Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A fiatalabb korosztály közül...

A fiatalabb korosztály közül (18-30) a nők vagy inkább a férfiak hazafiasabbak és nemzeti érzelműbbek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy szinte mindenki utál itt élni és legszívesebben nyugatra költözne (én is ha tudnék nyelvet), de biztos vannak akik vérükben piros-fehér-zöld csörgedezik, éneklik a Himnuszt és esetleg sajnálják Trianont vagy éppen holnap büszkén mennek a Puskás-Stadion megnyitójára, esetleg szeretik a néptáncot meg hasonlók. En bloc ezeket mérlegelve szerintetek a pasik vagy a nők között van több hazafias érzelmű? Indokot is kérnék, hogy szerintetek miért?

2019. nov. 15. 00:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem ez nemtől független.


Mert a hazafiasság szívből, lélekből jön és az szerintem nőnek és férfinak is lehet - bár a mai világban egyre kevesebbekben....

2019. nov. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
15%

Ügye Magyarországon egy utálnivaló utolsó nőverő proli aki bármennyire is szereti a hazáját. Ez tény, érzem, mert én imádom ezt az országot már kisiskolásként MIÉP párti voltam és egyáltalán nem a szüleim verték belém, sőt inkább ellenezték. 8 évesen 2006-ra emlékszem, drukkoltam a tankot elkötő bácsinak. Emlékszem, első alkalommal hallottam a Székely himnuszt könnyeztem, pedig azt sem tudtam mi volt az. Negyedikes- ötödikes voltam amikor erről tájákozódtam, mármint a Magyar történelemről. Majd Jobbikos voltam egészen 2016-ig amikor ügye Vona kitette Novák Elődöt az alelnökségből, viszont, Toroczkai miatt 2018-ban Jobbikra szavaztam.

Most ügye már nem, elvből a Mi hazánkra szavaztam EU parlamenti választáson.

Amúgy nem vagyok az a hagyományörző, és nem os hallgatom a kocsiba full hangerőn a Kárpátiát, Romer-t vagy a TE-t. Sőt nyáron amikor ablak lehúzós idő van Sabaton, meg Timmy Trumpet szól, nehogy valaki feljelentsen vagy megtámadjon ezért, vagy feltegyen facebookra, hogy "náááááciii".

Sajna, vagy nem, én szeretnék hamarosan dolgozni, és nem akarom magam azért megvélyegeztetni aki vagyok. Tisztába vagyok azzal, hogy amit előidéz a jelenlegi politika az a bűnnek és az anarchizmusnak kedvez, tehát már én egy olyan korszakot fogok megélni, hogy nem érdemes... hogy is mondjam, mit akarok... na tehát nem kell a " hozz világra még egy magyart " szöveg, mert felesleges , eleven példa nekem Dél-Afrika, ahol minden egyes búr gyilkosságot tánccal ünnepel a többség.


De sokat írtam. Feleslegesen. Nem fogják törölni, csak Ti fogjátok jelenteni és/vagy lepontozni, kivetni valót nem írtam.


Uhhhh, lényeg, srácok inkább a nemzetibbek, lányoknál ez ritka, konkrétan én csak hasonló csajjal ismerkednék, de valahogy soha nem akadtam össze ilyennel. Olyan már volt, hogy hírdette, hogy mekkora "mélymagyar" aztán cigány barátja volt aki egyben díler is volt.. és ügye alapvető,hogy züllesztést nem pártoljuk.


21/F

2019. nov. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
34%
Nos, józan paraszti ész alapján a férfiak. Hiszen az általad felsorolt dolgok akarva-akaratlanul is olyan további ideákhoz vezetnek, mint az erő, militaritás, nacionalizmus. Ezek pedig hagyományosan maszkulin dolgok, elvégre a történelmünket alakító politikában és hadviselésben 95-99%-ban férfiak voltak jelen, nem nők. De remélem eljön az a szép nap, amikor az ország lakosságának minimum 90%-a (nők és férfiak egyaránt) hazaszerető, hagyománytisztelő ember lesz.
2019. nov. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
2%
#2 vagyok, biztos meg fogom kapni, hogy jobberkedek, közben nem tudok írni. :D ilyen ha valaki gyorsan ír telefonon. Nem baj, kritikát és a gúnyt kell tudni kezelni. :)
2019. nov. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%

A hazaszeretet az miért mindig ilyen hülye sallangokhoz van kötve mint "puskás stadionba járás" meg ilyesmik?


