Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki nem szerez diplomát és...

Aki nem szerez diplomát és nem talpraesett az tényleg csak napról napra fog élni? (jobb esetben)

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert több évet csúsztam már az egyetemmel, gondolkoztam, hogy otthagyom vagy mellette kitanulok egy keresett szakmát (amit mostanában promóznak), de rájöttem, hogy ezek a mostanában ajnározott szakmunkások (villanyszerelő, gázszerelő stb.) is csak akkor keresnek jól, ha kiterjedt kapcsolati hálójuk van és vállalkozóként dolgoznak. Amúgy hétvégente is állandóan robotolnak (szoktam látni) és zsebbe kapják a közel sem eget-rengető fizetésüket. Ha pedig jövőre beüt a válság, akkor még megrendelések sem lesznek. Természetesen én soha nem tudnék vállalkozni és nincs egy ismerősöm se, viszont félek, hogy nem tudom megszerezni a diplomát, mert tanulási nehézségeim vannak. Persze van egy kamuszakmám (hálózattelepítő), de azzal kitörölhetem, mert nulla tapasztalatom van benne és a nyelvtudásom se valami acélos (angol B2) ráadásul it-s területre is mindig csak diplomásokat vesznek fel. Na visszatérve a kérdésre: szóval ma milyen szakmát érdemes tanulni, ami nem egyetemi végzettséget ad és alkalmazottként normálisan meg lehet belőle élni?

2019. nov. 8. 00:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm kamionos 2 hét meló után 2 hét pihi otthon, havi 330000.
2019. nov. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pl gyári munka ad 300-350et, azért az nem olyan rossz egy érettségivel
2019. nov. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1: Hát sajnos hivatásos jogsit (PÁV1) nem kaphatok a szemem miatt.

#2: De gondolom olyan helyre csókos alapon lehet bekerülni.

2019. nov. 8. 00:32
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Szedd össze magad, és fejezd be az egyetemet!
2019. nov. 8. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

Inkább csak ez a fontos:

"nem talpraesett".

Elmegy az ember coach-nak, aztán fullra kersheti az ember magát, ha nincs is dipije mellette. Csak a tökösség számít a mai világban.

"Ember embernek farkasa".

2019. nov. 8. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Éveket csúszok jelenleg én is az egyetemmel a betegségem miatt (epilepszia), de ha már túl vagy a felén, és nincs már messze a vége, akkor inkább fejezd be. A gazdaság lassulása miatt egyikünknek sincs garancia arra, hogy félmillákat fog hazavinni. Mérnöknek, informatikusnak, közgazdásznak, szakmunkásnak gyárimunkásnak stb. A kérdés itt inkább az, képes vagy-e alkalmazkodni és legyűrni a hátrányaidat (A tanulási nehézséget) hogy jobban tudj boldogulni az életben.


L

2019. nov. 8. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

A pénzkeresés mértéke a pofavastagságnak megfelelő, semmi másé.

Az, hogy lesz egy diplomád, csak kényelmesebbé teszi az életed, mert kényelmesebb munkákat tudsz elvállalni.

De nem biztos, hogy az fizet is. Sőt......

Legjobban a szakemberek keresnek, saját vállalkozással.

Van 30 éve autószerelő komám, aki még mindig csicskásként dolgozik egy műhelyben, és van a főnöke, aki szintén szerelő(csak középiskola), már a 4. házát veszi meg, amit kiad kínaiaknak albérletbe....

2019. nov. 8. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja, annyira csókos alapon hogy még fizetnek is a dolgozónak ha visz új embert...

#2

2019. nov. 8. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem a végzettség számít. Hanem hogy mennyire tudsz emberi kapcsolatokat kialakítani. Ha nincsenek emberi kapcsolataid akkor csak vegetálni fogsz egész életedben. A talpraesettség a fontos.
2019. nov. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%
Ismerősöm burkoló és olyan sokat keres hogy nem is gondolná az ember hogy Magyarországon lehet ennyit meg hát hallani is hogy most nagyon kevés van belőlük és ezért fizetik meg őket. Ezt tudom ajánlani ha esetleg úgy döntesz otthagyom.
2019. nov. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!