Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti milyen önvédelmi szerszámot...

Ti milyen önvédelmi szerszámot visztek magatokkal ha elmentek valahova?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Úgy alakult, hogy a belvárosban (Keleti és Blaha között) találtam munkát. Ma volt az első napom és nem volt jó érzés végigsétálni.


A villamoson úgy éreztem magam, mintha külföldön lennék, volt egy pasi, aki fennhangon üvöltözte a telefonba, hogy ezután is lopni fog és bárkit pofánver, akinek ez nem tetszik.


Tele van minden hajléktalannal, munkaképes felnőtt emberek kérnek cigit vagy pénzt, pont az utcában ahol dolgozom, ott meg fura alakok isszák a sarkon a felest napközben.


Nem vagyok ilyen környékhez hozzászokva, nagyon nem éreztem jól magam amíg ott sétálgattam a munkahelyemre. Este 7-kor végzek, sötétben kell mennem haza és nem vagyok ezzel kibékülve.


Nem vagyok nagyon elveszett, egy pontig meg tudom magam védeni, de nem szeretném, hogy erre sor kerüljön. 1x támadtak már meg az utcán.


Ti mit csináltok ilyenkor? Van nálatok valami gázspray? Ér valamit?


28N


2019. nov. 15. 16:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%

A gázspray + futás a legjobb önvédelem.


Én nem hordok semmit sem magammal, mert kinézetre nagyobb, izmos alkat vagyok szóval eddig még soha senki sem kötött belém és ha véletlenűl meg is történne rengeteg dolog van amivel el lehet hárítani egy potenciálisan veszélyes helyzetet.


Szóval nekem nekm éri meg, hogy a gázspray plusz helyet foglaljon és olyan helyen tároljam ami könnyen elérhető.


Viszont neked lehet jó lenne, már csak azért is hogy megnő a biztonságérzeted és nagyobb magabiztossággal tudsz munkába menni.

2019. nov. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Paprikaspray plusz a késem.
2019. nov. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Az öklömet.
2019. nov. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, rendeltem most egyet. De valószínű, hogy keresek közben más munkahelyet is.


Az öklömet én is használnám vészhelyzetben, de nem sok mindent tudnék nőként kezdeni egy nálam nagyobb férfivel. :D


Akkor is az volt a mázlim, hogy nem megijedtem hanem felment az agyvizem, hogy hogy mer hozzámérni és inkább a határozott fellépésem ijesztette el.

2019. nov. 15. 17:46
 5/16 anonim ***** válasza:
61%
Nőnek gázspray kell, de ne a legolcsóbbat vedd meg, mert az nem túl hatékony. Olyan kell, ami nem permetez, hanem sugárban fúj, mert különben egy enyhe légmozgás következtében a te arcodba kerülhet az egész.
2019. nov. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ezt nem is tudtam, köszönöm. :)
2019. nov. 15. 18:03
 7/16 anonim ***** válasza:
61%

Vinni nem igen viszek magammal semmit, egy zsebkést kivéve ami mindig a táskámban van, de ez nem önvédelmi okokból.

Egyébként itthon (tanyán lakom) hosszas tanakodás után úgy döntöttem, hogy gumilövedékes pisztoly helyett megmaradok a gázpisztoly fegyverlámpával felszerelve és vipera kombónál, ezek együtt hatásosak lehetnek. Egyébként ha nem lenne gázpisztoly a paprika spray is bőven megteszi. Neked ez utóbbit javaslom, de egy tanácsot adnék hozzá, ne a becipzározott táskádban tartsd amikor ilyen helyeken mászkálsz, inkább legyen a zsebedben, ha pedig úgy látod, hogy veszélyes helyzet van alakulóban már tedd is a kezed zsebre, hogy elő tudd rántani. Legoptimálisabb egy melegítőfölső zsebébe tenni, így minden akadály nélkül elő tudod rántani, használatra készen, azaz úgy, hogy már a nyomógombján van az ujjad.

2019. nov. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
7%
👊🏻kórház és 👊🏻temetőt
2019. nov. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Metionin ***** válasza:
61%
Paprikasprayt. És úgy ahogy előttem írták hogy a zsebemben van és ha gyanús helyen megyek vagy gyanús alakokat látok, már fogom, az ujjam a kibiztosítón. Mindkét kezemmel azonnal ki tudom biztosítani és használni. Ezt érdemes otthon gyakorolni hogy pánikhelyzetben is azonnal elő tudd kapni.
2019. nov. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
60%
Sniccer, metszőolló van mostanában nálam..
2019. nov. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!