Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyes emberek honnan tudják...

Egyes emberek honnan tudják egy ételről, hogy rossz hogyha nem ettek még?

Figyelt kérdés
Sokan vannak úgy pl, ha azt mondom, hogy csiga vagy sült osztriga, egyből mondják, hogy "Pfúj, még nem ettem, de sz*r lehet" Sőt ismerek olyat is (unokatesóm) aki 11 éves koráig undorodott a gombapörkölttől, aztán a sokadik unszolás után nagy nehezen megkóstolta és csodák csodája: Azóta az a kedvenc étele.
2019. dec. 3. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szimplán nem tetszik nekik a látványa / illata (ha érezte már). Nem kell túl gondolni. Én sem szívesen kóstolok meg olyan ételt, aminek nem tetszik az illata vagy a látványa, mert nem étvágygerjesztő.
2019. dec. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem szimpatikus nekik,gusztustalannak talàljàk.

Én így vagyok a halakkal. Iszonyat büdösnek érzem őket. A halaszlé szagàtól a fejem is fàj. Elviselhetetlennek érzem. Ez miatt undorodom is tőle.

Mindenki azt egyen, ami jól esik neki.

2019. dec. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg ételet az emberek nem az íze hanem az állaga miatt nem esznek meg.


Ilyen a gomba, a csiga, a mazsola.

Èn pl utálok minden olyan dolgot aminek cukros a teteje , pl a habkarikát kinem állhatom, vagy a puszedlin a cukormázat. Pedig az édességeket imádom.

Babot is az állaga miat nem eszem meg.


De a nagyon erös tenegeri dolgokat az ízük miatt nem szeretem. De pl rákot eszek ha az igazán frissen készített, pl tengerparton jó étteremben.

2019. dec. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem szeretem a nyálkás dolgokat, van, aminek a szagától is undorodom, így nyilván megkóstolni sem fogom. Tenger gyümölcseit meg például egy allergiateszten kimutatták, hogy nem ehetek. Gombával van rossz tapasztalatom gyerekkoromból, így csak apróra aprítva tudom megenni bizonyos ételekben.
2019. dec. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tetszik nekik a szaga, a kinézete, az állaga.

Lehet, hogy a csiga íze jó lenne, de ránézésre látni, milyen állaga van, és tudják hogy ezt nem kárpótolná az íz.

Én mondjuk bizonyos dolgokat azért nem eszek, mert sajnálom magát az állatot.

Nyulat, lovat, őz/szarvast például.

2019. dec. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Metionin ***** válasza:
Nekem az állaga miatt van ilyen kaja. Nem szeretem azt ami mócsingos, rugalmas mint pl. a zúza. Az ilyen állagú cuccokat kerülöm, akkor is ha még nem kóstoltam.
2019. dec. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Van, aki a kinézete alapján ítéli meg a dolgokat, vagy az illata alapján.

Én kiskoromban még ettem tojást, de 1× valami gond volt vele, és onnantól kezdve nem tudok enni ilyen ételt.

2019. dec. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!