Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Molett ember a családban?

Molett ember a családban?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Most inkább azokhoz az emberekhez szólna a kérdésem akik esetleg hasonló helyzetben vannak vagy tapasztaltak ilyesmit illetve tudnának tanácsot adni. Molett lány vagyok, én elfogadtam saját magam, a párom is igy imád, de a saját anyám folyamatos megjegyzéseket tesz arra hogy mien vagyok, állandó jellegel ez a téma, és nagyon zavaró, mert ugyan van önbizalmam, de ez sem lelkileg sem önbizalom terén nem tesz jót. Érdekelne hogy ha valaki már volt hasonló helyzetben az mit tanácsol? Mégiscsak a saját anyámról van szó...
2019. nov. 3. 17:20
 1/9 anonim ***** válasza:

A pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve.

Jót akar, túltolja. De az is lehet, hogy csak ilyen típus. Vannak akiknek muszáj kontroll alatt tartani valamit és zrichálni a másikat. Ha minden nap órákat edzenél, lehet az lenne a baja.

2019. nov. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha elfogadnád magad, nem írtad volna ki a kérdést...

Én a sport abbahagyása után híztam meg rendesen, folyamatosan baszogatnak, de mivel mindenki süt főz állandóan és tukmálnak, ezért megmondtam, hogy lehet választani, etetnek, vagy b/sztatnak a súlyom miatt. Így nagyjából kuss van, tömnek tovább:)

2019. nov. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha dagadt vagy és te szeretsz ilyen lenni akkor ne foglalkozz anyáddal.
2019. nov. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is van molett ember, a nővérem lánya. Tiniként kikérte magának, ha bárki célzott rá, hogy kevesebb nasi és több mozgás jót tenne. Később fűvel-fával, de mindenféle alja emberekkel lefeküdt, mert annyira kétségbeesetten bizonyítani akart. Magának, vagy a világnak, ezt nem tudom, de rossz volt nézni, hogy hogyan adta oda magát arra méltatlanoknak. És huszonévesként jól kiosztott minket egy családi összejövetelen, hogy mi mind felelőtlen és gonosz emberek vagyunk, mert miért nem segítettünk neki lefogyni, merthogy ő fiatalon még nem volt felelős a súlyáért, nekünk kellett volna valamit csinálni. És akkor még egyszer hangsúlyozom: bárki szólt bármit a témáról, nagy duzzogva elvonult, mert sértésnek érezte. Fogsz te még anyád elé perdülni zokogva, hogy téged elhagytak/kicsúfoltak/beszóltak a strandon, és miért hagyta(!) hogy ennyire elhízz, de majd akkor jusson eszedbe ez a kérdés, meg hogy ő próbálta, te nem voltál partner benne..
2019. nov. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 nemaRendőrség ***** válasza:

A párod azért imád mert te vagy.

Egyébként mit jelent a molett? Magasság és súly

2019. nov. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én mindig is molett voltam, szüleim elfogadtak, de néha úgy érzem, bár ne tették volna, ill. néha lehettek volna kritikusabbak velem. Kapcsolatunk mai napig kiváló!

Sokszor találkoztam emberekkel, akik első ránézésre elítéltek a teltségem miatt. Ezeket egyszerűen letojtam, kizártam az életemből, ha tehettem. Hamar megtanultam, nem lehet mindenkinek megfelelni! Akinek nem tetszik, az haladjon tovább!

Gyerek és kamaszkoromban sokat sportoltam, sőt, volt időszak, amikor nagyon sokat. Nem segített a fogyásban túlságosan. Nem kövér voltam, csak testes, erős alkatú. Eléggé magas is voltam, vagyok (185 cm). Manapság negyvenes éveimre, amolyan Bud Spencer, Piedone filmékbéli alkatú. Próbálok dolgozni azon, ennél ne legyek túlsúlyosabb. Most 100-110 között alakul a súlyom. De sajnos, volt időszak, amikor 138 kilót is nyomtam a mérlegen. Akkor már a lépcsőzés is nehezemre esett, ill. nem ment könnyen. Most fél perc alatt fent vagyok a negyediken. (amikor nem muszáj nem használom a liftet) Nemrég költöztünk (harmadikon laktunk, most negyediken), ezerszer is képes vagyok fel le menni, pakolni, holmikat cipelni, akárcsak 20 évesen, amikor bútorszállítóként melóztam másodállásban.

