Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől van, hogyan találom meg...

Mitől van, hogyan találom meg a gyökerét, h vki nagyon irritàl?

Figyelt kérdés

Csalàdtagról van szó, de azon elmélet van a fejemben, hogy csak az tud másban zavarni, amit magamban se tudtam elfogadni. Idős emberről van szó, egy ideig egy háztartásban élünk. Igazából hálásnak kéne lennem felé, anyagilag segíti a helyzetem, mégis sűrűn eldurran az agyam a dolgain és elfelejtem,h mennyi előnyöm van összességében mindebből és csak mérgelődöm..


Aki már megfejtette magában, és ezzel megoldott hasonló problémát magának, le tudná írni a folyamatot, leginkább példákon keresztül érzékeltetve.


2019. nov. 7. 18:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Mostanában gyakori ez az elmélet, hogy "amit utálsz másban, azt önmagadban utálod/elnyomod", "nem akarsz szembenézni vele" vagy "irritál hogy a másik olyan, mert te nem mersz olyan lenni". Szerintem ez is egyfajta olyan részigazság, melyet sokan teljes igazságként fogadnak el, mert mondogatják. Nem igazán lehet tudni. önismeret kell hozzá. Van amikor a másik egyszerűen fárasztó, vagy az ember kimerült, ingerült, olyan élethelyzetben van, hogy nem tudja más ember gondját felvenni, segíteni, megoldani.

Az idős emberek már máshogy élnek, bele vannak merevedve élethelyzetbe, szerepbe, esetleg folyamatos zsörtölődésbe, vagy életük során meg nem oldott problémák miatt szenvednek.

2019. nov. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!