Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek a burokban élő...

Szerintetek a burokban élő (gazdag) emberek szándékosan vagy csupán az életvitelük miatt akaratlanul nem vesznek tudomást más (szegény) ember problémájáról?

Figyelt kérdés

Csak hogy pár példát említsek röviden:

* Apuci pici hamvas lánya szörnyülködik, amikor valaki a nyuszit nem ölelgeti hanem pörköltet csinál belőle

* Az illetőnek habzik a szája, hogy a csóró környékbeli fával tüzel és szennyezi a környezetet, miközben be sincs kötve a gáz

* Nem érti, hogy lehet ilyen-olyan ronccsal közlekedni az utakon és ő lenne az első, aki betiltaná az 5 évnél idősebb autókat. "Há' közlekedjenek ők is Mercedes-el meg hibriddel."

* Senkinek nézi azt az embert aki nem tanult és semmire nem vitte az életében, miközben ő alá a gazdag szülők kocsit, házat, mindent alátoltak. "Teccettek volna nem az iskola mellé járni!" V̶a̶g̶y̶ ̶i̶n̶k̶á̶b̶b̶ ̶e̶g̶y̶ ̶j̶o̶b̶b̶ ̶c̶s̶a̶l̶á̶d̶b̶a̶ ̶s̶z̶ü̶l̶e̶t̶n̶i̶,̶ ̶a̶h̶o̶l̶ ̶a̶p̶u̶ ̶n̶e̶m̶ ̶a̶l̶k̶o̶h̶o̶l̶i̶s̶t̶a̶,̶ ̶a̶k̶i̶ ̶f̶e̶l̶k̶ö̶t̶i̶ ̶m̶a̶g̶á̶t̶,̶ ̶a̶n̶y̶u̶t̶ ̶p̶e̶d̶i̶g̶ ̶n̶e̶m̶ ̶v̶i̶s̶z̶i̶ ̶e̶l̶ ̶a̶ ̶r̶á̶k̶ ̶é̶s̶ ̶a̶ ̶b̶a̶n̶k̶ ̶a̶ ̶h̶á̶z̶a̶t̶ ̶a̶ ̶h̶i̶t̶e̶l̶ ̶m̶i̶a̶t̶t̶?̶


Tudom, hogy mindenki a saját érdekét nézi és a mai világban nulla empátiát lehet elvárni az emberektől, de ez a "ha nincs kenyere egyen kalácsot" felfogás számomra elképesztően bicskanyitogató és nem tudom, hogy az említett emberek azért gondolkoznak így, mert el se tudják képzelni, hogy más hogy élhet olyan körülmények között vagy alapból tudnak róla, de annyira apátiával tekintenek ezekre a jelenségekre, hogy nem is érdeklik őket az ok-okozati dolgok?



2019. nov. 4. 14:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A nyúl megevésének mi köze az anyagi helyzethez? 😁 mindenkinek fura, ha valami nem úgy van, ahogy megszokta, anyagi helyzettől függetlenül.
2019. nov. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudod a gazdag embereknek is van (igaz másféle) problémájuk, az meg a szegényt nem érdekli, legfeljebb kárörvendés szinten.
2019. nov. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

A legkevésbé sem vagyok "burokban élő (gazdag) ember" de néhány ponttal tudok azonosulni.


"szörnyülködik, amikor valaki a nyuszit nem ölelgeti hanem pörköltet csinál belőle"


Szeretek mindenféle jó ételt, ezért ezzel nem tudok azonosulni, de szerintem a jómódúak, gazdagok nagy része sem veti meg a húst.


"csóró környékbeli fával tüzel és szennyezi a környezetet, miközben be sincs kötve a gáz"


Lehet én is visítófrászt kapnék ha a szomszéd traktorgumival betüzelne, mert épp az volt az egyetlen éghető, amit a portáján még talált.


"Nem érti, hogy lehet ilyen-olyan ronccsal közlekedni az utakon és ő lenne az első, aki betiltaná az 5 évnél idősebb autókat."


A már-már ön és közveszélyes állapotú gőzmozdonyt megszégyenítően feketén kormoló kotlákat én sem szívesen látom az utakon. Egyébként nincs kocsim.


" Senkinek nézi azt az embert aki nem tanult és semmire nem vitte az életében, miközben ő alá a gazdag szülők kocsit, házat, mindent alátoltak. "Teccettek volna nem az iskola mellé járni!" "


Lehet valaki úgy is jó ember, hogy nem végzett túl magas iskolát. Az zavar mikor valakinek a tanulatlanságához ilyen hamis álintelligens meggyőződések társulnak. lsd. "élet iskolájában" végzettek.


Tessék, én annak ellenére vagyok empátiátlan önző szemét, hogy nem vagyok "burokban élő (gazdag) ember".


Remélem segített a válaszom.

2019. nov. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Irigy vagy.


Rengeteg gazdag ember segít a szegényebbeken.

2019. nov. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
46%

@14:43


Az hogy vannak adakozó gazdagok, pont annyira releváns vagy nem releváns mint a kérdező érvelése.


Nyilván vannak olyan gazdagok, akik úgy viselkednek ahogy a kérdező leírja meg vannak akik nem. Vannak akik adakoznak a szegényeknek, és vannak akik nem.

2019. nov. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok se gazdag, se hamvas, de apám sem volt, mégis kiakaszt, ha az emberek nyuszit esznek. Valószínűleg, mert csak szárnyasokat, és marhát, malacot ettünk felnőve. A tengerimalac vagy a csiga evés is fura nekem.
2019. nov. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

" Senkinek nézi azt az embert aki nem tanult és semmire nem vitte az életében, miközben ő alá a gazdag szülők kocsit, házat, mindent alátoltak. "Teccettek volna nem az iskola mellé járni!""

És mi van azokkal az emberekkel akiknek soha senki nem tolt a seggük alá semmit, mégis kitörtek a nyomorból, felküzdötték magukat és pont ezért nem fogadják el másoktól a nyavalygást és a hátterükre mutogatást kifogás gyanánt?

2019. nov. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

#7



Ez 100 000-ből 1 és ne mondja nekem senki, hogy nem volt mázlijuk is, pl kivételes genetikai adottságok.

2019. nov. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%
Férjem apja alkoholista volt, meghalt még tizenéves korában, anyja nem tudta eltartani őket, dolgoznia kellett, nem mehetett egyetemre. De kiaknázta a lehetőségeit, tanult autodidakta módon, ma már vállalkozása van, jól élünk. Nem kötelező követni a szüleink példáját.
2019. nov. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%

#7 megelozott. rengeteg olyan, ma sikeres ember van Mo-n is, akik a nyomorbol tortek fel. itt van pl ez: [link]

erdemes elolvasni. ha a 60-70es evekben egy cigany szuletesu nonek sikerult kitornie, akkor ma senkinek se lehetetlen.

2019. nov. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!