Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Állva nehezebb az ember...

Stefan91 kérdése:

Állva nehezebb az ember súlya, mint például ülve?

Figyelt kérdés
Teszem azt ugye nem mindegy, ha reped a tó jege, akkor állva próbálsz le menni róla, vagy el hasalsz és akkor eloszlik a súly. Na most ez az ülésnél is igaz? Tehát teszem azt vagyok például 110kg, akkor, ha ülök a súly csökken a felületen amin ülök épp, vagy a 110kg az barátok közt is annyi marad? Tudom hülye kérdés, de igazán érdekelne, elvégre a lábaim nincsenek az adott felületen és azok ilyenkor talán nem nyomnak a súlyba?! Elnézést a "fárasztó" kérdésért... :)

2019. okt. 29. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez attol is fugg, hogy mekkora merlegrol beszelunk. Ha csak a feneked ala teszed, ugy a labad nincs rajta. De egyebkent a 110kg mindenhogy 110 kg. Csak epp a legnagyovb nyomas a fenekeden van. Nyilvan kissebb ott, ha ulsz mint 110 kg ugyanis a tested "fele" nyomja ezt a sulyt. Allva mar megint mas a szitu. Ott a tested 100% a labadon van. Hasalva nyilvan eloszlik ez a suly. Ertem mit mondasz, es nem biztos hogy jo amit irok. Ne vedd kezpenznek😁 de valaki remelem kijavit. Engem is erdekel maga az elmelet😀
2019. okt. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A súlyod állandó és nem változik (mármint percenként). Ha 80 kiló vagy akkor annyi vagy mindenhogy. Viszont az nem mindegy, hogy mekkora felületet nyomsz egyszerre. Ha csak a talpadon állsz akkor kissebb területen egyesül a súlyod, de ha lefekszel akkor eloszlik. Ez puszta fizika. Olvass kicsit nevtonról, a gravitációról, meg hasonlókról. :)
2019. okt. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Ugyanakkora a súlyod ülve is meg állva is. A széken ülve viszont nem a teljes súlyod nyomja a széket, mert a lábaid a földön vannak és azok a földet nyomják. Ha kíváncsi vagy hogy hogyan oszlik meg a terhelés, akkor ülj le egy székre, de úgy, hogy a lábad alá teszel egy mérleget. Ha kivonod a teljes súlyodból azt, amit a mérleg ír, megkapod, hogy mennyivel nyomod a széket.
2019. okt. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A súly az az erő, amivel az alátámasztást nyomod vagy a felfüggesztésedet húzod. (Ez csak attól függ, milyen erők érnek: pl. Zuhanva a súlyod 0 (semmi nem tart); a Holdon hatoda a Földön mérthez képest; a liftben felfelé nagyobb, lefelé kisebb).

Amire gondoltál, az a tömeged, ami kb. állandó, s nem függ alaktól, póztól, stb

Amit még idehoztál, az a nyomás, ami az egységnyi felületre nehezedő erő, pl. Ami lefekve a nagyobb felületen eloszlik.


Tömeg: m [kg]

Súly: F [kg*m/s^2 vagy N]

Nyomás: p [N/m^2 vagy bar vagy Hgmm vagy hPa]

2019. okt. 30. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, de buták vagytok, ez általános iskola 6. osztályos anyag. Hogyan változna már a tömeged attól, hogy ülsz? :D

Előttem szóló tudott csak jó választ adni.

2019. okt. 30. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Javaslom az általános iskolás fizika tananyag "nyomás" című fejezetét tanulmányozni.
2019. okt. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Egye fene, legyen. Vállalom természetesen, hogy buta vagyok! :)

Az egyik ismerősöm rendelni készült lakókocsihoz, egy kemping wc-t, melynél a súlyhatár/terhelhetőség 130kg.

Na most, Ő egy hangyaujjnyit nehezebb, mondjuk egy jó 15 kg-val. S ebből adódóan vitattuk a kérdést, hogy megrendelje-e, vagy sem a súlya miatt. Én azt mondtam rendelje, elvileg nem lesz probléma, talán nem akkora teher éri a felületét ülve (de ugye buta vagyok, nem tudhattam), míg Ő szkeptikus volt e miatt! :)

De ma reggel 08:00-kor átvette, s le is tesztelte, miszerint el bírja a hátsóját, tehát mindenkinek "boldog a lelke". :D :)

Mindenesetre, köszönöm Mindenkinek a véleményét! :)

2019. okt. 30. 08:47
 8/8 anonim ***** válasza:
az hogy most elbírja, és nem szakade alatta, nem azt jelenti hogy nem is fog. nagyobb igénybevetelt kap a névlegesnél, jó eséllyel hamarabb kell cserélnie.
2019. okt. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!