Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik, hogy egy INFP ennyire...

Létezik, hogy egy INFP ennyire idegesítsen egy másik INFP-t?

Figyelt kérdés

Alapvetően a hasonló a hasonlóval ki szokott jönni és nekem is ez a tapasztalatom ezzel kapcsolatban, de nekem INFP-ként más INFP-kkel kicsit nehéz. Gyakran mondják rám, hogy fura vagyok, és minden INFP, akit eddig ismertem, az, csak kicsit máshogy de hosszú távon ez zavaró. :D Meg hasonló gyengeségekkel rendelkezünk, ami szintén nem jó, ha egyikünk se tudja megoldani és ezzel nem vagyunk egymásra jó hatással. A lakótársam 10 évvel idősebb nálam, ő is nő, egyértelműen INFP rengeteg kreatív és művészi hajlammal. Viszont olyan szinten gyenge az Si funkciója, hogy ilyet még nem láttam. Pedig a Te-je tutira erősebb az enyémnél, engem ennek hiánya visz abba az irányba, hogy nem ezen a világon élek fejben sokszor, de neki Si-je semmi szinte.


Alapvető dolgokat nem tud gyakorlatba ültetni, olyanokat sem, ami Ne-vel is megy, legalábbis én pl. Ne-vel szoktam főzni, nem érzem, hogy az Si segítene ebben. Őt nem érdekli a főzés, béna is benne, de még ha csak ennyi lenne a baj. Mindent a szájába kellett rágni, ami a lakással kapcsolatos, mert rá nem jött volna magától. De meg se próbálta! INFP-től ez nekem nagyon furcsa. Tulajdonságom, hogy ha valamit nem tudok, nem értek, magam keresek rá megoldást, nem teszek tönkre dolgokat, hanem megkérdezek valakit ha egyedül nem megy.


Ő képes volt majdnem letörni a porszívó műanyag porgyűjtő dobozát, és ilyenek. Nekem se mutatta senki, mégis látszik a gomb rajta, amit lenyomva lejön. Múltkor kijött a szerelő mert elromlott a főzőlap. Sajnos csak ideiglenes megoldás született rá, ki kell cserélni az egész egységet...erre csodálkozott, hogy hát ő azt hitte, hogy megcsinálta rendesen. Mondtam neki, hogy az egységet meg kellett rendelnie, sajnos ez van. Semmi belátás semmire, mondjuk nem volt honnan tapasztalatot szereznie ezekben, az édesanyja rég nem él, se az apjával, se a nővérével nincs jó kapcsolatban. Viszont mérnőki szakon végzett. Így végképp nem értem az ilyen dolgait.


Az én anyukám ESFP, apa ISTJ, hát nehezen neveltek rá gyakorlati dolgokra, de legalább tanultam tőlük valamit.

A másik dolog, hogy a lakótársam esetében nem nevezném egészségesnek a mindent elnyomó Fi-t. Az INFJ barátnőmhöz képest tudom, mit jelent az, hogy neki Fe-je van, de a lakótársam Fi-je meg az enyém más tészta.


Esetében a perspektívaváltás egyenlő a 0-val. Márpedig enélkül semmi melegség nincs benne, ami a legtöbb INFP-t jellemzi. Ellenben jó vezetői képességei vannak, most is vezető pozícióban dolgozik, és csak azért nem lakik egyedül, mert saját lakásra spórol, párkapcsolata pedig nincs, hogy a párjával osztozzon a rezsin. Az idealizmusa annyiban kimerül, hogy hívő. Másra vonatkoztatva nem tapasztalom ezt. Esetemben nincsenek fatális meghatározottságok, amikben hiszek, vagy elvárnám őket, engem csak elszomorít, ha valakit nem zavar, hogy másoknak is árt a saját cselekedeteivel, pluszban még mások véleménye sem érdekli. Nekem nehéz elfogadnom, hogy bizony a világon sok olyan ember van, aki cseppet sem jótét lélek, és még felsőbbrendűnek is gondolják magukat.


Számomra érdekesek az ilyen különbségek egy ugyanolyan típusú személlyel.



2019. nov. 4. 08:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
47%

Jezusom...

Eddig az asztrologia alapjan akartatok magatokat skatulyazni most jott ez az új dili

Mi lenne ha megprobalnatok onallo szemelyisegek lenni??

2019. nov. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Morzsi007 ***** válasza:
57%

Wtf ??

Mi ez a s sok **** ság? Lehet nem a lakótársaddal van csak baj?

2019. nov. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
9%

Létezik, mert olyan szinten nem hasonló, aki ez alapján keres barátokat vagy bárkit, az bele van zúgva ebbe a netes bulvárpszichológiai elméletbe. Olyan szinten így van ez hogy - kérdésfeltevésből is látszik - már az elméleten se tud mást látni a kérdezője.

Remélem, végleg lecdseng már egyszer ez a négybetűs "nagyemberekmondták" típusú divat-elmélet.

2019. nov. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Nyilván nem ez határozza meg az életünket. Nyilván ez csak egy elmélet.

Nyilván nem lehet erre alapozni.

De önismereti szempontból hasznos. Én az asztrológiában nem hiszek. Pszichológia szakon tanulok. Persze ebben sem kell hinni, de rengeteg olyan elmélet van, amire érdemes építeni, sőt kell is, mert a szakmaiság megköveteli. Az MBTI nem elfogadott tudományosan, pontosan amiatt, mert 16 típus túl sok, és rengeteg holttere van, amit vizsgálni sem lehet. Ezen kívül rengeteg más gyakorlatban bevett módszer van még, ami egyértelműen problémás, mégis használják/használták, amíg nem volt más.


