Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi ez az új őrület, hogy 1-1...

Mi ez az új őrület, hogy 1-1 gyereknek több tízmilliókat összegyűjtenek?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, teljes gyógyulást kivánok mindegyiknek. Csak közben több ezer más ember meg éhenhal, megfagy. Gyerekek, öregek. Így 1-2 gyerek TALÁN meggyógyulul. Ha meg szétosztanák a pénzt, akkor pár száz BIZTOS, hogy jóllakna, lenne gyógyszere, stb. Csak én gondolom így?

2019. nov. 17. 19:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

Mert jönnek rá a lájkok.

Le lehet pontozni, meg szívtelennek gondolni, de ez van.

2019. nov. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

"Csak közben több ezer más ember meg éhenhal, megfagy."


Egyik oldalról jogos, másrészt ha mindig azt néznénk, hogy "bezzeg mások" akkor sehol nem tartana a világ.

2019. nov. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Ez régebben is megvolt, csak nem ilyen látványosan.

De én is ezt látom, hogy pár nap alatt összejön több száz millió, közben meg tömegek éheznek vagy nincs áramuk, vagy betegek.

Az emberek alapvetően még mindig jólelkűek, és szívesen adakoznak, ha van miből. De nem minden történet kap nyilvánosságot.

Ha egyszerűen csak gyűjtés lenne, és a pénzt szétosztanák, azzal nem tudnának azonosulni az emberek.

Mindenki szkeptikus lenne, hogy "mire adok?", "mire megy el a pénzem?", és mindezt jogosan.

Sajnos nem egy átverős történetről hallottunk már, hogy alapítványok lenyúlják a pénzt, amit beteg gyerekeknek gyűjtöttek, ezért az ember nem szívesen ad egy általános célra, hanem inkább konkrét dologra.

Beteg gyerekeknek mindig összegyűlik, ami kell. Szerencsére állatvédelemre is sokan adakoznak.

De amikor az hír, hogy kilakoltatnak valakit, akkor is gyakran érkezik segítség idegen helyről, pedig ott megnézném, hogy mi miatt kerültek abba a helyzetbe. Lásd legutóbbi, siklósi kilakoltatás. Saját hibájuk, évek óta letojták a banki leveleket.


Szóval az elgondolásodat értem, de sajnos rosszul gondolod, hogy BIZTOSAN jól lakna belőle minden éhező.

Nemrég valaki kiírt egy hasonló kérdést, 1-2 hete, az adományozásról.

Ott írtam le, hogy én régebben rengeteg márkás, minőségi ruhámat szelektáltam ki, mert már nem jöttek rám. Több zsákról van szó. Elküldtem őket egy egyesületnek, akik szoktak ruhaosztást tartani egy főleg kisebbségiek lakta településen. Dolgozott ott segítőként ismerősöm, és ő mondta utána, hogy a lányok előtte átválogatták, és a ruhák nagy részét lenyúlták maguknak, mivel tényleg jó cuccok voltak. És még amúgy én vittem el kocsival oda, nekik semmibe nem került. Nekem meg költségem is volt, amiért adományoztam, és a ruhák el sem jutottak a rászorulókhoz.

Na ezért nem adok azóta ilyen helyre, vagy ilyen általános célra.

2019. nov. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

A probléma megoldása felé úgy haladhatnánk, ha valóban arányos közteherviselés lenne:


értem ezalatt: mindenki a jövedelme és az életszínvonala függvényében adózzon, arányosan, és az így begyűjtött adók egy részét arra fordítanám, hogy felszámoljam a hajléktalanságot és az éhezést. Vannak sajnos olyan esetek, ahol nem lehet segíteni, de rengeteg embert meg lehetne így menteni. Sajnos a tehetősek egy ilyen rendszerre úgy reagálnak, hogy átteszik a székhelyüket egy adóparaicsomba.

2019. nov. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%
Nagyon kevés ember hal meg ténylegesen éhínségben. Ahol humanitárius katasztrófa van és tömegek éheznek oda adományoznak mindig (pl. Dél-afrikai Köztársaság, Észak Korea időnként). Persze, hozzánk képest Kenyában biztos szegénység van, de ez nem néhány gazdagabb magyar üzletember feladata, hogy megoldja. Ha akarnák se tudnák.
2019. nov. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
#5: Nem hiszem, hogy az a jó út, ha minél sikeresebb valaki annál jobban sarcoljuk. Sokkal inkább kellene célnak lenni a gazdaság kifehérítésének, ami nagyon meg tudná dobni az államkasszát. De amíg ez nem érdeke mindenkinek (nem csak nálunk), addig nincs miről beszélni.
2019. nov. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 nemaRendőrség ***** válasza:
79%

Jóllakna egyszer, aztán éhenhalna másnap.

Így legalább egy túlél

2019. nov. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
Pont ez a mentalitás tartja fenn a hajléktalanságot, meg a mélyszegénységet, ugyanis a hajléktalanok és a mélyszegénységben élők többsége tudna változtatni a helyzetén, ha akarna, de amíg úgyis kapják a segélyt, addig minek is pattognának? A harmadik világ alacsony fejlettségi szintjén élő népek ezért tartanak ott, ahol. Évtizedek óta kapják a segélyeket meg a szállítmányokat, és sokan annyira hozzá vannak szokva ehhez, hogy eszük ágában sincs változtatni.
2019. nov. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Probalj meg arra gyujteni, hogy Markotabödöge falunak vegre legyen csatornarendszere.

Kivancsi lennek, mennyien adnanak erre penzt.

2019. nov. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szintén falun élek, és nincs csatornánk, de én nem is akarok, teljesen jól megvagyunk így.

Mindenem ugyanúgy működik, mintha lenne, csak nem kerül annyiba.


De ez egy közmű-szolgáltatás. Nem halsz bele, ha nincs, sőt meg sem érzed. Más is fizet az áram- vagy gázbekötésérr, miért kéne erre gyűjteni idegeneknek? Ez nem rászorultságról szól!

2019. nov. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!