Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok ilyen? Lehet ez...

Miért vagyok ilyen? Lehet ez ellen tenni valamit?

Figyelt kérdés
29 éves férfi vagyok. Középszerű életem van, igazság szerint mindenem megvan amire szükségem van, mégis elégedetlen vagyok. Főként azért mert nem tudom miért, de sosem találom a helyem és örömöm semmiben. Túl gyorsan változik a véleményem. Mondok egy példát. Szakmám van, érettségi nélkül. Elhatároztam hogy megcsinálom estin. Egész nyáron ez járt a fejemben. Eljött a beiratkozás ideje, nem mentem el. Mert megváltozott a véleményem. Először azt gondoltam hogy még kell csinalni, manapság alap dolog stbstb. Aztán meg hogy hülyeség az egész. Ha elkezdtem volna, 2 hét után abbahagytam volna. Eljártam kondizni, mert kell a mozgás, jobban is nézek ki tőle stb. 1 hónapig csináltam. Tetszik a spanyol nyelv. Elhatároztam hogy márpedig meg fogom tanulni.Elmentem, könyvet vettem, szótárt vettem stb. 2x ha azóta belenéztem.. Nincs semmi amit végigcsinálnék. De tényleg semmi. Eszembe jut egy új dolog hogy na ezt fogom csinálni, ez tetszik és saját magamra legyintek hogy na ebből se lesz semmi. Emlékszem még gyerekként jártam atlétikára. Volt egy házi verseny. Emlékszem úgy álltam a rajthoz, hogy bármi lesz én fogok nyerni. Meleg volt, sose voltam előtte semmilyen versenyen. Első lettem, nem kis fölénnyel.. Azt mondta az edző, ne hagyjam abba, mert nemzetközi szinten is elismert lehetek. Még talán 1 hónapig ha csináltam.. Nem tudom mennyire érthető a problémám. Nem lusta vagyok ez biztos. Kitartásom nincs és gyorsan változik a véleményem, hozzáállásom a dolgokhoz. Irigylem azokat akik mondjuk kövérek és lefogynak, mert dolgoznak és tesznek érte. Nem vagyok kövér, de tiszteletet ébresztőek az én szememben a kitartásuk. Pedig erre én is képes vagyok/lehetnék. De csak 1 hónapig max...
2019. nov. 17. 17:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
60%
Ismerős, de nálam ez más miatt van. Nálad talán az, hogy kevés a motiváció benned. Ezt lehet fejleszteni. Jutalmazd magad, ha vmit sikerül megcsinálni!
2019. nov. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam, hogy lehet azért vagyok ilyen, mert instant kielégülésre vágyom/várok. De testedzés, tanulás nyilván nem fogja ezt megadni, csakis hosszútávon. Nem tudom..
2019. nov. 17. 17:20
 3/19 anonim ***** válasza:
Majd adok motivációt! Minden sikeredért megfoghatod a cicimet! Jó csak vicc! De a jutalom kitűzése sztem a legjobb megoldás lenne. Próbáld meg!
2019. nov. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem rossz ötlet, csak hát 1 hét után kitartás hiányában már a csöcsök se dobnának fel :D
2019. nov. 17. 17:46
 5/19 anonim ***** válasza:
Sajnálom. :-D Akkor még lehetnek ötleteid! :-D
2019. nov. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Minden héten újabb ötlet! :-D
2019. nov. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Ne sajnáld, a hiba nem a te készülékedben (cicijeidben) van. :D hát egyelőre ne lettem okosabb, csak 2 (remélhetőleg női) mell az amit segítségemre kínáltak:D
2019. nov. 17. 18:03
 8/19 anonim ***** válasza:
2019. nov. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ezt találtam Neked. A linket nézd meg, hátha magadra ismersz. Am nő vagyok, nyugi.
2019. nov. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

"Az MRI a lustább emberek agyának elülső felében sokkal kevesebb aktivitást mutatott, ezért valószínűsíthető, hogy a motivációhiányban szenvedők agya kevésbé hatékonyan működik."


Most megnyugodtam :D Ezentúl nemcsak arra fogok gondolni, hogy "áh, nem tanulok meg spanyolul, úgysem veszem hasznát", hanem arra, hogy "nem tanulok meg spanyolul, úgysem veszem hasznát, meg hát az agyam is kevésbé hatékonyan működik mint másnak". :D De azért pacsi neked, legalább próbálsz segíteni :)

2019. nov. 17. 18:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!