Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Számotokra hány évesen vált...

Számotokra hány évesen vált közömbössé a téli havas hangulat és a gyermeki rajongás a hóesésért? Normális, hogy én felnőttként gyűlölöm ezt az évszakot?

Figyelt kérdés
A karácsony már gyerekként is hidegen hagyott, de utána egy ideig még szerettem magát a téli hangulatot/hóesést/benti nyugis légkört, amíg kint esett. Emlékszem, hogy a középsuliban amikor bent gépeztem, miközben kint esett, akkor volt egy hangulata és szerettem a telet. Ott tört meg bennem sok minden, amikor az egyetemen minden téli vizsgaidőszakban a gép előtt kellett görnyednem és semmi hangulat nem járta át többet a lelkem. A karácsony is csak erőltetett epizódszerepet játszott, kimentem enni egy-egy halászlevet és töltött káposztát aztán nyomorúságosan visszaballagtam a jegyzeteim közé. Gyűlölöm a mai napig ezt az érzést, főleg, hogy emellett a szüleim is "próbáltak kicsalni" az ünnepi hangulattal a tanulástól. Onnantól közömbös lett számomra, most pedig már kifejezetten gyűlölöm a telet, mert most készülök államvizsgára, alapból utálom, hogy ezt a sok irtó nehéz tételt kell benyalnom és a lelkiállapotomnak baromira nem tesz jót ez a hideg, sötét depressziós időszak és már azt is kifejezetten le***rom, hogy milyen szép fehér hó esik. Már baromira nem tud meghatni. Van köztetek, aki hasonlóan érez?

2019. dec. 2. 13:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

40 vagyok és még nem közömbös :D

Karácsonyt is ugyanúgy élvezem, mint gyerekként. Nálunk jó a hangulat. Meg gyerekként is az volt.

Én minden évszakot szeretek valamennyire, mert mindegyikben van valami jó. Illetve az a jó, hogy váltakoznak és nem mindig ugyanaz van.

Nyilván azt konkrétan nem élvezem, amikor nem lehet normálisan közlekedni a hó, jég miatt. De pl. a nyarat is várom, de a nyárban sem a több napig tartó kánikulát.

2019. dec. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Sosem szerettem a telet, utálok fázni, csúszkálni, az állandó félhomályt, a korai sötétedést. Szép egy meleg szobából a havazás elismerem, de ennyi. Egy hógolyózás egy órára feldobna, de nagyjából ennyi.
2019. dec. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%
Soha nem szerettem gyerekként se, pontosan azért amiket a 2-es is ír. A karácsonyt viszont mindig is szerettem. Legalább nem kell menni sehova.
2019. dec. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Bennem ez még most is megvan, bár sokat csorbult, mikor hajnalban kellett munkába járnom a szakadó hóban. Nagyon fázós vagyok, de ennek ellenére szeretem. Most, hogy felnőttem, talán kicsit nagyobb varázsa is van számomra, hiszen vége a kötelező rokonlátogatásoknak, csak anyukámhoz és a párom apukájához megyünk, az ünnepeket kényelmesen pihenve, otthon töltjük. Lett saját otthonom kicsi kerttel, ami olyan tündérmesés, mikor ráhullik a díszekre és a növényekre a hó. Így azért nem nehéz szeretni a telet.:)
2019. dec. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Még most 35 évesen is sokkal jobban szeretem a havat, mint a hideg őszi esőt vagy az ónos esőt, ami után lefagynak a járdák és korcsolyapálya lesz tőle a város.
2019. dec. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Nem nagyon van ünnepi hangulatom karácsony táján, mert jó gyermekkorom volt, és ahhoz képest eléggé kezd szétcsúszni az életem, és a kapcsolatom a családommal (:D) viszont olyan tipikus "téli hangulatom" minden évben van. Imádom a hóesést, meg azt, hogy a kinti hidegbol bemehetsz a benti melegbe, és azt is, hogy korán sötétedik, és ettől valahogy meghittebb a világ hangulata - legalábbis számomra.


Persze megértem, ha más nem így érez, de személy szerint ezt nem akarom elvesziteni sem most, sem a jövőben.

2019. dec. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

En ahogy ma megláttam, hogy havazik majd kiugrottam a borombol 😂😂

De viszont en is csak bentről szeretem, ha már ki kell menni nem igazán rajongok erte, mert egy tel sem telik el úgy, hogy legalább egyszer ne essek el a jegen 🤦🏻

2019. dec. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%

Én 27 évesként szinte egész éjjel fent voltam ma a havazás miatt, mert annyira szeretem a telet és a hóhullást, és annyira izgatott voltam a bejelentett hóesés miatt, hogy miután késő este elkezdett hullani a hó, többször elindultam éjszaka sétálni. Jó, ha 2-3 órát aludtam ma éjjel :D

Amúgy tegnap este kezdett el szállingózni a hó, majd havazássá erősödött, s ma délig kb. 10 cm-s hótakaró alakult ki.

Annyira őrült vagyok, hogy direkt másfél órával korábban indultam el reggel az egyetemre, hogy a sűrűn hulló hóban sétálva érjek be az előadásra, ne pedig a buszon ülve. Aztán mikor véget ért az egyetemi napon, ismét sétáltam egy jót :)

Nagyon hangulatosak szerintem a havas reggelek és esték, főleg így, hogy közeledik a karácsony és sok helyen már díszkivilágítások vannak. Néha olyan, mint a romantikus filmekben :D


De szerintem normális, ha valaki utálja a telet és a havat. Egyrészt, az utakon megmaradó hó és jég balesetveszélyes lehet, megnehezíti a közlekedést, a hólapátolás sokaknak inkább bosszúságot okoz, mint örömet, na meg a hideget sem szereti mindenki :)

2019. dec. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%
Nem vált közömbössé, imádom a telet, meg is csóváltam reggel a nem létező farkamat a régóta várt hótakaró láttán. A karácsonyt gyűlölöm, de a hó és a hideg minden mennyiségben jöhet, sosem fogom megunni.
2019. dec. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
20%
Én már gyerekként sem szerettem a havat. Csak képen szép, a valóságban szürke, latyakos, csúszik, piszkol...
2019. dec. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!