Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Itt a gyk-n miért ennyire...

Itt a gyk-n miért ennyire letaglózó és negatív az összes munkahellyel/szakmával kapcsolatos válasz? Komolyan, ennyire baromi nehéz ma elhelyezkednie, aki nem diplomás?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert tartós munkanélküli vagyok és szeretnék kitanulni egy másik szakmát. Nézegettem is asztalos, cnc-s, hálózattelepítő, hegesztő vagy pék szakmákról véleményeket is és eléggé elszomorító, hogy ezek hallatán már annak is örülnék, ha életem végig egy helyen, sz** fizuért dolgozhatnék csak legyen stabil helyem és tudjak belőle megélni. A teljesség igénye nélkül csak néhány "bizalomra okot adó" vélemény összefoglalva:


asztalos-> csak akkor van értelme, ha profi mesterember vagy, mert ma már mindenki készre szerelt bútorokat vesz (gyakorlatot szerezni természetesen itthon esélytelen)


cnc-s-> rabszolgamunka, a kutyának se kellesz tapasztalat nélkül, amúgy nem fognak érted kapkodni, de 4-5 év folyamatos gürizés és tanulás után (érts mindenhez IS) valamennyire meg fognak fizetni, de a lényeg: "BAROMI NEHÉZ LESZ ELHELYEZKEDNI"

Például ez a kérdés az egyik legletaglózóbb, ami valaha olvastam és majdnem elkezdtem bőgni: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..


hálózattelepítő-> beszélj perfekt angolul és németül, folyamatosan csinálj baromi drága ccna vizsgákat (amit tudtommal cégek szoktak támogatni), legyél top a topok között és talán bekerülsz egy céghez, amúgy minimálbér egy iskolai rendszergazdaként, de diplomás infósokkal szemben semmi esélyed


hegesztő-> qrva sokat kell tanulni, de amúgy is baromi egészségtelen/veszélyes szakma, profinak kell lenned hozzá, hogy alkalmazzanak, de valaki szerint idézem: "Magyarországon semmit nem éri meg csinálni, tehát ebből felesleges kiindulni"

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


pék-> ez pedig a "legjobb" és legbiztatóbb válasz az összes közül: "60 éves péket én még nem láttam."



2019. okt. 26. 11:10
 1/5 A kérdező kommentje:

És még van egy aduász vélemény, amit azért mindig odaírnak ha más nem: "Magyarországon éhenhalsz, de külföldön keresett ha jó vagy benne."

Tehát ha jól értem tök felesleges bármilyen szakmát tanulni felnőttként, mert csak a munkanélküliséget garantálja, hiszen tapasztalat nélkül nem vesznek fel sehova, de nem lesz tapasztalatod, ha nem vesznek fel sehova? Rohadt 22-es csapdája. Már annak is örülnék, ha épp megtudnék valamiből élni, de azonnal legyen munkám.

2019. okt. 26. 11:15
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, az itt válaszolgatók 95%-a megkeseredett, lecsúszott, nincstelen ember akik napról napra élnek. Mivel itt anonim módon írhatnak ezért itt élik ki frusztrációjukat. Nagyon nem javaslom hogy munkaügyben, iskolaügyben, bármiügyben itt keress információt mert csak eltorzított valótlan információkat fogsz kapni amik nem fedik a valóságot.

Nyilván az elhelyezkedés nem könnyű, kontárokat senki nem szeretne alkalmazni de ha valamit tisztességesen kitanulsz és érdekel is 100% hogy kapsz olyan munkát amiből megélsz. Vannak persze olyan területek ahol a diplomás mindig előnyt élvez mind a kiválasztásnál mind fizetés tekintetében, de ez nem jelenti azt hogy akinek nincs az örök munkanélküli marad.

2019. okt. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom, hogy ha tényleg bármelyik érdekel, akkor tanuld ki, és keresd meg a helyed benne, de van igazság a válaszokban.

A pékhez még egy észrevételem lenne. Volt egy kolléganőm, akinek az apja eredeti szakmáját tekintve pék volt, de megártott neki a folyamatos munka a gőzben, hőségben, és lerokkant egy idő után, teljes munkaidőben sem dolgozhatott utána. Ő sem maradt 60 éves koráig pék.

2019. okt. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, itt nagyon szélsőséges vélemények vannak, így reálisan nem is tudsz tájékozódni.

Mi például veszünk fel kezdő villanyszerelőket is, nem minimálbérért, fizetjük a továbbtanulásukat (FAM,FMU) és megteszünk mindent, hogy a későbbiekben is nálunk maradjanak, mert hosszabb távon alkalmazni valakit jobban megéri, mint cserélgetni az embereket. Nyilván külföldi fizetésekkel nem tudunk versenyezni, de itthoni viszonylatban jó a fizetés, (papíron is), jók a munkakörülmények, a juttatások és nem kell éjjel nappal túlórázni, mert a főnököknek az a meggyőződésük, hogy a kipihent munkaerő hatékonyabb és így kisebb a balesetveszély. Vannak még vagy már normális szakmák és munkahelyek itthon is, nem csak diplomásoknak, de akik ide válaszolnak sokszor csak a frusztrációjukat élik ki.

2019. okt. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajnos sokan úgy írnak véleményt hogy nem dolgoztak az adott szakmában, ezáltal nem a valóság tükröződik, hanem ahogy egy laikus látja a dolgokat, és amilyen társadalmi vélekedés van a foglalkozásról. (Nyilván van olyan is akinek valós tapasztalata van, de mondjuk kiégett és szélsőségesen borúsan látja a dolgokat, ez más téma)...

Orvost is le lehetne úgy írni hogy "ha neked az kell hogy 9+ évig szhopj a padban ami kikészít lelkileg, hogy aztán még mindig tudatlan kezdőnek számíts, meg állandóan tönkrement emberi sorsokat láss, hát hajrá".

Minden szakmának van jó és árnyoldala is. Olyan ami nem csinálja ki fizikailag/lelkileg az arra nem alkalmas embert, nem nagyon van. Kérdés hogy a pozitív oldal szeretete megér-e annyit hogy amiatt elviseld a negatív dolgokat, illetve hogy hajlandó vagy-e bevállalni az egészségügyi kockázatokat, vagy más zavaró dolgot (pl döcögős karrier kezdés, sokszor monoton meló, stb).

Egyik válaszoló sem hazudott. Informatikában valóban nehéz érvényesülni nem diplomásként. A pékek valóban nem a legkímélőbb szakmát végzik.

De neked kell eldöntened hogy ez belefér-e neked, szeretnéd-e az adott dolgot csinálni. Ha pedig megcsinálod, dolgozol benne, de kiderül hogy nem neked való, mi lesz? Bővülsz önismerettel, munkatapasztalattal, és sosem baj ha több szakmád van, utána más felé tereled magad.

jan. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!