Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy általában...

Miért van az, hogy általában a szegényebb, egyszerű emberek sokkal alázatosabbak, becsületesebbek, mint a gazdagok aztán mégis őket vegzálja mindenki?

Figyelt kérdés
Bemegy a gyárba időben, 3 műszakban, 12 órázva alázatosan elvégzi a munkát és közben nem gondol olyan dolgokra, mint adóoptimalizálás, pályázati pénzek lenyúlása stb. A gazdagokat meg mindenki dicséri és példálózik velük, miközben ott simliskednek ahol tudnak. De még a nem vállalkozó echte értelmiségiek is, akik egyetemen mondjuk ebből-abból hasznot húznak vagy beverekedik magukat valami komolyabb helyre egy magasabb beosztású csókoson keresztül. Ilyet a kis ember nem csinál, csak elvégzi szerényen a munkát és hazamegy a családjához és megbecsülnek mindent. És lehet azt mondani, hogy túl buta és ha lenne esze bezzeg ő is ezt tenné, de kérdem én: ha mindenki úgy gondolkozna, mint az életcsászára "kiskapukirály" gazdagok és mindenki diplomát meg vezető pozíciót akarna, akkor ki dolgozna mégis? Miért nem lehet megbecsülni a dolgozó réteget anyagilag és emberileg is?

2019. nov. 24. 22:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
Ez keleti szokás. Nem elég hogy szét van szopatva a munkás,sakkban van tartva meg is kell alázni.
2019. nov. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Van baj a válaszadók fejében elég keményen. Mondjuk azért ennyire nem kell isteníteni a rabszolgákat sem, én is egy vagyok közülük, épp ezért nyugodtan mondhatom, hogy közülünk is sokan "kompenzálnak". Őszinte leszek, én is szoktam, mikor túlórázok a főnök kérésére, majd hónap végén lehúzza az egészet, mert "ennyit nem fizetek". Ha meg annyira rossz a helyzet, tessék máshol is állást nézni és váltani. A kereskedelemben jelentős hiány van, csomagszállítóból, postásból sincs elég, a BKV már a képzést is fizeti, csak menjen valaki...
2019. nov. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Elárulok neked egy titkot: nem minden gazdag ember csak a kiskaoukat keresi és nem mindenki csal! Mi a párommal gazdagnak nézünk ki, új drága autónk van, jó cuccaink, adunk magunkra..stb., de ezt pl annak köszönhetjük, hogy a párom külföldi cégeknek dolgozik diplomával, hiányszakmás szaktudással, jó órabérért. Minden egyes centjéért befizetjük az adót, nem simliskedünk, így is marad szerencsére. És a magánéletben sem követünk el semmit, még az utolsó stop táblánál is betartjuk a szabályokat. Nem mint a sok proli, akik a 100 éves Németországból kiselejtezett tragacsukat úgy rúgdaltatják át kenőpénzzel a műszakin, akik télen nyári gumival furikázva az én biztonságomat is veszélyeztetik, meg akik a rossz úton is 140-nel előzgetnek a tragacsaikkal vagy épp nem akarják megadni az elsőbbséget (érdekes, hogy a jobb (nem luxus) autósok pont óvatosabbak, gondolom nekik van mit félteni...). Meg ugye aki feketén építteti a házát, feketén javíttatja az autóját, feketén kapja a fizetését... na ők az igazi adócsalók! Én minden centtel el tudok számolni, ők nem. Pedig én befizetek a magyar államnak ÁFÁ-val együtt kb havi 500 ezer Ft adót, ők meg a negyedét talán... de ők még ezt is elcsalják. Akkor ki az alázatos meg a becsületes?
2019. nov. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A szegényebb,egyszerűbb emberek közt nagyon sok az irigy+rosszindulatú.Van tapasztalatom,pedig én se vagyok gazdag.Egyszerű gyári munkás vagyok,de ami ott megy az kész katasztrófa.
2019. nov. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Ez csak egy igazan egyszeru ember fejeben ilyen fekete-feher, aki csak a sajat elkepzelesit tudja elfogadni, azt mar nem, hogy a vilag ennel joval bonyolultabb, es hogy az ilyen sztereotipiak max egy karikatura erejeig alljak meg a helyuket.
2019. nov. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Ezt amugy meg tobb kategoriaba is be akarod irni?


https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__tarsk..

2019. nov. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

"Bemegy a gyárba időben, 3 műszakban, 12 órázva alázatosan elvégzi a munkát"


Nyilván, mert ha járna a pofája vagy nem végezné el a munkáját, akkor abban a pillanatban kibacnák, felvennének a helyére valaki mást a millió jelentkezőből (mert valljuk be, azért egy gyári munkát bárki el tud végezni, akinek minden testrésze megvan), 1-2 hónap alatt felélné minden megtakarítását és mehetne a híd alá, ha nem talál közben más munkahelyet. Egy gazdagabb ember nincs rászorulva, hogy eladja a méltóságát is.

2019. nov. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

#7

Megnézném, te hogy végeznéd el a gyári munkát.

Sok diplomás ezzel jön, hogy áá azt bárki eltudja végezni. De ha csak egyszer beállitanák a szalag mögé, összefosná magát.

2019. nov. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%
Találkoztam én már barátságos, segítőkész emberekkel nagyon gazdag és nagyon szegény rétegből is. Sajnos nagyon ritka az ilyen és sajnos egyáltalán nem lehet őket megismerni arról, hogy milyen ruhát visel, vagy mivel jár, és még az alapján sem, hogy széles mosollyal előre köszön hangosan, vagy lesüti a szemét és észre sem vesz. Talán egy adott szituációra adott spontán reakcióról igen, amikor emberként nyilvánul meg, ilyen pillanatai pedig szerencsére azért mindenkinek vannak. Valakinek több, valakinek kevesebb. Sajnos a becsületesség pedig nagyon sok esetben a jó hírnév elvesztésével jár, ugyanis ha minden esetben fel mered vállalni az elkövetett hibákat (amik nélkül egyébként nem fejlődhetsz), rosszabb lesz a megítélésed mint annak aki elhallgatja őket (pedig vannak neki is).
2019. nov. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

Pedig 8-as teljesen így van a gyári munkát bárki el tudja végezni semmi ész nem kell hozzá.

5 éves Pistike is 1 perc alatt megtanulja.

Hiába mondod gyári melóra,közmunkára 1 óra alatt 60 embert is hozok neked az utcáról percenként egyet.

2019. nov. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!