Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy ha valaki...

Miért van az hogy ha valaki olyat csinàl a másikkal amivel szemmel làthatóan zavarja őt, akkor ez minèl jobban zavarja a másikat, ő annál inkább csinálni fogja?

Figyelt kérdés
Ezt leginkàbb a fiatalabbaknàl figyeltem meg. Pl. utazok a villamoson és valamelyik folyamatosan bámulni kezd. Minél inkább làtja rajtam, hogy ez engem zavar, ő annál inkább csinálni fogja. Ennek ilyenkor mi az oka? A kàröröm? Az önérzet hiánya? A kiváncsiság?

#viselkedés #káröröm #másokkal való viszony #másokhoz való hozzáállás
2019. okt. 26. 15:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, a kisgyerekek esetében ez szimplán a kíváncsiságról meg a játékosságról szól, kíváncsi rá, téged ez miért zavar, meg meddig tudja feszegetni a határaidat, ami nyilván neked zavaró. Ilyenkor a szülőnek kellene elmagyaráznia a gyereknek, hogy ezt nem szabad, nem hiszem, hogy ő azért csinálja, mert rosszat akar (ami persze nem valami vigasztaló, ha valami idegesíti az embert).
2019. okt. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A kisgyerekeknél ez érthető. Mondjuk zavarni cseppet zavar ha jól megbámulnak de nem haragszom rájuk érte (pláne ha hamar le is szállnak a villamosról). Inkább a huszon-harmincasokra gondolok akik néha ilyenek. Amúgy ha nem teremtek "kontaktust" és ignoràlom a dolgot (meg őket is), (pl. elnézek másmerre vagy elkezdem molyolni a telefont), rendszerint ők is fókuszt váltanak más égtáj felé de nem értem hogy ha látják hogy engem zavar a tündöklésük és ettől mèg inkàbb ráharapnak a dolog ízére az nem tudom, miért csinálják.
2019. okt. 26. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!