Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is ilyen, vagy velem van...

Más is ilyen, vagy velem van a baj? Ha velem van a baj, akkor ha pszichológushoz mennék, tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy meg vagyok őrülve, amikor menstuálok.

Na nem úgy kell elképzelni, hogy ordítozok, meg kiabálok mint a filmekben. Semmi ilyesmiről szó sincs.

Olyankor nem megy ki szinte egy fél órára se a fejemből, hogy menstruálok. Folyton azon kattogok, mi van, ha egyszer átázok. (Már ázt át nem is egyszer)

Amint kinyitom a szemem, rögtön az villan át az agyamon, hogy mi van, ha átáztam, és az ágy is olyan lett (volt már ilyen is, a lepedőből kijött, az ágyból nem.)


Hatodik osztályos koromban jött meg. Már a legelső pillanattól utáltam, undorodtam ettől. Cikinek éreztem, mert anyám szinte mindenkinek elmondta. És elmondta azt is, hogy mit mondtam neki erről. (Azt mondtam akkor, hogy bárcsak fiúnak születtem volna, és át akartam magamat operáltatni) Nyolcadik osztályos koromig titkoltam az osztálytarsaim előtt, hogy megvan, ha kérdeztek, hogy megjött-e már, azt mondtam nem. cikinek éreztem, hogy mások hallják , ahogy betétet cserélek. Így sokszor nem is cseréltem. (Tudom, igénytelennek hangzik, de ez van. Mostmár cserélek, ha kell.)

Mostmár azért valamilyen szinten jobb a helyzet, de még mindig nem az igazi.


Más is ilyen rosszul kezelte és kezeli vagy csak én?


(A kérdés tényleg nem kamu kérdés)



2019. nov. 24. 19:00
 1/5 A kérdező kommentje:

Ez lemaradt véletlenül:

Már lassan 10 éve menstruálok, de még nem volt olyan alkalom, hogy ne lett volna véres a bugyim. Pedig én próbálok vigyázni, de nem megy.

2019. nov. 24. 19:04
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Kicsit nagyobb feneket kerítesz a dolognak,mint kellene

A betét/tampon ma már nagyon jó védelmet biztosít.A görcsökre ott a görcsoldó.Én tudomást sem veszek róla mikor megvan. Megkönnyebbülök csak,mert már nagyon ingerült szoktam lenni.Nem tudom hány éves vagy most,de esetleg nem ártana tényleg pár alkalommal elbeszélgetni egy pszichológussal,hogy segítsen neked elfogadni,hogy ez egy kellemetlen velejárója annak,hogy mi nők egy új kis életet tudjunk a világra hozni.

2019. nov. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
26%

A kislányok nagy része vágyik rá, a nagylányok meg tudják, mekkora szívás. Nem vagy egyedül. Az sajnálatos, hogy anyukád a szégyenérzeted táplálta.

Vannak praktikák, éjszakai betét, 2 betét, tampon/vatta + betét. Az ágyba egy törölköző összehajtva.

2019. nov. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
34%

Szia! Valóban, előttem is írták: kicsit nagy feneket kerítslesz neki, úgy látszik, nyilván nem tettjót a szégyenérzet.

Biztos nem könnyű, plàne tàmogatàs nélkül. De van oktató videó, ki tudja hány megoldás, ami megfelelő védelmet biztosít. A lényeg, hogy nagyszerű dolog, hogy felnőttél ilyen formában. Pszichológus igen, segíthet. Esetleg a nőgyógyászod (ha nincs is még, a rutin vizsgálatok kapcsàn úgy is érdemes járni) véleményét kikérni, mit javasol, mire figyelj oda (vázold a helyzeted neki). De alapvetően ha azonos időközönként jön meg, nincs gond. Az időközt megfigyelve pedig készülhetsz rá. De ne parázz rá!

2019. nov. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ja, előző vagyok: a 10 évet figyelmen kívül hagytam. Így is azt mondom, keresd a megfelelő megoldást, nem tudom, mertél-e kipróbálni többfélét.
2019. nov. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!