Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Számotokra hány évesen vált...

Számotokra hány évesen vált közömbössé a téli havas hangulat és a gyermeki rajongás a hóesésért? Normális, hogy én felnőttként gyűlölöm ezt az évszakot?

Figyelt kérdés
A karácsony már gyerekként is hidegen hagyott, de utána egy ideig még szerettem magát a téli hangulatot/hóesést/benti nyugis légkört, amíg kint esett. Emlékszem, hogy a középsuliban amikor bent gépeztem, miközben kint esett, akkor volt egy hangulata és szerettem a telet. Ott tört meg bennem sok minden, amikor az egyetemen minden téli vizsgaidőszakban a gép előtt kellett görnyednem és semmi hangulat nem járta át többet a lelkem. A karácsony is csak erőltetett epizódszerepet játszott, kimentem enni egy-egy halászlevet és töltött káposztát aztán nyomorúságosan visszaballagtam a jegyzeteim közé. Gyűlölöm a mai napig ezt az érzést, főleg, hogy emellett a szüleim is "próbáltak kicsalni" az ünnepi hangulattal a tanulástól. Onnantól közömbös lett számomra, most pedig már kifejezetten gyűlölöm a telet, mert most készülök államvizsgára, alapból utálom, hogy ezt a sok irtó nehéz tételt kell benyalnom és a lelkiállapotomnak baromira nem tesz jót ez a hideg, sötét depressziós időszak és már azt is kifejezetten le***rom, hogy milyen szép fehér hó esik. Már baromira nem tud meghatni. Van köztetek, aki hasonlóan érez?

2019. dec. 2. 13:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nem szeretem a telet, főleg február végefelé utálom nagyon, amikor bejönnek az utolsó hidegek...
2019. dec. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én már pár éve nem szeretem a telet, max képeken, ahol minden szép és nem fagyok szét közben.

A karácsonyt nem szeretem már egy jó ideje, főleg, hogy november elejétől minden erről szól, már nagyon elegem van ilyenkorra. Persze lehet az is játszik, hogy 3-an vagyunk és a szüleim már rég letojják, nem ünneplik, nincs ajándékozás, 15 éves díszeink vannak, és rendes karácsonyfát sem akarnak, mindig ilyen kicsi 60 centiset vesznek. Nekik már minden mindegy úgy 10 éves korom óta, mással meg nem tudom ünnepelni mert nincs más.

17/L

2019. dec. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Igy is úgy is.
2021. dec. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!