Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nagyon gazdag emberek miért...

A nagyon gazdag emberek miért nem adnak a szegényeknek pénzt?

Figyelt kérdés
Akik azt se tudják hova tegyék a pénzt, már annyi van nekik. Miért nem segít senki?

2019. nov. 10. 21:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%

Mert nem azért szedték össze olyan pénzt, hogy másnak adják.

Én nem vagyok gazdag, de bőven jól keresek, mégsem adnék senkinek se egy forintot sem. Én is keményen megdolgoztam érte, másnak is ott van/volt a lehetőség.

2019. nov. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Miért adna?

Milyen alapon várod el?

Teremtse meg magának a szegény is.


Van egy mondàs: ,,Ne halat adjál aki éhes,hanem tanítsd meg horgászni,mert akkor mindig lesz kajája".


Ez nem kádárizmus,ébredjünk már fel istenem.

2019. nov. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%
*Mert nem azért szedtek össze olyan sok pénzt...
2019. nov. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
A többség adakozik valamilyen jótékony célra.
2019. nov. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Miből gondolod, hogy nem adnak? Azért mert te nem kaptál?

Nem teszik közzé, hogy kinek, mire mennyi pénzt adtak (kivéve akik ezzel akarnak jótékonynak tűnni, mint pl. Mészáros meg a Mága), mert akkor méginkább ostromolnák őket az emberek, hogy nekik is adjanak.

Bill Gatesnek alapítványa van amit jótékonykodásra használ. Rengeteg ember rendszeresen jótékonykodik. Mit gondolsz a rengeteg alapítvány miből működik?

2019. nov. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

Vannak akik adnak.

Én a közép rétegbe tartozom. De én általában adni szoktam. Főleg mióta történt velem egy eset.

Egy étterem lancnal varakoztunk és egy fiatal fiú oda jött hozzánk, hogy adnánk e ételre pénzt? Én még mondom biztos drogra kell neki stb. De azért pár száz Ft adtam. Ment tovább keregetni. És végül mit láttok? Hogy tényleg ételt vett. Nagyon megsajnaltuk és buntudatunk volt ezért oda mentünk hozzá és adtunk neki még pénzt.

A gazdagok is szoktak, de nekik sem könnyű az a baj sok ember csak azért ismerkedik velük hogy hasznuk legyen belőlük. Nem sok emberben mernek már meg bízni.

2019. nov. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

Azért nem általánosítanék. Bill Gates például temérdek pénzt költ azért, hogy másokon segítsen.

Az pedig egy hibás elgondolás, hogy ha valakinek jóval több pénze van, akkor ne tudná, hogy mit kezdjen vele. Az ember nagyon jól alkalmazkodik a magasabb életszínvonalhoz.

2019. nov. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%

Mert szegénynek adni pénzt annyit jelent, mintha kútba dobálná az ember.

Ugyanis van akinek hiába adsz, mert csak azt is elveri, és rövidesen pont ugyanolyan szegény lesz.

2019. nov. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
95%
Te mennyit adományoztál már életedben? Ki-ki adjon a saját szintjén, te küldj tízezer forintot, míg a gazdag százezret, a nagyon gazdag egymilliót. Így gondolod te is, vagy csak mások pénzét jótékonykodnád el, hm?
2019. nov. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nekem nincs annyim se hogy tízezret adjak, aprót viszont adtam már. Ha gazdag lennék ennyire én adnék a szegényeknek. Az is mi már hogy van aki 20 ezresekkel törli már a sggét is, más meg éhezik vagy éhenhal.
2019. nov. 11. 10:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!