Négy gyerekem van, ebből egyik, legnagyobb fiam túlsúlyos. De nem kicsit! :-( Nehéz úgy hatni rá, hogy magam sem voltam, vagyok sovány. Őrdögi körben van. Nehezen talál magának munkát mert kövér, ha nem dolgozik, akkor depressziós, amitől még hajlamosabb a hízásra... Pár hónapja van munkája, de nem élvezi, nem szereti. Mivel nagy részben fizikai munka, nehezére esik, ami miatt nincs sikerélménye, így néha utálja csinálni. Biztatjuk, próbálunk hatni rá, kissé fogynia kellene. De ez tabu téma nála. :-( Nehéz szülőnek lenni! Ha megmondod a frankót megutál a gyerek, ha nem mondod meg, akkor rossz irányba haladhat. Később pedig talán rád lesz mérges, miért nem mutattál neki jó irányt. :-(

Attól, hogy a szülő beolvas a gyerekének, még nem biztos, hogy rosszat akar! Az igazság fáj, az igaz út pedig mindig a nehezebb, ha valaki szemedbe mondja az igazat és próbál a megfelelő irányba vezetni, azt nehéz elfogadni!

Az én szüleim meghagyták nekem az út választását, támogattak a döntésemben, de mivel nem voltak tisztában, mi lenne a jó megoldás, hagyták, hogy mások segítsenek a tanácsaikkal. Edzők, gyermek, majd felnőtt háziorvos. Én próbáltam hallgatni a jó tanácsokra. Azt hittem nem igazán megy ez nekem. Mikor 138 kiló lettem felnőtten, akkor jöttem rá, ha nem sportoltam volna fiatalon, meglehet már akkor ilyen kövérre híztam volna, de akkoriban, kamaszon 80-90 kiló fölé nem mentem. Ahogy mondtam, nem voltam nagyon kövér, de túlsúlyos az igen. Ám a sport, a fizikai munka miatt a terhelést bírta, bírja a szervezetem. Ezért volt, hogy 1,5 év alatt le tudtam adni 30-38 kilót, és azóta tartom ezt a súlyt.

2019. nov. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat de itt nem arról van szó hogy szimplán nem akarom elfogadni hogy ő "jót" akar... Meg hogy nem foglalkozzak senki véleményével. Nem foglalkozom, de a saját családomon belül valahol nem tehetem meg hogy ne foglalkozzak vele...mert ha heti 3x a fejemhez vágja és nem lehet normálisan beszélgetni mert folyamat ennél a témánál lyukadunk ki, azért már elég irritáló. De...volt már hogy azt vágta a fejemhez hogy szégyel velem kimenni az utcára...azt gondolom hogy ilyet egy szülő ne mondjon még akkor se ha arra akar ösztönözni hogy fogyjak le! Értitek mi a problémám? Én lesz*rom de eljutottan arra a pontra hogy elég. Szándékosan bánt...és lelkileg nehéz ezt a dolgot hova tennem. Mert az egy dolog ha valakit ösztönözni akarsz hogy lefogyjon, meg egy dolog mindenek elmondani csak azért mert én elfogadtam magam, ő meg saját magát nem. De ez nem az én bajom...és unom valahol hogy rám vetítí ezeket ki.
2019. nov. 4. 00:45
 8/9 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2019. nov. 4. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én amikor beleptem a tini korba felszedtem egy 4-5 kg az apám akivel nem voltam jóba állandóan oda szurkalt hogy lassan olyan leszek már mint valami malac milyen gusztustalan vagyok meg pfu milyen pattanásos vagyok közbe volt vagy 3 patansom max egyszerre. Csodálkozik hogy 3 éve nem beszélek vele. Próbáld elmagyarazni anyukádnak hogy téged egytalan nem zavar ez a kicsi felesleg és jól érzed magad próbáljon meg ő is így elfogadni ha nem megy neki legalább tartsa magában a megjegyzéseit rólad.
2020. máj. 8. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!