Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire gáz, hogy végzős...

Mennyire gáz, hogy végzős egyetemistaként semmi kedvem a tételeket tanulni és amúgy szinte semmi nem marad meg a fejemben?

Figyelt kérdés
Alapból nem szerettem az egész egyetemet, csak kényszerből jártam, mert diploma nélkül ma már halott az ember. Ha csúszásokkal is, de végül eljutottam nagy nehezen az államvizsga kapujába, de baromira nincs kedvem tanulni ilyen sokat. Több tárgyból be sem jártam előadásokra és ezért vannak tételek, ami majdnem kínai számomra, főként gyakorlati tételek. Nem gondoltam, hogy ilyen nehéz és ennyire nem fogom szeretni. Ráadásul amit ismerek, azok se mennek a fejembe úgy ahogy kellene. Érettségi szóbelire is baromi sokat magoltam jóval kevesebb anyagot, itt pedig sokkal többet kell cirka 1 hónap alatt és félek, hogy semmi nem marad meg bennem. A családtagjaim pedig hallani sem akarnak arról, hogy ne menjek államvizsgára. Így is éveket csúsztam, de én legszívesebben hagynám a fenébe az egészet már, mert annyira nem szeretem. Akár lesz diplomám (amire elég kevés esély van) akár nem, valami más szakmát fogok kitanulni, amire nem kell tanulni ugyanis sz** diplomával se fogok tudni elhelyezkedni már 30-hoz közel.

2019. dec. 4. 23:47
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Közel a 30-hoz zéró szabad akarat. Szüleid hallani se akarnak róla... És egyetem után megint valami szakmát akarsz tanulni. Szerintem ez a gáz. Kellemetlen lenne számomra, hogy lassan harminc vagyok, de még mindíg ilyeneken nyavajogok.
2019. dec. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezzel kapcsolatban csak magadnak tartozol elszámolással. Én is az első szakom végén jöttem rá, hogy gazdaságilag nem hoztam túl jó döntést és nem is érdekel annyira a sok szakmai szar. A módszertan még jó volt, az elmélettel csak szívtam. Én azért kihajtottam, hogy megszabaduljak tőle, ha már valamiért egykor jó ötletnek tartottam. Ráhúztam egy mestert és elvégeztem egy normális alapszakot estin, amivel elhelyezkedtem végül. Egyébként meglepő módon az elsőnek is hasznát veszem és legalább hivatkozhatok a papírkupacomra, ha a kitartásomról és a tanulási hajlandóságomról kérdeznek.


Ess rajta túl, inkább fájjon most egy kicsit, minthogy hallgasd a baromságot meg kidobj 3+ évet az ablakon. Legalább most legyél okos.

2019. dec. 5. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%
Miért nem akarod befejezni az egyetemet? A papír az papír, de ha nincs meg, később kutyául megbánod. Tanulj csak szépen továbbra is. Ne kifogásokat keress, hanem fejezd be a sulit és diplomázz le. Az az első.
2019. dec. 5. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
13%
Szánalmas.
2019. dec. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!