Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Faluhelyen miért szokás...

Faluhelyen miért szokás idegen emberektől már a 3. mondatnál személyes kérdéseket feltenni?

Figyelt kérdés

Pl van barátnőd/barátod, mit dolgozol, mennyiért vettétek a házat, milyen idős vagy, stb..


Én ilyeneket még akkor se kérdezek meg, ha már fél éve minden nap beszélgetek az illetővel.


Ha meg körmondatokkal válaszolok rá, akkor meg "de nagyképű, meg beképzelt vagyok.."


És nem fiatalok kérdezgetnek ilyeneket, hanem középkorú, vagy idősebb emberek.



2019. nov. 16. 15:37
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
59%
Szerintem unatkoznak és kell pletyó téma..
2019. nov. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
89%

Az ilyen tapintatlanság nem földrajzi kérdés, hanem intellektuális és neveltetési.

A városban is élnek bunkók - még többen mint vidéken - csak kevésbé derül ki, mert kis közösségekben közvetlenebbek az emberek és könnyebben ismerkednek, hamarabb barátkoznak.

2019. nov. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
72%
Talán azért mert szeretnének egy kicsit megismerni ha már arrafelé jársz. Te nem kérdeznéd meg, de ezzel semmivel sem vagy sem kevesebb sem több. Csak egy picit más.
2019. nov. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
59%

Picit más:))(


Unatkoznak,és valakit ki kell beszélni.

Egyébként teljesen mindegy mit mondasz,úgyis kitalálnak rólad valamit.

2019. nov. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
98%
Azért, mert azok, amiket felsoroltál egy normális közösségben nem számítanak intim kérdésnek. Nem vagy hozzászokva, városban nincsenek olyan kapcsolatban az emberek, sokkal elszigeteltebben élnek, mint falun. Számomra ez sokkal szimpatikusabb, mint a személytelen városi élet, ahol úgy mennek el egymás mellett az egy házban lakók is, hogy nem köszönnek.
2019. nov. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
42%

Miert vannak lepontozva a realis valaszok?

Igen pletyka miatt kell.

Nem szentek egyaltalan az ilyen emberek hogy csak natur kivancsiak. Ugy adjàk tovabb ahogy nem szegyellik.

2019. nov. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
85%
direktebb a kommunikáció. mellőzik a feleslegesnek hitt köröket. De nem mindenki ám, mert sokan nem kérdeznek sose személyeset.
2019. nov. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
95%

Csak neked furcsa mert városban az a szokás, hogy az egy emeleten lakók is csak max. köszönő viszonyban vannak egymással, sokszor még a nevét sem tudják a szomszédnak.

A falun lakók viszont KÖZÖSSÉGET ALKOTNAK, emberi kapcsolatot ápolnak (vagy legalábbis megpróbálnak ápolni) az ott lakókkal.

Nem feltétlen a pletyka-éhség a vezérlő elem!

2019. nov. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
96%

Mert közvetlenebbek és nyíltabb a közösség.


Ott nem lehet arcoskodni, mint a városban, meg a Gyakorin, ott kibukik, ha hiteles a kocsid, nincs nőd, meg ott nem tudod kitenni a Fosbúkra, hogy villában laksz, miközben csak ott takarítasz.

2019. nov. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
89%
Ezt én is észrevettem. Most költöztem falura 1 hete (amúgy a házunk 20 éve megvan, de eddig csak hétvégi háznak használtuk), rendeltem egy csomagot és aki kihozta, hasonló dolgokat kérdezett, pedig akkor találkoztunk életünkben először. Kicsit tapintatlannak gondoltam, de válaszoltam neki, mivel jónéhányan ismernek minket a faluban és úgyis megtudta volna előbb-utóbb. Nekem se tetszik kifejezetten ez a viselkedés, de nem tudok mit tenni ellene. A másik, meg hogy pletykálás városban is van, 30+ év alatt megtapasztaltam.
2019. nov. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!