Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Társadalmilag szerintetek van...

Társadalmilag szerintetek van káros hatása az emberi egóra annak, hogy ma már egy kamerával mindenki sztárnak érezheti magát youtube-on/instán/facebookon?

Figyelt kérdés

Youtube-on figyeltem meg,hogy egyes youtuberek (akik a kamerába beszélős fajták) eszméletlenül önelégülten és a saját maguk teljes imádatában tudnak a kamerába beszélni.Színpadiaskodnak,mórikálják magukat,a saját béna vicceiken hatalmasakat tudnak nevetni.


Facebookon is hasonló a dolog a profilképekkel.Valóban szépen kigyúrt srácok csinálnak olyan tükörszelfit,ahol rendesen szerelmes imádattal néznek a tükörben lévő önmagukra.


A kérdésem,hogy ez a látványos egó összefügg a fő kérdésemben leírtakkal,vagy más oka van a rengeteg önbizalom túltengéses embernek?


2019. dec. 2. 09:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem, szerintem mindig is voltak ilyen emberek, csak esetleg nem kamera előtt hanem az iskolában, munkahelyen, otthon, és persze a kocsmában elmélkedtek okosakat a világról, a politikaról, más emberekről, mittoménmiről.

Szerintem van azért ennek sok pozitív következménye is. Nem kell többé mindenkinek hallgatni őket, csak azoknak akiket érdekel. Nem mások mondják meg kiket lenne érdemes nézned, hanem te dönthetsz erről. Nincs olyan szélsőséges sztárkultusz, mert már nem nehéz bekerülni a mediába, és szembetűnő, hogy néha egy 20 éves gyerek egyszál maga képes olyan produktumot előállítani, mint amilyeneket a tv műsorok 50 fős szakértői gárdával sem hoznak. Átértékelődik a hírnév, ismertség, tehetség, érték fogalmak. Azt nem tudom milyen irányba, de a változásokra szerintem szükség van, akár veszteségek áran is, már hogy a médiaban.

2019. dec. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gondolom, ez célzás volt Draskovics Andrisra. Kimondottan kedvelem az autós anyagait, egy józan, értelmes srác és sokkal profibbak a műsorai, mint a Tv-csatornák beképzelt "sztárműsorvezetőinél."
2019. dec. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2# nem volt celzas. Rola epp fogalmam se volt kicsoda
2019. dec. 2. 18:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak a fő kérdésre válaszolva:

Ha az illetőnek a fejébe száll a kezdeti siker, akkor igen, mert ezzel ő, és a környezete is egy hamis úton fog járni, és ha valami gikszer közbelép, akkor csak lesz nagy nézés...

2019. dec. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!