyerekek amúgy is gonoszabbak mert sokszor nem erzik meg a sulyat annak amit mondanak.
2019. okt. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
A nagyrészük felnőtt korára sem lett különb,valamelyik már börtönbe is volt testi sértésért.
2019. okt. 24. 17:35
 10/19 A kérdező kommentje:
Ami még poén hogy speciális iskolába kezdtem és járok is középiskolában mégis,itt is van olyan hogy egyik kiröhögi a másik fogyatékosságát/baját amikor ő is ugyanúgy fogyatékos,engem kiröhögött a tikkelésem miatt egy süket gyerek hogy fogyatékos vagyok.
2019. okt. 24. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!