Az miért nem elég ha Széchenyi példáját követve, a jót átvesszük külföldről, és a hátráltató dolgoktól pedig megszabadulunk? Magyarán: modernizálunk.


Miért nem lehet a külsőségektől terhes pózerkedés helyett a hazaszeretetet úgy értelmezni, hogy az itt élő emberek életének, érdekeinek segítése?


Mert ez túl általános lenne?

Valóban, ez bármelyik népre igaz lehetne, ilyenformán nem lenne különbség egy német, egy brit és egy magyar hazaszeretet között.


Önmaga paródiájának érzem ezt a turulos nagymagyar térkép felett könnyezős drámázást, és csak felesleges kényszerképzetek táptalajául szolgál az egész.


A nemzettudatnak akkor van értelme ha érdekellentétben állunk a környező nemzetekkel, és szó szerint forrásokért való küzdelem áll fenn.

egy unióban (és elárulom, a 21. század minden kontinensen az uniókról fog szólni) ennek nincs értelme.

2019. nov. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%
A hazafi szó már eleve utal az illető nemére. :)
2019. nov. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
49%

Én inkább férfiból ismerek több ilyen gondolkodású embert, de alapvetően csak kis mértékben kötődik nemhez a dolog.


Amúgy én 22/f-ként hazaszeretőnek tartom magam, mert érdekel a magyar történelem, kötődést érzek az itteni emberek és tájak iránt, külföldiek előtt is büszkén vallom magyar mivoltom. Meg pl: eléggé elszomorít amikor egy felvidéki jóbarátom ecseteli, hogy Szlovákiában hogyan akarnak elszlovákosítani mindent ami nem szlovák, milyen módokon akarnak keresztbe tenni a magyaroknak és, hogy sok helyi magyar az elszlovákosodás útjára lép. Ezen kívül idegesítőnek találtam amikor az egyik ismerősöm pár hónap nyugati kint tartózkodás után(igazából nem dolgozott ott egy fél percet se vagy próbált megélni úgy mint az ottaniak, csak bulizott és ivott) elkezdett áradozni, hogy odakint minden mennyivel jobb, még levegőt venni is. Hozzá is tettem ekkor, hogy ha dolgoztál is volna ott, lehet árnyaltabban látnád a dolgokat...


De a sztereotípikus turulos, mélymagyartól elég távol állok, és a hazaárulózást nagyon gáznak találom. A hazaárulás ugyanis egy nagyon súlyos vád, éppen ezért nem mondogatjuk rá boldog boldogtalanra akivel valamilyem témában nem egyezik a véleményünk.

2019. nov. 15. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
69%

Az ötös válaszoló személyében meg is jött az első "azok" közül. Azok közül, akik példának okáért gúnyolódnak a Nagy-Magyarország térképen. Elmondom neked, hogy senki sem azért tesz ki ilyen jelképet az autójára vagy fb borítóképnek, mert mindenáron vissza akarja követelni az ellopott területeket, hanem azért, mert nem akarja feledésbe hagyni merülni ezt a nemzettragédiát, ami családok tízezreit szakította el egymástól, az országot pedig megfosztotta természeti erőforrásainak kétharmadától. Szerinted ez felesleges merengés egy letűnt koron, de épp ellenkezőleg: a múltat őrizni kell emlékeinkben és mindennapjainkban, hogy ne kövessük el ugyanazokat a hibákat, mint korábban - többek között. Az emlékezés erénye minden magyar embernek sajátja, de ugyanakkor az emberek alkotta nemzeté is.


Tudom, a hozzád hasonló internacionalista balosoknak feláll az Egyesült Európai Államok víziójára, de valójában pont ez az, ami totálisan értelmetlen, pusztán az emberi természet jellegéből fakadóan. Nem tagadhatjuk meg önmagunkat, nem söpörhetjük szőnyeg alá a létező problémákat és konfliktusokat. Nem tehetünk úgy, mintha nem lennének magyarok és románok, franciák és németek, szerbek és horvátok, koszóvói szerbek és albánok. Az elmúlt néhány évszázadban már több ízben és többféle ideológián keresztül bebizonyosodott, hogy ez az igazi kényszerképzet. Persze, a ló túlsó oldalára sem kell átesni, hogy a nacionalizmus sovinizmusba és más népek iránti gyűlöletkeltésbe forduljon át. Az egyetlen értelmes, életképes és érdemes megoldás az, hogy az országok együttműködnek, de közben megőrzik a saját identitásukat. De ismétlem csak magam, a hozzád hasonló balosok pont annak örülnének, ha ezek eltűnnének. Az Unió mellesleg egy politikai és gazdasági együttműködés, semmi köze a kulturális vagy az etnikai identitáshoz.


