Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az a mondás, hogy...

Miért van az a mondás, hogy nézd meg az anyját vedd el a lányát? Van bármi alapja?

Figyelt kérdés
Én például anyukám teljes ellentéte vagyok, főleg belülről. Ráadásul külsőre se hasonlítunk, én inkább apukámra hasonlítok.

2019. nov. 19. 10:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy öregszem egyre jobban hasonlitok anyura,és észrevettem ezt anyunál is.Ahogy öregedett egyre jobban hasonlitott az ő anyjára,a gesztusai és a vonásai melett megjelentek olyan gondolkodásbeli dolgok amit nagyinál is észrevettem.

Férjem szokta mondani hogy na ezt anyádtól örökölted:)Pedig külsőleg egyáltalán nem hasonlitunk és én ugy éreztem belsőleg se.

Nálunk már más a helyzet a lányom a kicsinyitett másom mint külsőleg mint belsőleg,szoval nálunk tuti igaz lesz a mondás.

2019. nov. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 nemaRendőrség ***** válasza:

Abszolút van alapja.

Fel tudsz készülni milyen betegségek várhatók illetve hogy kb hogy fog kinézni

2019. nov. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tehát hogyha teljesen máshogy nézünk ki külsőleg akkor is anyukámra fogok hasonlítani? És a tulajdonságokat illetően pedig hogyha vannak olyan jellemzői anyukámnak, amik irritálóak azokat is átveszem majd tudat alatt?
2019. nov. 19. 11:21
 4/8 anonim ***** válasza:

Van alapja, sőt erős alapja.


Csak persze nem úgy, ahogyan te gondolod, kérdező! :-)))))


A mondás ui. a viselkedésre, családi szokásokra, élethez való hozzáállásra vonatkozik. Pl. ha az anya házias, szorgalmas, tisztaságot és rendet tart otthon, akkor jó eséllyel a lánya is ilyen lesz. Akiknél meg otthon mindig halomban áll a mosogatatlan edény, az meg általában ezt a mintát viszi tovább.

Ugyanez a vendégszeretetre, rokonokkal való kapcsolattartásra, öltözködésre (divat), pénzkezelésre (költekezés-spórolás) is igaz. De az is, hogy hogyan kezelik a konfliktusokat a családban, milyen hangon beszél egymással a férj és feleség.


Természetesen ez egy általános szabály, ami alól kisebb, néha nagyobb eltérések is vannak. De alapvetően arra lehet számítani párodtól, amit náluk a szülői házban tapasztalsz. (Tehát mindkét fél részéről, és nemcsak az anya, hanem az apa viselkedése is leképeződik.)

2019. nov. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Most megijedtem azért, remélem kivétel leszek a vendégszeretet, kapcsolattartáa részben. Anyukám kicsit antiszociális, én nagyon nem vagyok az. Nincsenek barátnői, nekem ez lételemem. Nem szeretnék antiszoc lenni... mással nincs nagyon bajom, de ez például egy olyan tulajdonság, ami messze áll tőlem és idegesít is benne.
2019. nov. 19. 12:13
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem van alapja, de itt nem a külsőre gondol, sokkal inkább a belső értékekre.

Ha megismerjük az anyukát, akkor abból már kaphatunk egy képet arról, hogy hogyan, milyen szellemiségben nevelte a lányát. Szigorú volt vele, vagy elkényeztette és mindent ráhagyott? Megtanította főzni, vagy a ház körüli teendőkre? Kedvesen, odaadóan bánt vele, vagy zsarnokoskodott? Milyen képet ültetett el benne a férfiakról?

Bár mindenkinek megvan a maga személyisége, azért a nevelés, legyen az jó vagy rossz, mindig nagyban formálja egy ember jellemét.

Erre gondol a mondás is.

2019. nov. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kicsit szexista (pasira vonatkoztatva ilyet még nem hallottam, pedig ugyanaz a kettő), de nyilván van benne valami.

Ki másra hasonlítanánk leginkább, mint aki felnevelt?

Én mind mentalitásban, mind értékrendben, mind viselkedésben olyan vagyok, mint anyu, bár ezt én nem érzem szégyennek.

2019. nov. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert sokszor az anya valóban szebb, még idősebben is, mint a lánya.
2019. nov. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!