Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges, hogy valaki...

Lehetséges, hogy valaki kamaszkorától kezdve felnőttként egyre jobban visszafejlődik és butul?

Figyelt kérdés
A középiskolában még viszonylag jó képességű voltam, bár már akkor is rengeteget szorongtam. Aztán jelentkeztem egyetemre, eleinte jól teljesítettem, de az évek múlásával egyre sikertelenebb lettem és most ott tartok, hogy közel a 30-hoz még mindig nincs diplomám, de munkám sincs (mert szaktudás hiányában nem vesznek fel sehova) és az évek alatt emiatt egyre inkább depressziós lettem. Már közel se tudok úgy teljesíteni, mint régen, a szociális kapcsolataim is egy nagy nulla és nem tudom, hogy tudnám összeszedni magam, hogy valaha kikerüljek ebből a gödörből és legalább legyen egy fix, megbízható munkahelyem.

2019. nov. 21. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Az ember nem tud visszafejlődni :D Csak kezdj el tanulni, tedd le a diplomát, és kezdj el dolgozni. Persze, ez nem ilyen könnyen megy, de valami ehhez hasonlót. Ez inkább lustaság.
2019. nov. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A szorongás okát kell felderíteni, mert onnan ered az egész történet. Nem fejlődtél vissza, nem butultál el, hanem most már segítségre szorulsz azért, mert korábban szorongtál, emiatt egyre kevésbé tudtál teljesíteni, emiatt sikertelenebb lettél, emiatt még inkább szorongtál. Itt a kör bezárult. Tessék pszichológushoz fordulni!
2019. nov. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, én nagyjából 45 évesen érzem ezt, szóval Te még beljebb is vagy 15 évvel. A pszichológust én nem javasolnám, idegen emberként csak közhelyeket tudna puffogtatni. Hogy mi a megoldás? Kialakítani a saját eletedben azokat az öröm forrásokat, melyek segítenek elviselni az életed ebbéli fogyatekossagait. Nálam ezek: szerető társ, rengeteg nevetéssel és élménnyel, jó szexuális élet, fiammal kapcsolatos oromerzesek, stresszmentes munka, magyarsággal kapcsolatos előadások hallgatása stb. De ez egyéni, neked kell megtalalnod ezeket. Hasonló helyzetben lévő barátod akad?
2019. nov. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én 5 évvel fiatalabb vagyok, de ugyan ezt érzem amit te

Igaz nekem már van egy diplomám, de nem igazán érzem azt hogy értenék is valamihez vagy hogy előrébb lennék az életben

Munkahelyen sem haladok semerre, én is szorongok szinte folyamatosan, úgy érzem ostoba vagyok mindenhez

Már kb folyamatosan depressziós is lettem

Pszihológushoz meg sem időm se pénzem mászkálni

2019. nov. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!