Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Apám szerintetek is régi módú...

Apám szerintetek is régi módú és szexista?

Figyelt kérdés

Pl:

- mivel én vagyok a lány, ezért nekem kell takarítani és nem az öcsémnek


- egy férfi káromkodhat, de egy nő nem


- egy nő ne igyon túl sokat, mert csúnya dolog.


- ha egy férj férfi létére nem megy el bulizni, akkor egy nő se tegye



Az első pontra, hogy egy nőnek vagy lánynak kell főzni, mosni meg takarítani, arra mindig azt mondja, hogy azért van így, mert a fiúknak és a férfiaknak kell a házi állatokat gondozni, és ha valami elromlik, akkor a férfiak szerelik meg.

Hát ez abban hibádzik, hogy nincsenek házi állataink, panelba lakunk. És ha valami elromlik, akkor ahhoz szerelőt hívunk, nem ő csinálja meg. És nem fogja fel ezt a hülye agyával.



2019. nov. 9. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
98%

Ott bukott meg ez a világszemlélet, amikor a nőknek is el kellett menni dolgozni, hogy a család is boldoguljon. Onnantól a férfi munka/női munka felfogás értelmét veszítette. Ma a nőknek ugyanúgy kell végezniük férfias munkát, mint a férfiaknak nőit.

Ettől függetlenül minden megbeszélés kérdése. Ha a férfi eltartja a nőt és a nő otthon maradhat vinni a háztartást/gyereknevelést és ez mindkettejüknek jó, akkor semmi szexista nincs benne.

2019. nov. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Igen, régi módi és szexista.
2019. nov. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Igen, az. Elég gáz.
2019. nov. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
16%
Már akivel szóba állnak a nők,velem ilyen nem fordul elő, tehát én még mosok is meg takarítok is :D , de valami azt érezteti velem, hogy nem régi módi, csak próbál egy öcsicentrikus világot fenntartani. Fogadjunk, hogy öcsibáttya előbb kapott iphone-t mint Te.
2019. nov. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem öcsit jobban szereti. Pedig egy panelban nincs sok munka. Szóval öcsi is megmozdulhatna néha mert ott nincs is férfi munka. Mi lenne ezekkel kertes házban?:D
2019. nov. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az, de neked nem kell ezzel foglalkozni, az ő élete. A tiédet majd élheted máshogy.
2019. nov. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én mind a 3 elméletével egyetértek egy bizonyos szintig érthető viszont a káromkodás meg butaság részben mivel miért ne lehetne mind 2 félnek. Akkor már inkább az egyiknek se de ez is abszurd kivéve ha minden szavatok olyan mint egy kocsisnak. Szerintem nem akarja, hogy olyan legyél mint a mai lányok az öcsédre meg valamiért ráhagy gondolom még nem dolgozik meg ilyesmi. Próbálj megegyezni vele normálisan, kérdezz rá arra hogy az öcséd miért nem dolgozik vagy csinál valami helyeset a háztartásban vagy taníthatna az apád neki valamit ami segíti a házat rendben tartani ha már ilyen előkelővé akar tenni az apukátok.. 😏
2019. nov. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!