Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet a problémám?

Mi lehet a problémám?

Figyelt kérdés
Rögtön azzal kezdeném a mondanivalómat hogy hosszú kérdés lesz , és köszönöm annak aki már csak elolvassa , de mégjobban aki tudna hasznos információt adni :). Nos , egy 21 éves srác vagyok , van egy olyan "betegségem„ amiről nem tehetek , nem befolyásolja a normális életet , csak egy viszonylag nagy részét ... Ez a dolog , úgyérzem pecsétet nyomott az egész életemre ... Kiskoromban már az ovódában megtapasztaltam milyen is lesz később ... Többi gyerek kiközösített , én egyedül hintáztam , nem érdekelt soha senkit mi van velem . Egyszer felidegesített egy gyerek , én pedig egy ilyen kis lapáttal fejbe vágtam vele , és ő sírt . Nekem ez tetszett nagyon . Aztán kisiskolásként teljesen magamba zárkóztam , és senkit sem érdekelt mi a bajom , úgyhívtak hogy nyomorult ... Nagyon rossz volt. Tulajdonképpen az egész általános iskola ebből állt ki , piszkálódtak , de ami a legrosszabb volt hogy tudomást sem vettek rólam hogy létezek ... Szüleim közül már csak anyám él , de őt sem érdeklem túlzottan , mindig én érdeklődök felőle. Középiskolás éveim , hát találtam egy barátot akiről azt hittem hogy barát ... Átvert nagyon csúnyán , és akkor éreztem magam úgy mint aki teljesen haszontalan és egy nyomorult . Nagyon frusztrált voltam . Tetszett egy lány , 15 éves volt , én megmondtam neki hogy tetszik , majd azt mondta fúj. Nemsokra rá már az egész iskola tudta , és rajtam nevettek . Emlékszem hazamentem , és mikor tükörbe néztem akkor széttörtem azt . Ekkor kezdtem azt érezni hogy valami nincs rendben , olyan szokásaim lettek ami korábban úgymond megijesztett ... Pl : volt hogy rosszkedvem volt és kimentem éjjel a temetőbe , ott ültem reggelig és gondolkodtam hogy tehetem szebbé az életemet ... Ezek a szokások egyre durvábbak lettek , nem tudtam aludni , mert folyton csak agyaltam . Észrevettem magamon az agresszió jeleit , mikor valaki csak köszönt és ökölbe szorúlt a kezem és a gyomrom is . Az agressziómat sosem adtam ki ... Később pedig csak romlott a helyzet , öngyilkossági vágyam van, nagyon erősen , és a mai napig az van . Olyan dolgokon is agyalok amiken talán mások sosem , teljesen értelmetlen hülyeségeken ... Mai napig sokszor van olyan hogy megijedek saját magamtól és úgy érzem mint ha ez nem is én lennék , olyan mint ha teljesen kívülről látnám magam és nagyon félek . Máskor viszont nagyon jó kedvem van , mosolygok a világra , de elég egy apró gondolat és teljesn átfordulok , ujra előjön az igazi énem , és a gondolataim amik tetszenek . Most már 21 évesen megfordult a fejemben hogy keresek egy pszichológust , aki tudna nekem segíteni , de félek hogy nem tudnék beszélni a gondolataimról ... Tudom sokaknak úgy jön le hogy tipikus önsajnáltatás , lehet hogy az is , de már teljesen reményvesztett vagyok , a szexualis dolgok már nem érdekelnek , és nem tetszik ez az élet ... Köszönöm neked aki elolvasta , és tud hasznosat mondani .
2019. nov. 10. 14:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológus kezdetnek nem rossz. De mivel nem látszol reménytelen esetnek, nincs nagy baj sem, csak szerintem extrém érzékeny vagy a külvilágra, túl sokat foglalkozol mások véleményével, nagyon a szívedre veszed a tahó embereket. Túlságosan megragadsz egy egy kudarcon, majd azon lovagolsz, hogy mások mit szólnak hozzá. Ezt nem jól vezeted le, hanem nekiállsz önmagadat bántani, agresszív vagy. Amire speciel a sport nagyon nagyon jó dolog. Ha haragot dühöt érzel, fogd az edzőcipődet és fuss egy friss levegős helyen, hidd el nagyon sokat segít. A zenehallgatás is egy relax dolog, de ne úgy hallgasd a zenét hogy zörög a háttérben. Sötétben, ellazulva, minden más tényezőt kizárva. Aztán ott vannak az állatok. Van kutyád/macskád? Ha nincs, és van lehetőséged rá, úgy érzed tudnál róla gondoskodni, nagyon el tudja terelni a figyelmed a gondokról, szeretet adnak, felvidítanak és nem érzed nyomorultul magad mellettük (ha nincs, vagy nem lehet állatod, a menhelyek nagyon szívesen fogadják a látogatókat, akik önkéntesen sétáltatni szeretnének).

Igen, önsajnáltatás, de arról is le lehet szokni, és egyáltalán nem csodálom, hogy nem tetszik ez az élet, nekem sem tetszik, mert egy gané világ ez. De ez van, meg kell próbálnunk a legjobbat kihozni belőle és magunkból.

2019. nov. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
23%

Nem pszichológusra van neked szükséged, hanem egészséges táplálkozásra elsősorban.

Mellette pedig munkahelyre, ahol legyél kedves mindenkivel.

Nézz magadba, hogy elkövettél-e valamit a múltban, mert csak így indulhatsz elvileg tiszta lappal.


Drukkolok!

2019. nov. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!