Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért teszik ki az emberek...

Miért teszik ki az emberek Facebook-ra, hogy mi van velük?

Figyelt kérdés

Miért osztunk meg dolgokat több száz emberrel? Miért jó ez? Mi lesz ettől jobb?

Valaki elmegy a hegyekbe túrázni. Miért akarja ezt megmutatni az ismerőseinek? Mi történne ha nem mutatná meg?


2019. nov. 6. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Miért állunk szóba egyáltalán az ismerőseinkkel? Miért meséljük el a családunknak, hogy milyen napunk volt? Mire jó ez? Minek kommunikálunk? Mi lesz ettől jobb?
2019. nov. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Önkifejezés. Megmutatnak egy kicsit magukból a külvilágnak.

"Mi lesz ettől jobb?"

Miért, attól mi lett jobb, hogy te ezt megkérdezted? Nagyon rossz végén sikerült megfognod ezta kérdést.

2019. nov. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pótcselekvés.
2019. nov. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mert azt gondolják, hogy mennyire érdekes, amit tesznek. Másrészt ha nagyban (azaz TV-ben) nem tudnak szerepelni, így itt, ebben a helyzetben pótolják. Csak, hogy kapjanak min. 15 perc figyelmet maguknak.
2019. nov. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az elsőnek üzenem, hogy bár logikusnak tűnik amit írsz de nem az. A Facebook pont csökkenti a személyes kommunikációt. Mint ha anyukádról vagy egy ismerősödről csak egy újságban tudnád meg hogy mi van vele. Bár a Facebook nem zárja ki azt, hogy személesen is kommunikáljunk jelentősen lecsökkenti. Kommunikáljunk, álljunk szóba az ismerőseinkkel. De ne úgy hogy leírom mi van velem aztán "beküldöm az újságba" így letudva mindenki. Teljesen személytelen az egész.

Én pl. ha valami történik velem ami érdekes akkor azokkal az emberekkel akik fontosak nekem azokkal beszélek és elmesélem nekik. Esetleg mutatok képeket. Nem teszem ki 500 ember elé hogy most nyaralni voltam de jó nekem. Vagy épp krumplis tésztát csináltam és hogy milyen finom. Miért akarja tudatni valaki x száz emberrel hogy most ő főzött. Vagy épp ahogy a kérdésben írtam túrázni volt? Talán mert a valósaágban senkit nem érdekel?

Nem azért kérdeztem meg, hogy jobb legyen csak kíváncsi vagyok. Érdekelnek az emberi tulajdonságok. Szeretném megérteni az embereket.

Én is úgy érzem ahogy az utolsó válaszoló is írja, hogy kicsit celebeskedhetnek, nagyzolhatnak, és versenyezhetnek egymással. Kinek milyen jó.

2019. nov. 8. 08:42
 6/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Oké, személytelen, de nem lehet minden ismerőssel összeülni minden este. Én speciel több órányi utazásra élek a családomtól és a régi barátaimtól. Sajnos nem tehetem meg, hogy minden másnap együtt kávézzunk és dumcsizzunk. Értelemszerűen jobb lenne.

Mondjuk a túrán készült fotókat úgyse lehet szóban elmesélni... plusz egyszerűen jól esik, hogy készítek egy szép fotót, megszerkesztem, és megmutathatom másoknak.

Lehet, hogy másnál más a szokás, nekem mondjuk olyanok ismerőseim facebookon, akik valójában is ismerőseim, rokonaim, barátaim, így érdeklődünk egymás iránt, természetes hogy minden poszt "érdekes". Én legalábbis örülök, mikor látom mondjuk az általános iskolás legjobb barátnőm fotóit, amiken vidáman mosolyognak a párjával a nyaraláson, szeretem látni, hogy jó nekik. Nem értem, ez miért gond.

2019. nov. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy gond. Csak egyszerűen nem értem miért jó az valakinek, hogy megmutatja mi van vele. Vagy mit csinál.
2019. nov. 8. 10:55
 8/9 anonim ***** válasza:

Mert van, hogy az ember büszke valamire, és szeretné megosztani másokkal. Nálam például ilyen, ha van egy jól sikerült fényképem, vagy sikerült egy olyan túrát teljesíteni, amire büszke vagyok.

Hmm, ez most nekem kicsit olyan, mint hogy miért veszel olyan ruhákat, amik tetszenek? Miért nem járunk zsákruhában? Miért alakít ki az ember saját stílust (öltözködés, frizura, ékszerek stb.), ha nem azért, hogy legalább egy kicsit kimutassa, hogy ő kicsoda?

2019. nov. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez az öltözködés ez egész jó hasonlat. Akkor lehet az a kérdés inkább, hogy én miért nem osztok meg semmit Facebookon.
2019. nov. 9. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!