Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket befolyásol az emberek...

Titeket befolyásol az emberek megítélésében a név?

Figyelt kérdés

Van, hogy valaki csak kb. bemutatkozik és már nem is szimpatikus/háttérbe szorul a neve miatt?


Most olvasgattam itt picit, névválasztásról és számomra fura, hogy ezek szerint (a válaszadók szerint) bizonyos névvel nehezebb érvényesülni, olyan értelemben is, hogy pl. állásinterjún egy jól csengő nevet előnyben részesítenek.


Szerintem ez hülyeség. Ha valakinek megvan a végzettsége, tapasztalata, akkor csak a neve miatt elküldenék?


A konkrét név, aminél ezt olvastam, az a Panna/Panka volt. Szerintem nagyon szép név és nem gondolom, hogy komolytalan, meg, hogy ezzel a névvel nem kelthet "komoly" benyomást egy orvos vagy ügyvéd például.

Most csak elfogult vagyok, mert annyira tetszik ez a név, vagy tényleg van ilyen jelenség?


Megjegyzem, akkor ez fordítva is érvényesnek kellene lennie, a komolyabb nevek meg a gyerekhez nem illenek, mégis adnak olyan nevet a szülők, hogy József meg János. Akkor ők meg gyerekként nem tudnak érvényesülni?



2019. okt. 29. 12:40
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Mennyire tudnál komolyan venni egy felelős munkakörbe mondjuk egy Lakatos Arzént? (létező anyakönyvezhető keresztnevet írtam)
2019. okt. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%

Hát a lakatos,gaspár,orsós,rézműves,kalányos,rostás,pityinger,majoros,cigány nevek


A németes nevek még zsidók


Én ősmagyar nevű vagyok

2019. okt. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Vannak nevek amiktől rendesen kiráz a hideg és nem tudom komolyan venni őket.

Ilyen pl az Orália meg az Adonisz.

Nekem ezek olyanok mint egy rossz vicc.

2019. okt. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem a keresztnév nem befolyásol semmit mert azt az ember nem maga választja, azt a szüleitől kapja jó vannak esetek amikor maga is választja.

Ha a név befolyásolná a személyiséget akkor minden János ugyan olyan lenne.(mint én)

Vannak név kombinációk amik csak a hangzású miatt lehetnek előítéletre okot adók ilyen pl.: Lakatos Rihanna vagy Kolompár Ronaldinho.

És vannak olyan nevek is amik nem illenek az emberhez mert ismertem egy Kis Ibolya nevű lányt aki akkora volt mint egy hegyomlás, persze ha tényleg kicsi lett volna akkor ez a név illett is volna hozzá, de ha valahol mondjuk az orvosnál szólítják és feláll egy ekkora nő azon szerintem sokan mosolyognak.

2019. okt. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
7%
Talán kicsit OFF, de például az én nevemmel nehezebb érvényesülni külföldön (Attila), mintha mondjuk Tamás, Róbert, vagy pl Péter lennék. Ha egyszer lesz gyereked olyan nevet válassz neki amit könnyebben megjegyeznek.
2019. okt. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
A nevet meg lehet változtatni felnőttként. Dolgoztam back office-ban, ahol ügyfelek papírjai mentek át a kezemen, láttam olyan neveket (felnőtt, nagykorú emberekről van szó), amin csodálkoztam, hogy miért nem változtatott rajta, pedig megtehetné.
2019. okt. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az "off"-fal egyetértek. Nekem is magyar nevem van. Ékezet nincs benne, de hosszú, a közepén zs betűvel, amit nem tudnak nagyon hogy ejteni.
2019. okt. 29. 13:58
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintem a vezetéknevéről nem tehet senki, a keresztnevet azért a szülők valasztják, de a vezetéknév az úgy van, ahogy. Manapság már megoldható hogy házasságban a férfi vegye fel a nő vezetéknevét, ha az olyan, de régen ilyen nem volt. Iskolában volt egy Bugyi vezetéknevű férfi tanár. Na az szívás ha az ő gyerekei is ezt kapták.
2019. okt. 29. 14:02
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
2019. okt. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60%
Volt, hogy igen, ma már nem nagyon, mert volt, hogy pozitívan csalódtam.
2019. okt. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!