Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elégedett leszek valaha...

Elégedett leszek valaha azzal, amit elértem?

Figyelt kérdés

Több generációra visszamenőleg a családomban mindenki szegény volt, anyai ágról egész gyerekkoromban hallgathattam a történeteket arról a nagy nyomorról, amiben anyukám felnőtt. Apai ágról annyira nem volt vészes a helyzet, de ők is szegénységben éltek.


Aztán megszülettem én és az első 18 évem nekem is hasonló szegénységben telt, mindennapos volt a nélkülözés, viszont már olyan 6 éves koromban elhatároztam, hogy ebből ki fogok törni. Szóval tanultam, szereztem egy piacképes diplomát és sikerült elhelyezkednem a szakmámban.


A problémám az, hogy elégedettnek kéne lennem azzal, amit elértem, de nem tudok megelégedni ennyivel, többre vágyok és nem látom, hogy hol lenne az a pont, ahol végre megállhatnék és nyugodt szívvel azt mondhatnám, hogy elégedett vagyok ennyivel. Mintha lenne egy kiolthatatlan szomjam, amivel egyszerűen nem tudok mit kezdeni.


2019. nov. 11. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is hozzád hasonló vagyok. :)

Most már kb. havi másfél millióból élünk a párommal (ő keresi a nagy részét, de együtt építettük fel), de még mindig azt tervezem, ha kettő millió lenne, mennyivel könnyebb lenne pl új házat építeni. Nem tudom, van-e vége, a legtöbb üzletembert elnézve nincs...

2019. nov. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Gorgonzola válasza:
100%
Az nem baj, ha többre vágysz, ugyanis sohasem szabad leállni. Azonban a teljesítményedre legyél büszke. A kettő nem zárja ki egymást :)
2019. nov. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igazából kérdés az is hol tartasz most, de alapvetően mindenki többet akar. Amúgy azt látom, hogy azok az emberek maradnak élettel teliek, akik képesek szeretni a munkájukat és folyamatosan csinálni akarják akár 60-70 évesen is.
2019. nov. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Amíg becsületesen éred el, és nem megy rá a kapcsolataidra(túl sokat dolgozol és nincs időd a családodra majd..) addig nyugodtan tanulj új dolgokat és menj feljebb.
2019. nov. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Ugyanez a helyzet velem is. Habár én még nagyon az életem elején járok, már sok mindent elértem. Gyerekkoromba a temperamentumom és az abszolút lázadó énem miatt nagyon sokan leírtak. Ma már van egy érettségim és egy szakmám (kereskedő) illetve az angolom napról napra jobb. C1 körüli, de mégis az anyanyelvi szint a mércém. Majd a francia, dán nyelv elsajátítása legalább B1 és C1 között. Jártam Németben és Angliában is, a CV-m egész jól mutat, mivel 15 éves korom óta dolgozom. Ennek már lassan 5 éve. A jelenlegi célom letenni a jogsit, majd au pair babysitternek állni egy program által, amibe már felvettek csak a költségeit kell megteremtenem. Ha ezt el tudom érni sem leszek még teljesen elégedett. Hobbi író vagyok jelenleg, habár a kollégáim/barátaim állítása szerint hivatásossá is válhatnék... szerintem van rá esély, de nem hazánkban. Sikereket elérni egy dolog, de a sikert mint életérzést megtapasztalni már más. Ne azért akarj többet és még többet elérni, hogy nagyobb sikerélményed legyen, hanem azért, hogy fejlődj! Nézd meg az oda vezető utat. Értékeld mindazt a verejtéket, amit elszenvedtél a cél érdekében. Kicsit mazochistának kell lenni, de a siker valójában még nem siker. Az az igazi siker, amit valóban úgy tudsz, önmagában látni és becsülni, hogy nem arra összpontosítasz, hogy ezt elérted, hanem arra, hogy ezt megteremtetted. Magaslati szentbeszédnek tűnhet, de nem az. Ezt a szomjat nem lehet oltani más eszközzel csak egy másik szemléletmóddal. Átérzem és minden nap át is élem a siker és az abszolút sikertelenség állapotát. Tudod mi hajt? A cél. Időközben arra döbbentett rá a maximalizmusom és a sikerorientált tudatom, hogy a cél az, ami életben tart és értelmet ad. Cél nélkül az élet halott. Áss mélyre. Mi a célod? A végcélod? Tudod-e élvezni az odavezető út minden könnycseppjét és mosolyát? Megéled-e a most pillanatát? Jövőbeli célokért a mostban kell tenni, létezni. Azt kell leginkább élvezni. A gondolat és az akarat, az emberi lét teremtő mivoltát. Akkor leszel igazán elégedett, amikor már mindent megéltél, amit akartál. Nem az anyagi javaktól. Az csak egy mellékvágány, habár igen jelentős, a lélek számára mégis jelentéktelen. A lelked szeretetet kíván. Ez az, amit ha elérsz, boldoggá tesz. Egy szerető légkör, az alkotás élménye például, amikor az embet fest, rajzol, ír vagy épít. Meg kell tudnod határozni önmagadban, hogy ki akarsz lenni. Tisztában kell lenned az odavezető úttal és a jelen helyzeteddel. Önismeret. Ez az, ami a legfontosabb. Kontrolláld a vágyaid és engedd szabadjára a fantáziád. Válj azzá, aki szeretnél lenni. Így megtalálod a lelki békét.

2019. nov. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!