Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Én Miért lettem olyan esetlen,...

Én Miért lettem olyan esetlen, gyámoltalan ha a szüleim nem azok? Miért nem örököltem tőlük a kitartást, akaratot, határozottságot? Miért csak külsőleg hasonlítok rájuk?

Figyelt kérdés
A szüleim mindketten talpraesett emberek,az a típusú emberek akik mindenhez értenek és a jég hátán is megélnek.Soha nem volt gondjuk a párkeresésről,anyám szép volt fiatalkorában,körberajongták a fiúk,apám sármos,jóképű volt mindig és erős jellem,anyám előtt is voltak barátnői.Én pont az ellenkezője vagyok apámnak és anyámnak.Csöndes vagyok,visszahúzódó,félénk és ráadásul gyenge jellemű ember vagyok barátnőm sosem volt pedig már 30 múltam.Csúnya nem vagyok,de hiába ha egyszer nem vagyok egy magabiztos,határozott férfi aki fél a nőktől és általában az emberektől.Miért nem örököltem a szüleim tulajdonságait?Én miért lettem ilyen béna?
2019. dec. 5. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg rossz szülők voltak.
2019. dec. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1-es de az ember örökölni szokott tulajdonságokat is a szüleitől nem csak a két szép szemüket.Ők mind a ketten társasági emberek én meg magányos farkas vagyok.
2019. dec. 5. 20:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Mert nem megfelelő módon neveltek.
2019. dec. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Belső tulajdonságokat igen ritkán (szinte soha) nem örököl az ember, azok nagyrészben a nevelés és a külső életesemények hatására alakulnak ki
2019. dec. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#3-as sok embert rosszul nevelnek de mégse mindenkiből lesz ilyen gyámoltalan szerencsétlen ember mint én.
2019. dec. 5. 20:23
 6/8 A kérdező kommentje:
#4-es de még abban sem hasonlítok rájuk hogy én is mindenhez értenék.Én alig értek valamihez.Apámnak 18 éves kora óta jogosítványa van én meg vezetni sem tudok.
2019. dec. 5. 20:27
 7/8 anonim ***** válasza:

De öcsém, mondom, az ember a külső tulajdonságokat örökli a szüleitől!

Nem azt, hogy mennyire magabiztos, határozott, vagy hogy mennyire "ért mindenhez", vagy hogy mennyire tud vezetni stb.

Ezeket a nevelés és a környezeti hatások (barátok, iskolatársak, párkapcsolat stb.) együttesen alakítja ki.

2019. dec. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7-es lehet hogy ők is tehetnek róla hogy ilyen lettem.Pedig értelmes emberek,de úgy látszik nem sikerült nekik belőlem kemény férfit nevelniük:(
2019. dec. 5. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!