Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én irigylem az olyan...

Csak én irigylem az olyan embereket, akik simán gondolnak egyet és elindulnak bele a nagyvilágba?

Figyelt kérdés

Nézem most ezt az "Isten veled Magyarország!" c. sorozatot és van a 2. évad 8. részében egy bige, aki fogta magát és csak úgy kiutazott Görögországba, hogy nem is beszél sem görögül, sem pedig angolul.

Elképzelni nem tudom, hogy mekkora bátorság kell ehhez, de őszintén irigylem a tettéért. Azt irigylem, hogy mennyire szabad, mennyire nem érdekli semmi, csak megy előre és csinálja, ami tetszik neki.



2019. okt. 28. 05:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

Sokszor én is irigyeltem bizonyos embereket. Láttam, milyen bátran vágnak bele dolgokba, semmitől sem félve, neten fórumon nyíltan segítséget kérve (huszonéves lány vadidegenektől autostoppal eljutni valahova például stb)....

Mindig bátorságra van szükség a megszokott, kényelmes életből kimozduláshoz.

2019. okt. 28. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%

En 17 éves koromtol màszkàltam ki be (dolgozni, tanulni)habàr nyelvtudàssal, nekem speciel elegem lett ebböl a vàndorlo életböl kb a cirkuszosakhoz hasonlitottam. Soha nem voltam egy helyben tovabb 1-2 évnél, szàntam is azokat hogy lehet ugy elni hogy pl 10-20 évig ugyanott él meg robotol valaki es igy megy el mellette az élet, mint aki egy "dobozban" él.

Annyi mindent tapasztaltam meg, annyi minden törten velem egy év alatt is, mint màssal 10 év alatt. Amig az én életemböl könyv lenne, masnak annyi, hogy iskola munka csalad.

A pozitivumok ellenére engem leszivott. Egyre nehezebben pakoltam össze, hogy megint költözés

Megint kezdeni valamit az élettel.


Nem irigylem a kint dolgozokat, vagy akik ki be rohangàlnak, akik meg csak pénzt költeni mennek ahelyett, hogy pénzt keresnének nem is veszem szàmba. Mig mas a magyar munkahelyemre nyari szabirol ugy jött haza hogy kplföldön nyaralt de jo volt en lereagaltam annyival hogy en is külföldön voltam xsak nem több szaz minusszal hanem több szàzezer plusszal jöttem vissza :)

2019. okt. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Én is irigylem, és a terveim közt szerepel egy nagyjából hasonló elképzelés.
2019. okt. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem irigylem, hanem inkább egyfajta bátor személynek tartom, mert én nem vagyok az. Azaz egyfajta minta lehetne.
2019. okt. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Angol tudás nélkül külföldre menni szerintem nem bátorság, hanem hülyeség.
2019. okt. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha csak sorozatokat nézel és egy kanapén ülve egy dobozt bámulsz, nem csodálom hogy irigykedsz bárkire aki nem ezt teszi... :D
2019. okt. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#5

Na de pont erről van szó baxki, hogy nekem van középfokúm angolból és még így sem merek lépni. :\

2019. okt. 28. 09:09
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem, én is irigylem... Nekem nagybátyám usa állampolgar, bátyám zöldkártyás,

Lenne hova menjek, lenne mit csináljak, meg feleséget is tudnának intézni, mégse visz rá a lélek, hogy elinduljak.

2019. okt. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Jajj, ne légy már ilyen naiv! Ez olyan, mint amikor Bear Grylls a túlélőshow-jában a sivatag közepén tevevizeletet iszik, pókokat eszik a dzsungelben meg bambuszszállal csinál magának beöntést Dél-Kelet Ázsiában és túléli a lehetetlen. De azt már "elfelejti" említeni, hogy mögötte van egy komplett orvosi stáb, aki követi. 😂

Szóval ennyire hitelesek ezek a műsorok. Amúgy csak halkan jegyzem meg, hogy középfokú nyelvvizsgával még Angliában sem tudsz érvényesülni, nemhogy Görögországban. Persze azt nem fogja hozzátenni, hogy xy cimborája szállást keresett neki, elintézett minden papírt meg rendezett munkahelyet, mert akkor nem lenne annyira eladható ez a műsor, ami egyébként is elég szépen rájátszik és propagálja a kivándorlást a lumpenprolik körében. A butábbja meg ezek alapján tényleg el is fogja hinni, hogy külföldön kolbászból van a kerítést és majd ő mosogatásból milliomos lesz Luton-ban fél év alatt aztán koppan egy nagyot és ő lesz az, aki qrvaanyázással visszajön 2 hónap múlva, mert rájön, hogy nem annyira buli 3-5 emberrel megosztani egy lakást, műszakban robotolni egy pakisztáni kifőzdében, hajnalban kelni, hogy átutazza fél Londont és pár magyaron kívül mindenkitől elszigetelődni, mert annyira nem tud beilleszkedni a hiányzó nyelvtudás miatt. Ez még a jobb eset, a rosszabb, amikor jól átveri egy közvetítőcég és a boldogságtól fog sírni, amikor végre haza tud repülni. Én úgy gondolom, akinek nincs min. egy C1 szintű nyelvtudása, piacképes szakmája és külföldön élő ismerőse (aki esetleg segít szállást adni az elején), annak baromira felesleges külföldre kiköltöznie, mert csak csalódni fog.

2019. okt. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nyelvtudáshoz nem papír kell Londonban pl, hanem nyitottság, en szinte azonnal "összehaverkodtam" par olasszal akikkel semmit nem beszéltünk azonos nyelven, és egymást segítve egymással akarva kommunikálni tanultuk az angolt,
2019. okt. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!