Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » ŐSZINTÉN! Ti kihez csatlakozná...

ŐSZINTÉN! Ti kihez csatlakoznátok egy ilyen szituációba?

Figyelt kérdés
Lenne valami vita, amihez az ég világon semmi közöd nem lenne, és semleges véleménnyel lennél róla. 10 ember szidna 1-et. Mondjuk az osztályodban, munkahelyeden, bárhol. Neked pedig nyíltan valakinek a pártját kéne fognod. Ne kérdezd, miért, tegyük fel hogy kötelező lenne állást foglalnod. Mit tennél? Az egy darab ember mellé állnál inkább, vagy a 10 másik mellé?

2019. nov. 24. 20:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mivel alapból nem érdekel a téma, pont leszarnám hogy mi történik, így nem is folynék bele.


Mivel azt mondtad hogy nekem semleges így állást sem tudnék foglalni és nem is akarnék.


De ha muszáj lenne akkor már csak a poén kedvéért is annak az 1 embernek a pártját fognámm

2019. nov. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, kinek van igaza. Nem mindig a 10 birkának aki óbégat.
2019. nov. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Te ott voltal velunk a kajaszunetbem??

Pont ez tortent. Az az 1 melle altam mert akarmit tett,azt az undormany mocskot amit kapott nem erdemelte meg

2019. nov. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Itt most teljesen mindegy az igazság, a barátság, bármi. A lényeg csak a számokon van. 1 a 10 ellen. Feltehettem volna úgy is a kérdést, hogy verekedés van az utcán, és 10 ember akar megverni 1-et, neked meg pisztoly tartanak a fejedhez, hogy az egyik csapathoz MINDENKÉPP csatlakoznod kell, különben lelőnek. A kérdés lényege, hogy inkább a gyengébbet védenéd e meg még a saját épséged kockáztatásával is inkább, vagy beállnál a biztonságos csapatba, és az egészséged megmaradna, de az emberséged odaveszne?
2019. nov. 24. 20:52
 5/12 anonim ***** válasza:

Miért veszne oda az emberiségem? Lehet az az egy ember történetesen egy gyilkos vagy bűnöző. Attól, hogy valaki egyedül van egy oldalon még nem feltétlenül szorul védelemre, attól pedig, hogy valakik sokan vannak egy ellen még nem feltétlenül bűnösök.


Nem lehet érdemben megválszolni a kérdésed, mert nézőpont kérdése. Ha pisztolyt fognak a fejemhez, akkor is ott maradok és lőjenek le. Semmi garancia nincs hogy bármelyik oldalon is nagyobb esélyem lenne túlélni, hiszen semmit nem tudok a 2 oldalról.

2019. nov. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Jó, látom nem sikerült normálisan megfogalmaznom a kérdést, mert mindenki keresi a kiskapukat, hogyan lehetne kitérni. Másként fogalmazok: Verekesés lenne az utcán két fantasy népcsoport között. Senkinek nem lenne se igaza, se hibája. Csak népek közötti harc lenne. Mondjuk a Kulumbuluiak és a Trocsmafalviak között. 10 az 1 ellen lenne. És neked pisztolyt fognának a fejedhez egy harmadik népcsoport tagjai, a Blubongok, hogy csatlakoznod kell valamelyik csapathoz a verekedés alkalmával, és te választod ki, melyik legyen az a csapat. 11. ként csatlakoznál a túlerőhöz, vagy 2. ként az egy darab emberhez?
2019. nov. 24. 21:07
 7/12 anonim ***** válasza:

Voltam ilyen szituációban. Megmondtam hónapokig hogy nem az én dolgom, nem akarok belefolyni.

Majd egyik fél azt mondta hogy bizony választanom kell. Mondtam hogy akkor azt választom aki nem akar feleslegesen belerángatni, azaz a másik felet.

Azóta a korábbi társaság tagjai hozzám se szólnak. De jó választás volt.

2019. nov. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nekem volt egy olyan munkahelyem, ahol rögtön az első napon megmondták a kollégák, hogy ki a szemét alak, és hogy kivel ne barátkozzak, mert azt mindenki utálja. Nekem első dolgom volt utána járni a dolognak, kiderült, hogy azért utálja mindenki azt az egy darab embert, mert szótlan, és elég régimódi ruhákba jár. Hát, és elkezdtem vele barátkozni, és teljesen normális ember volt a szótlanságán túl. A többi kolléga meg engem is kiutált. Úgyhogy gratulálni tudok az emberiségnek. De nem érdekel, sosem hatott rám a tömegpszichózis. Én mindig a gyengébbek mellé álltam még akkor is mikor esélytelen volt a harc. Iskolai bunyók, barátok közti civakodások... Sok bajom származott ebből, de az önbecsülésem mindig megmaradt, és számomra az a fontos.
2019. nov. 24. 21:24
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a saját érdekeimet kellene néznem, a 10 másik mellé. De ez nálunk azért munkahelyen elég gyakori.. A csoportunkban két klikk van. És én mindenkivel próbálok jóba lenni, ha létezik olyan, hogy hárításból mesterszint, akkor én valami hasonló szinten lehetek. Mindenki nekem mond mindent és próbálnak maguk mellé állítani. Nagyon fárasztó mindig kitérni és figyelni, hogy kinek mit mondasz.
2019. nov. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az 1 szem ember mellé állnék és szétrugnám a Kulumbuluiak seggét. :D
2019. nov. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!