Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 27 évesen lehet még új karrier...

27 évesen lehet még új karriert kezdeni vagy már csak az alja- és szalagmunka vár rám?

Figyelt kérdés
Van egy olyan szakmám amit a középiskola után szereztem meg (iskolarendszerű OKJ), de soha nem dolgoztam benne (az egyetem miatt nem volt időm tapasztalatot szerezni) és a pocsék cv-m miatt 8 év után valószínüleg már nem is fognak ebben a szakmában foglalkoztatni. Illetve van 2 megkezdett egyetemi képzésem, amelyekről egyaránt kibuktam, hiába küzdöttem. Túlságosan optimista voltam és túlértékeltem a képességeimet. Most már lassan fél éve vagyok munkanélküli (bárhova adom be a cv-met sehonnan nem válaszolnak vissza, mert azt végigolvasva gondolom egy bukott embernek tartanak ennyi idősen) és azon gondolkozom, hogy mit csináljak. Van-e értelme elkezdeni egy 3 éves OKJ-t (piacképesnek mondott szakmát) abban bízva, hogy majd 30 évesen végre elkezdhetek dolgozni vagy már mindent elszúrtam? Mit lehet tenni ebben a helyzetben? Sajnos nincs senki, aki iránymutatást adjon.

2019. okt. 25. 22:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%
27 évesen miért lenne késő?
2019. okt. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

A világon semmiről nem vagy lekésve 27 évesen. Olyan karriert építhetsz még amilyet akarsz.

De az első és legfontosabb tanulnivalód az egy jó CV elkészítése lesz. Ne arról beszélj benne ami nem sikerült vagy amiben nem vagy jó, hanem kapaszkodj abba amiben jó vagy, és azt emeld ki.

Ja és ha már annyi időt és energiát fektettél bele, tessék befejezni valamelyik megkezdett egyetemet. Ha kell felvételizz újra és beszámítják a meglévő vizsgáidat. Ne hagyd elveszni se az eddigi munkát se az időt.

2019. okt. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
#1: Mert nulla munkatapasztalatom van (pár hónapos diákmunkát beleírni a cv-be vicc lenne) és az emberek 98%-a max 24 évesen már dolgozott valahol konstans munkahelyen, akár szakmával, akár diplomával (vagy annak hiányában gyakornokként).
2019. okt. 25. 23:01
 4/15 anonim ***** válasza:
érdekel
2019. okt. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Akarat kérdése
2019. okt. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

"Ja és ha már annyi időt és energiát fektettél bele, tessék befejezni valamelyik megkezdett egyetemet"


Az előzmények után szerintem ez lenne a legőrültebb lépés. Nem arról van szó, hogy 1-2 félévem volt hátra, hanem konkrétan sok-sok tárgyból buktam meg folyamatosan, éveket csúsztam már az elején, de mindkét szakon volt egy tárgy amiből utolsó próbálkozásra sem sikerült (ami az azonnali elbocsájtást eredményezi) átmennem. Szóval vegetálás volt az egész és egyszerűen nem voltak meg a képességeim csak ezt nem mertem belátni. Az egyetem tehát szóba se jöhet, inkább valami szakmában bíznék, aminek még 10-20 évig lesz létjogosultsága.

2019. okt. 25. 23:11
 7/15 anonim ***** válasza:
4%
Lehet, ettől függetlenül rád nagy valószínűséggel a gyári robot meló vár.
2019. okt. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
45%
Lehet de sok munka és kitartás kell hozzá. Meg kell változnod és ez a legnehezebb
2019. okt. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mi az az OKJ, és tényleg piacképes vajon?
2019. okt. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%
Teleirod a cv-t kamu munkahelyekkel és kesz.
2019. okt. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!