Aki egyáltalán nem ért, nem hisz, nem foglalkozik az MBTI elmélettel, az nyilván nem fog tudni érdemben válaszolni, azontúl, hogy felejtsem el. :D Nekem nagyon sokat segített, és segít a mai napig is elfogadnom magam és másokat. Az emberek különböznek, de nem mindegy, miben. Ha ezt megértjük, könnyebb kezelnünk és elfogadnunk. Nem fatális meghatározottság, hanem spektrumok, amelyekben mozog a személyiség és az életkorral, környezeti hatásokkal változik. Emiatt adódnak a különbségek még ugyanazon típuson belül is.


A lakótársam hisz az elméletben. Azt viszont nem tudja, hogy nem egészséges, ahogy működik, egyértelműen vannak gondjai, járt is pszichológushoz. Elakadásai is vannak, az életcéljait tekintve is, 5 állása volt 6 év alatt. Semmiképp se tekinthető ez egészségesnek és sajnos rengeteg ilyen fiatal van. Remélem megtalálja az útját.

2019. nov. 4. 10:52
 5/18 anonim ***** válasza:
25%
A kérdés úgy lett feltéve, hogy az elmélet mégiscsak meghatározó, hiszen miképpen "létezik" az, hogy két azonos típuselméletbe tartozó illető idegesíti egymást"... Szóval de, rendkívül nagyjelentősséget tulajdonítasz neki.
2019. nov. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Te vagy az a pszichológus, aki egy másik ilyen kérdésnél elítélted az elméleted? :D nem adok a véleményedre.
2019. nov. 4. 18:04
 7/18 anonim ***** válasza:
38%

Laikus vagyok, aki pszichológiát is tanult és szigorlatozott is belőle.

Kérdésed kapcsán még az jutott eszembe, hogy ha tényleg pszichológia szakra járnál, akkor nem laikusokat kérdeznél sem az elmélettel kapcsolatban, sem lakótársad viselkedésével kapcsolatban. "Így végképp nem értem az ilyen dolgokat..." - írod kérdésedben. Azt hiszem, a pszichológia szak nagyobb segítség lehet számodra mint a laikusok véleménye. Valamelyik kommentedben meg teljesen ellentmondasz önmagadnak a kérdésed kapcsán is.

2019. nov. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Belekötöttél a fogalmazásomba, ámúgy átgondoltam ezt-azt közben, hűha. Mások is mondanak ellent önmaguknak. Nem azért, mert rossz emberek, hanem mert van ilyen. És laikusokat kérdezek, mert itt sok ember írt máshová, aki ért az MBTI-hoz. Ezek szerint nekem csak a kötekedés jutott. :D Amúgy vicces, sok pszichos szórakozik itt ezen az oldalon. Én félig nem magam miatt (hazudni nem szoktam), hanem a reakciók miatt írok kérdéseket ide. Meglep, hogy pszichológusok miket írnak ide, és nem a jó értelemben. Elszomorít, az az igazság. Ötödéves vagyok, gyakorlati tapasztalatom nem igazán van. Én sem érzem magam kompetensnek az igazi pszichológusi munkában, nyilván az egyetemi tudás ehhez nem is elég, és nem is szégyellem bevallani. Úgyhogy pont egy pszichológustól azt hallani, hogy ennél azért jobban kéne tudnom... nem, mert nincs elég tapasztalatom. A saját élményem sincs meg, mert pl. ahogy nekem, az évfolyamtársaim kb. 90%-ának sincs pénze 150 óra önismeretet kifizetni jelenleg. 5 év múlva nagyobb lesz a szaktudásom, és ez biztosan így van. :D Egy sima pszichológus diploma nagyon-nagyon kevés, és engem ez zavar is a képzésben. Na mindegy, 5-10 év múlva tuti nem írok ide. :D


Emellett nem kérek olyan választ, hogy ép ésszel sem kéne ilyeneket kiírnom, nemhogy pszichológus hallgatóként. Kérdezni nem szégyen,én nem találok ebben sem semmi szégyellnivalót. Laikusi véleményként leírni, hogy valami butaság, nem védhető, nem is támadható érvelés. Az ilyen személyekkel nem tudok mit kezdeni, mert 0 kompetenciájuk van. Engem az érdekelne, aki érti az elméletet, mit gondolhat erről. De nem várok értelmes választ ezek után.

2019. nov. 4. 20:26
 9/18 anonim ***** válasza:

Mint írtam, nem vagyok pszichológus, más humán szakra jártam, pszichológiát, pszichológiával kapcsolatos tárgyakat tanultam két évig és ebből szigorlatoztam. Nem állítottam olyat, hogy pszichológus lennék.

Jön majd pár MBTI-kedvelő, rátalálnak e kérdésre és majd jól, szakszerűen megválaszolják, engem pedig lepontoznak. Ne add fel a reményt, hogy "ezek után" nem vársz értelmes válaszokat.

2019. nov. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nem miattad, az első 2 kommentelő miatt. :( Én nem pontozok senkit sehová, gáznak tartom ezt a rendszert, megmondom őszintén. Nemcsak itt, mindenhol a netes oldalakon. Ez a likevadászat stb. dolog olyan gyerekes. XD Te azért lényegesen normálisabb vagy annál, amit itt látni szoktam.
2019. nov. 4. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!