Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Erre miért van szükség?

Erre miért van szükség?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy szakítás után szinte minden ember azonnal keres valakit a párja helyére? Annyira gyengék, hogy nem tudnak egyedül túllépni a másikon, vagy mi? :D Mostanában egyre gyakrabban találkozom ezzel a jelenséggel, és tényleg nem értem, hogy ez miért jó. Én eddig két szakítást éltem át, de egyszer sem voltam annyira kétségbeesve, hogy rögtön menedéket keressek magamnak egy másik partner személyében, aki segít majd feldolgozni a sok fájdalmat. Ilyenkor mindenkinek saját magára kéne koncentrálnia, nem pedig meggondolatlanul más karjaiba omlani, mert ezzel csak magunkat csapjuk be. Megértem, ha valakinek kell ilyenkor egyfajta támasz, de szerintem nagyon nagy butaság ennyire hamar egy másik kapcsolatba belemenni. Vagy csak én vagyok így ezzel? Mondjátok, hogy nem. :D

2019. nov. 9. 00:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ismerősöm, akinek 3 hosszabb (több éves) kapcsolata volt. A közösségi oldalakon elég aktív, és onnan tudom, hogy 1 hónapnál tovább nem volt egyedül egyszer sem, pedig több éves kapcsolatoknak lett vége. És ha figyelembe vesszük az egy hónapot, akkor a szakítások után azonnal elkezdte keresni a következőt.


Szerintem ezek az emberek társfüggők, és egyedülállóként teljesen életképtelenek lennének. Nem akarok megbántani senkit, de én ezt szánalmasnak tartom. Másfelől pedig ez elég sokat elárulhat arról, hogy adott ember mennyire tud kötődni, vagy mennyire erősek az érzelmei.

2019. nov. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök, hogy nem vagyok ezzel egyedül, és teljes mértékben egyetértek veled. Soha nem értettem az ilyen embereket, és soha nem is fogom, de legalább nem engem csapnak be, hanem saját magukat. Végülis az ő bajuk, csak ez mostanában tényleg nagyon szemet szúrt nekem, ezért muszájnak éreztem feltenni egy ilyen kérdést. :D
2019. nov. 9. 01:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Kérdező lány vagy?
2019. nov. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az szerintem lényegtelen a kérdés szempontjából.
2019. nov. 9. 11:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, kapcsolatfüggők, sőt egyre inkább az van, hogy még csak nem is azonnal keresnek szakítás után, hanem a rossz kapcsolatból is csak akkor mernek kilépni, ha már a stabilnak vélt következő pár megvan. Nem számít mennyi ideig tart és mennyivel többet kell így szenvedni...(mindenkinek)
2019. nov. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Zero empátia
2019. nov. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!