Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az öngyilkosság miért gyávaság...

Az öngyilkosság miért gyávaság? Az életet ki kérte?

Figyelt kérdés

Azért, hogy bizonyos elvárásoknak feleljünk meg állandóan? Kérdés és kérés nélkül bedobnak egy olyan világba, ahol biztos hogy kényszerítenek valamire. Lehet, hogy nem mondják, de elvárják, ha egyenrangú akarsz lenni. Társadalmi, szülői elvárásoknak, mindig minden szituációban meg kell felelni, úgy érzi az ember, hogy állandóan csinálnia kell valamit, mert ha nem, akkor azt az embert halálba kívánja mindenki. Lenézi, ösztönösen utálja, ha kilóg a sorból. Ha meg megölte magát, le gyávázza, egy olyan valaki, aki éveken keresztül küzd azért, hogy élete befejezésével eltűnjön minden, amit eddig csinált. Lehet, hogy emlékek maradnak róla, de az ő fejében semmi. (alapvetően materialista emberekre értem)

Elvárják, hogy hálás legyek mindenért amit kaptam, hogy ők elismerve érezzék magukat.


Nyugodtan nevezzetek egy undorító hálátlan görénynek, aki nem érdemli meg, hogy éljen, de miért kéne csinálni bármit is, azért mert csak úgy kérdés nélkül bedobtak egy olyan valóságba, ahol alapvetően ha nem léteznék, nem változna semmi?


Kicsit zavaros lett, fáradt vagyok.



2019. nov. 10. 20:40
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
49%
Mert egyértelműen menekülés, az öngyilkos hátat fordít a világnak, ahelyett, hogy szemeb nézne a problémáival, és küzdene.
2019. nov. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
65%

Gondold ezt újra végig, biztos, hogy meg akarsz halni mások véleménye, elvárásai miatt?

Nincs semmi az életedben, amit szeretnél, függetlenül attól, hogy mások mit gondolnak erről? Nem lenne jobb ezekre a dolgokra koncentrálni és nem törődni vele, kinek mi a véleménye rólad?

Nem tudom hány éves vagy, de ha fiatal is, pár éven belül akkor is lehetne lehetőséged kizárni azokat az embereket az életedből, akik lenéznek, lehúznak, megvetnek, és olyabokkal körbevenni magad, akik hozzád hasonlóan gondolkodnak és jól érzed magad velük.


Nem kell semmit se csinálni, amit nem akarsz, csak meg kell tanulnod levetkőzni a megfelelési kényszered mások felé és úgy élni az egyetlen életedet, ahogy neked a legjobb.

Mindenesetre az általad felsorolt okokból eldobni magadtól az életet szerintem hülyeség lenne.

2019. nov. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
34%

Ha nem kérted is életed, végigcsinálása helyett öngyi nem más, mint megfutamodás a problémák és azok megoldása wlől.

A megfutamodás pedig a gyávák tulajdonsága.

2019. nov. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Valójában én soha nem akartam megölni magam, most sem akarom, inkább arra vágyom, hogy ne létezzek, mintha nem is lettem volna. Törlődjön ki ez az adat a világból. Erre vágyom, de ezt nem lehet megcsinálni.
2019. nov. 10. 21:05
 5/27 anonim ***** válasza:
57%
Már az is gyávaság ha csak mások elvárásának megfelelve mersz élni. Az élet nem csak ilyen lehet és lehet ezen változtatni. Aki meg sem próbálja az bizony gyáva. Ezért vannak pl a pszichológusok, de ahhoz, hogy beismerd, hogy beteg vagy bátornak kell lenni. Ezért vannak válások vagy családi kapcsolatok megszakítása, de ugye ehhez is bátornak kell lenni, ahogy munkahely változtatáshoz, testkép átalakításhoz, életmód váltáshoz..stbhez is. A legtöbb ember meg sem próbálja ezeket, pedig lehet a problémája is megoldódna és egy ilyen ember már nem gyáva az tuti. Egyébként pedig nem teljesen mindegy ki kit tart gyávának?? Látod még ebben is megfelelést keresel.
2019. nov. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
67%
Minek arról filozofálni, hogy egy öngyilkosság után majd mit gondolnak arról az öngyilkosról? Ha meghal, nem mindegy?
2019. nov. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
0%
Menjél pszichológushoz: rendbe lehet hozni az életedet és a kapcsolataidat (ez utóbbiak akár úgy is, hogy megszünteted őket). Most egyszerűen nincs kivel megbeszélni az élethelyzetedet, azért érzed kilátástalannak. Kell egy értelmes kívülálló, aki ehelyett a kisiklott pálya helyett egy valahova vezető pályára állít.
2019. nov. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
44%

Azt becsmérlik az emberek, amitől félnek, amikor az öngyilkosságról van szó. Nekik ez a gyávaság. Nekem meg az, hogy tűrik a kizsákmányolást és nem tesznek jót, amikor lenne rá alkalom.

Stoicizmus egy érdekes dolog. Ott azok lesznek öngyik, akik kimaxolják az életet, nem azok, aki kudarcnak élik meg minden naojukat.

2019. nov. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
26%
Egyszerűen megteheted azt, hogy szarsz mindenre. Senkinek és semminek nem kell megfelelned, te döntöd el. Az öngyilkosság gyávaság, mert ahelyett, hogy szembenéznél a problémákkal, elmenekülsz és véget vetsz az életednek. Nem beszélve arról, hogy ezzel nagyon sok embernek fájdalmat okozol. Biztos neked is sokan, ezt nem vitatom.
2019. nov. 11. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Mi értelme az ilyen kérdéseknek? Mit számít egy vélemény? Miért másoktól várod hogy döntsenek az öngyilkosságod felett? Aki öngyilkos akar lenni az kimegy az erdőbe és felköti magát és kevésbé érdekli hogy mi a véleménye erről,mert utána nem tud róla. Aki meg akar halni megteszi. Kimegy a lőtérre és fejbelővi magát vagy leugrik egy hídról,egy 10 emeletes házról. Nem kérdezősködik itt. Szánalmas hogy csak figyelmet próbálsz mindenkiből kiváltani. Tessék. Azért mondják hogy gyávaság mert te tényleg gyáva vagy. Nem akarod megtenni csak figyelem kell neked.
2019. nov. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!