Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Volt már valakinek hasonló...

Volt már valakinek hasonló élménye a 'szenvedélyével' kapcsolatban? (Motiváció hiány)

Figyelt kérdés

Már vagy két éve hogy rendszeresen foglalkozok a szenvedélyemmel, ami gyakorlatilag hobbinak is nevezhető. Mindig is szerettem, úgy éreztem hogy ez az igaz szerelem számomra, de az utóbbi 3 hónapban kedvem sincs hozzá. Úgy érzem, ez már nem nekem való, és mélységesen elszomorít, mert nagyon sok időt fektettem bele, még a továbbtanulást is erre alapoztam.. Van esély arra, hogy ez változni fog, vagy megeshet hogy örökre kiszeretsz csak úgy a szenvedélyedből? Legyen az az alkotás, sport, programozás stb..

A teljesítményem is rengeteget csökkent, ami még inkább demotivál, és közben látom hogy mások pl. mennyire motiváltak és jobban teljesítenek nálam, így ezt is úgy érzem hogy nem igen motivál, még ha ennek egy motiváló dolognak is kéne lennie, hogy látja az ember hogy mennyire lecsúszott a többiekhez képest, de nálam ez fordítva van..

És mint említettem, körülbelül 3 hónapja ez megy.



2019. nov. 22. 12:40
 1/3 anonim ***** válasza:
46%
A "szenvedély" addiz pozitív, amíg nem lesz belöle "kényszer", amit muszáj csinálni, mert már "rengeteg idöt és energiát fektetett bele" az illetö.
2019. nov. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
#1 Pontosan, nálam pl ilyen dolog a "munkám a hobbim" típusú emberek. Ne keverjük már össze a kettőt... én személy szerint meggyűlölném a hobbimat...
2023. szept. 26. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2-es: tökéletesen igaz, a "munkám a hobbim", illetve a "hobbim a munkám" csak akkor müködHET, ha van mellette legalább MÉG EGY, legalább ilyen fotnos hobbi, különben a végén a hobbiból kényszer lesz, és a szabadidöt sem tudja mivel eltölteni úgy, hogy pozitívnak érezze.


A legjobb barátom kis kora óta zenél, igen komolyan, és mivel "ez szerez neki örömet" eldöntötte, zenei pályára megy - nem zenész, hanem zeneszerzö, illetve egyéb zenével kapcsolatos dolgokat csinál - most öt év után nem tud csak szórakozásból zenélni magának, vagy munka miatt csinálja, vagy ha megpróbálja lazításként, egyböl a szakmai részletekre tud csak koncentrálni.

Most az a gondja, hogy lassan kiég, mert nincs semmi, amivel le tudná magát lazítani.

2023. szept. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!