Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lett egyből önbizalmam,...

Miért lett egyből önbizalmam, hogy meglett a jogsim?

Figyelt kérdés

Szóval, egy elkényesztetett önbizalomhiányos buta kövér srác vagyok.


Már 10. osztályba saját használatú ( szülőké volt, csak senki nem használta ) autóval jártam, végeztem a sulival, most várom, hogy felvesznek e keresztfélévre. Ám meglett a c után az e jogsim is, most azt vettem észre, hogy arra verem magam, hogy volt időm meg szüleim pénze, hogy lerakjam , magamra sem ismerek, mindenkinek elmondom, szüleimnek mondom, hogy elmegyek Cece városába lakni mert CE-CE kategóriám van és beengednek.. és egyéb butaságokat beszélek. Pedig ez nem nagy dolog, jobb lenne egy diplomával villogni mint ezzel..


Már 2 hete csinálom,szüleimnek tetszik a stílus, leállni nem tudol kényszert érzek, hogy mondjam.. nem hiába sérült vagyok fejben.. és mindezt 21 évesen.


Szánalmas vagyok, de már szinte élvezem.


Pedig szégyelleni kellene magam, ötödévről kibuktam, első munkahelyemről kirúgtak, nem vettek fel főiskolára, és még gyárban sem álltam meg a helyem. Kamionozni mennék most, ha nem jön össze a keresztfélév, de úgy is bepánikolok, hogy külföldre kell mennem szinte nyelvtudás nélkül.. (nemzetközi jöhet csak szóba mert 140km-s körzetben nincs cég aki felvesz kezdőt és azok is csak nemzetközibe küldenének).


Na, kiírtam magamból


2019. dec. 5. 11:58
 1/5 A kérdező kommentje:
"Na kiírtam magamból a frusztrációt. " csak lemaradt.. (meg a pont is. )
2019. dec. 5. 11:59
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Neked nem ombizalmad lett, hanem nagykepu lettel es felvagos. Van azert kulonbseg a ketto kozott.
2019. dec. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak szimplán idióta vagy, de ez nem gond. A lényeg az hogy legyél büszke az eredményeidre amiket elértél mert azt nem veheti el tőled senki. Na jó, a rendőr igen, ő elveheti...
2019. dec. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem valós önbizalom, hanem egy felfújt lufi, amivel jól lehet palástolni az önbizalomhiányt.


Én jóformán kártyázni tudok a papírjaimmal, mindennel együtt van vagy 8, de ugyanaz az ember maradtam, mint mikor 17 évesen elkezdtem ezt a sokak szerint marhaságot... Büszke vagyok arra, amit elértem, de ha egy olyan ember van mellettem, akinek ezek közül semmije nincs, esetleg csak érettségije, nem érzem magam többnek, sem jobbnak. És te is ugyanolyan vagy. Van sikerélményed pillanatnyilag, elhiszed kicsit magadról, előadod a janit, de legbelül ugyanannyi bajod van magaddal, mint eddig. Ha nem lenne, nem csaponganál az önteltség irányába.

2019. dec. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a sikerélmény motiváljon a későbbiekben is más téren!
2019. dec. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!