Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ezt tudatosan és...

Szerintetek ezt tudatosan és szándékosan csinálja, vagy tényleg kattant?

Figyelt kérdés
Egyik barátom állandóan azzal fárasztja az embereket (nem csak engem, mást is, aki körülötte van), hogy nonstop a nem létező betegségeit nyomatja, hogy most ez a baja, az a baja, tuti meg fog halni meg hasonló dolgok. Fiatal nőről van szó. Pedig semmi baja, ha lenne bármi már kiderült volna. Állandóan orvoshoz jár, minden sz@rral. Kezdem már kerülni a társaságát, mert nagyon fárasztó, főként azért mert nem hallgatja meg, amit mondanak neki és csak röhög meg vihorászik, ha tanácsot kap. Szóval már nagyon ritkán találkozunk és írásban se beszélünk sokszor. Ha már 3-4 napja nem beszéltünk, akkor fogja magát és elkezd random butaságokat írni nekem, hogy van egy herpesz a száján és kikaparta és mivel csókolózott valakivel, így tuti elkapta a HIV fertőzést a sebbel..., meg kèpes elmenni HIV vizsgálatra, pedig biztos esélye sincs hogy elkapja azt a komoly fertőzést, azért ez nem így működik, vagy èpp szívinfarktusa lesz, mert felment a pulzusa -.-' és ezer ilyen értelmetlen hulyeség. Úgy érzem, mintha csak figyelemre vágyna és nincs mivel szórakoztassa se magát, se másokat.. hosszú távon viszont nagyon fárasztó. Legutóbb pár hónapja mikor találkoztunk, majdnem lefeküdt a földre az utcán, mert elkezdett dobogni a szíve és azt mondta neki az orvos, hogy ilyenkor lekell feküdnie a hátára (persze nem az utcán) és egyből bekapkod valami gyógyszert, ami amúgy placebo. Beveszi és 2 perc múlva már jól van. Már megmondta neki az orvos, hogy semmi baja, ha lenne tuti nem placebot írt volna fel amúgy se, meg akkor lett volna komolyabb kezelès. Olyan mintha saját magát hergelné fel ezekkel és aztán pánikolni kezd. Ezt kilehet belőle "nevelni" valahogy? Engem màr lefáraszt, leszívja az energiámat, ha találkozunk. Sajnos semmit nem hallgat meg, amit mondanak neki. Mit lehet tenni az ilyen ember ellen?

2019. dec. 1. 10:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Hipochonder. Így próbálja kizsarolni másoktól a figyelmet.
2019. dec. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%
Egy nem fertőző kineziológushoz kéne elvinni aztán gyerekkorig visszamenni, talán egész életében igy kapott figyelmet és ez rögzült, vagy vmelyik családtagja csinálta ugyanezt, bármi lehet.
2019. dec. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
A barátok támogatni szokták egymást, te pedig azt mondtad, az vagy. ;)
2019. dec. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3. válaszoló kérlek olvasd el újra és értelmezd az írásomat, köszi!
2019. dec. 1. 11:11
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
Akkor is erre jutok. :)
2019. dec. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szarul meg akkor a szövegértés, ugyanis a kérdés arról szól, hogy lehet ezt "kinevelni" belőle, mert feltételezem neki sem jó így élni, nekünk körülötte élőknek meg aztán végképp. Szerinted egy barátnak nem az a dolga, hogy megoldást találjon, pl egy ilyen problémás helyzetben? Vagy szerinted az lenne a tökéletes megoldás, ha adnám alá a lovat és mondogatá, hogy igen tuti rákos vagy mert fák a fejed, megfogsz halni, de nyugi én támogatlak amég itt élsz közöttünk.. -.-'
2019. dec. 1. 11:28
 7/8 A kérdező kommentje:

*mondogatnám

*fáj

2019. dec. 1. 11:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is hipochonder vagyok, régebben nagyjából ugyanazon a szinten űztem, mint a szóban forgó leányzó. Valószínűleg amikor egyedül van, akkor is szorong, és azáltal próbálja csillapítani az érzést, hogy kibeszéli magából a nyugtalanító gondolatait. Csak hát olyan szinten elhatalmasodott már rajta a probléma, hogy nem oldhatja meg némi baráti beszélgetés. Ide pszichiáter fog kelleni.
2019. dec. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!