Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van más is, aki értelmes...

Van más is, aki értelmes intelligens embernek tartja magát, úgy hogy mindig is problémája volt a tanulással?

Figyelt kérdés

Valahogy mindig is hadi lábon álltam a tanulással, egyszerűen nem ment. A középiskolát kb végig bukdácsoltam. Bár ott már a lustaság és nemtörődömség is bejátszott. Általános iskola felsőbe is akármennyit tanultam pl matekból csak egy év végi 3-ast tudtam össze szenvedni. Ettől függetlenül nem érzem úgy hogy egy buta semmire való ember lennék a világban. Úgy érzem hogy elég tájékozott vagyok, szeretek és tudok is tájékozódni a világról, érdekel hogy mikor mi miért történik. Érdekel a világ mindenféle működése, pszichológia, emberek viselkedése stb...

Félre értés ne essék, nem abba a rétegbe tartozom aki "a 'zélet iskolájában diplomáztak ahol az isten a tanár" és mindenkinek okosabbnak hiszik magukat akik meg tanultabb náluk azt lenézik. Nagyon örülnék ha egy diplomát le tudtam volna tenni, de sajnos valószínűtlen hogy képes lennék rá.


A lényeg hogy ez a tudat, ahogy vagyok, eléggé kognitív disszonanciát kelt bennem. Más van hasonló cipőben?


2019. nov. 11. 20:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én így érzem magam. Most kezdtem az egyetemet mérnöki szakon. Általános iskolában, 8. osztály környékén matekból mélyrepülésbe kezdtem. Középiskolában 1,5 évig jártam matektanárhoz, az érettségim alig lett 3-as, de közben szinte vért izzadtam. Itt egyetemen is igyekszem, minden tőlem telhetőt megteszek, de a matek és a mechanika nem megy.
2019. nov. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Sose voltam jó tanuló, matek az nem ment. 2 diplomám van. (Matek/számvitel/biometria/üzemtan/ stb ezeket is kellett mindkét intézményben tanulnom)
2019. nov. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Általánosban 2x buktam matekból, ezt leszámitva okos, intelligens vagyok. 2 szakmát szereztem kitünővel, be sem jártam iskolába. Írtam hobbiból egy 400 oldalas regényt, bármilyen motort fejből összerakok. A matek most se megy, mert egyszerűen nem érdekel.
2019. nov. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én jó tanuló vagyok, de amit megtanulok, szinte sosem értem. A fizikával vagyok hadilábon. Jövőre már nem lesz. Ámen.

Viszont szerintem én is intelligens vagyok. Az iskolai tananyagtól eltekintve.


Van olyan ismerősöm, aki épphogy 3-as, de kérdezhetsz tőle bármit a kocsik működéséről. Tudni fogja. 17 évesek vagyunk.