A hozzád hasonló embereknek nem kívánok semmi rosszat, csak önsorsrontást. Kívánom, hogy rajtad kívül álló okok, hatalmasok döntései, aljas gazemberek tollvonásai nyomán kerülj olyan helyzetbe, hogy soha többet ne találkozhass a családoddal (vagy a családod egy részével), legyél kénytelen feladni a magyarságodat, új nyelvet tanulni, új makrokörnyezetbe beilleszkedni. Szerintem kétszer is meggondolnád, hogy ilyeneket írj-e. Te is hazaszeretetről beszélsz, pont a lényeget nem érted, hogy ez nem egy önös érdekeket szolgáló eszköz, amit az emberek kényük-kedvük szerint formálhatnak, vagy akár eldobhatnak. Hazaszeretetről beszélsz, de suttyba dobnád a magyarságodat. Gratulálok! :) Remélem már külföldön vagy!

2019. nov. 15. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
82%

"aljas gazemberek tollvonásai nyomán kerülj olyan helyzetbe, hogy soha többet ne találkozhass a családoddal (vagy a családod egy részével), legyél kénytelen feladni a magyarságodat, új nyelvet tanulni, új makrokörnyezetbe beilleszkedni. "



XDDD


LoooooL


Köszönnyük szépen, halálosan pontosan lefestetted a MAI Magyarország helyzetét, amit egy fiatal felnőtt láthat belőle.


Aki itt marad, az szokjon hozzá hogy jelentős örökség nélkül nem lesz se saját lakása, se autója (újonnan biztos nem), se túl sok ideje a folyamatos munka mellett, úgyhogy tulajdonképpen családi élete se lesz.

És mehet Németországba, Angliába, tengerentúlra, akárhová.

És pontosan azt az utat járhatja be mint egy hazátlan. Tanulhat más nyelvet, tanulhat más törvényeket, ismeretlen adókat, ismeretlen jogszabályokat. Mert a saját szülőhelye élhetetlenné válik az országa által megválasztott aljas gazemberektől, akik centire pontosan kiszámolják hogy a drága népnek mennyi abrakot kell adni hogy még tejeljen, és éppen ne dögöljön meg.


Pont a drága hipermagyar nemzethy érzelmű kormányunk visz minket efelé :)


És nem kell itt a hosszas modoroskodás, simán írhatsz annyit is hogy "Dögöjj meg kötshög komcsi".


A hozzád hasonlóak fejében úgyis kizárólag dipólusok működnek, vagy fehér vagy fekete.


Ha már nemzettragédiákról emlékezel meg, akkor remélem a nagymagyar matrica mellett kinn van egy nyilasterrorra emlékeztető matrica is...

Jaaa, hogy az a fgajta nemzettragédia már nem számít, hogy a történelem 1936-45 közti szakaszára már nem kell annyira emlékezni mint a 1918-20 közti szakaszára...

Kettős mérce befigyel de rendesen.


Nézd: Én a történelmet egy fontos dolognak tartom, de a látványos agonizálást minden téren utálom. Tanulni valamit erény, ellenben azzal ha direkt beforratlanul hagyunk sebeket, és időről időre még jól körbehordozzuk. Ez nem a gyógyulás folyamata.

Ez a sérültség fenntartásának a folyamata.

2019. nov. 15. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

btw: Ha már pont te érvelsz a többnemzetiségű államalakulatok ellen, akkor kérlek, válaszold már meg a kérdésemet:

Szerinted mennyire működőképes egy olyan állam, aminek már eleve két nagyon eltérő fejlődési irányú pólusa volt (osztrák és magyar pólus, ipar és agrár pólus), és ezt tetőzte még a saccper 8-10 féle igen nagy százalékokban előforduló nemzetiségek előfordulása, amiknek gyakran a vallása is eltért?


Teljesen természetes volt hogy idővel felbomlott, persze némileg követhették volna jobban is a Wilson féle elveket a határvonalak meghúzásakor.


A nemzetiségi, nyelvi alapon történő atrocitásokat persze teljesen elítélem én is, tökmindegy ki került a határ bármelyik oldalára is.

De van egy sejtésem hogy te már elkönyveltél magadban, és valami emberevő (nem, nem! Csecsemő evő!!!) rémként leszek számontartva a vita további részében, mert merek a XXI. századba egy európai közösségtudatot remélni...

2019. nov. 15. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!