2019. nov. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ember ennél sokkal összetettebb, az iskola meg olyan amilyen. Sok a rossz tanár, és sokszor hiába van jó tanár ha nem megfelelőek a körülmények a tanításhoz, vagy az otthoni tanuláshoz. Mindenkinek más az érdeklődési köre, így valami könnyebben, van ami nehezebben megy, ha semmi sem megy, akkor nyilván abban vagy jó amit nem alapképzésben tanítanak, talán van egy részterület amiben kiemelkedő lehetnél, vagy valami amit nem tartanak fontos ismeretnek, de ettől még hasznos lehet bizonyos munkáknàl. Nekem a történelem nem ment, úgy voltam vele, hogy ezek mind meghaltak, semmi értelme tudni róluk bármit is, aztán meg azzal volt bajom, hogy "a történelmet a győztesek írják" akkor minek tanuljam meg az összes hazugságot. Aztán lett egy jó tanárnőnk aki elmagyarázta a hatalmi rendszereket és hogy melyiket mi motiválja, és ettől valahogy rögtön lett értelme a dolgoknak. Nem mindegy hogyan tanítanak, hiába kedves meg jófej a tanár, attól még ugyan úgy taníthat rosszul. A legtöbb versenyző, vagy bármiben is jobban teljesítő tanulóval különórákon foglalkoznak. Már ebből is látszik, hogy az egész oktatási rendszer gáz ahogy van. Régen azokat korrepetálták akik lemaradtak, most azokat fejlesztik akikben lehetőséget látnak, a többi... az meg a többi, akiknek elég annyit tudni vagy annyit se. Szóval nem feltétlenül benned van a hiba, és azért mert eddig nem ment a tanulás, még nem jelenti azt, hogy ne végezhetnél valamiből felsőbb szinteket. Talán csak később derül ki mi az ami menne. Ismerek olyat aki egész életében kis kerámiatárgyakat gyártott, karácsonyi csengettyűket a 2 m2-es mellékhelyiségben, aztán 50 éves kora után egyetemen művészettörténész (vagy azt se tudom pontosan micsoda) lett, és saját boltot nyitott. Egy heti fizumba kerül egy tálkája, a kis csengettyűiből meg csak úgy ingyen kaptam régen. :D Most így belegondolok, csomó ilyen embert ismerek. "Vállalkozók" akik tök reménytelennek látszottak, ma meg egész más területen de sikeresek lettek. Szerintem keresd meg miben lennél jó. Nekem mentek a sulik, de semmiben sem lettem igazán jó, talán fordítva is működik.
2019. nov. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ugyan ebben a helyzetben vagyok én is,nem vagy egyedül.
2019. nov. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
5#Tanulságos volt amit írtál, köszönjük szépen.
2019. nov. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

En fösuli mellett beiratkoztam OkJ üzletvezetöi tanfolyamra meg elötte jartam gazdasagi informatikat tanulni 2 èves suliba.


Az üzletvezetöin majdnem meghuztak, a gazdinfoval kidobtam kèt évet, nem lett meg a vizsga, de a penzügyi diploma sikerült a nyelvvizygàval :D

2019. nov. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én azt nem értettem soha, hogy létezik, hogy egyeseknek elég volt figyelni középiskolában és már ötöst kaptak. Nekem a kedvenc tárgyaimból is oda kellett tennem magam és így se volt biztos az ötös.


Mondjuk volt egy kis koncentrációs problémám, az én véleményem, hogy valószínűleg részben koncentrációs zavar (a mai napig néha ki-ki kapcsolok), részben annyira el voltam merülve a saját világomban...

Ha koncentrálok, akkor nekem se megy vészesen a tanulás.

Persze így is jóval nehezebb, többszöröse időt kell szánnom rá, mint másoknak, de legalább megy.


Tesztek is kimutatták, hogy pocsék a logikai készségem, és bárhova megyek, valahogy ez előtérbe is kerül és általában ki is mondják.

Ennek ellenére mindigis a reál területek vonzottak, biológia, technológiai dolgok, sőt, a programozás.

Úgy tapasztalom, hogy megy, sőt, egész magasra is eljutok akár nagyon erősen logikára épülő dolgoknál is, csak 10-szer több idő kell, mint másoknak. Viszont ha már megy, akkor onnantól szárnyalok.


Egyébként a hétköznapokban (ami nem suli) az autisztikus mivoltom is közrejátszhat abban, hogy "butának" tartanak.

Egész egyszerűen a hétköznapi dolgok 95%-ban máshogy gondolkozom, mint a legtöbb ember.

Idétlen példa (bár konkrétan ez is meg szokott esni), ha esik az eső, legtöbben morognak, futnak az utcán, később indulnak és megvárják stb. Én mérlegelem: van nálam ernyő, az megvéd, nyár van, meleg és még jól is esik, vagy hazafelé megyek, így nem baj, ha vizes leszek.

2019. nov. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
3%
Nektek nem egyetemre kéne menni hanem szakmát kéne tanulni. Mondjuk szakmunkát. Csak ugye dolgozni senki nem akar.
2019. nov. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!