Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek az együgyűség...

Szerintetek az együgyűség összekapcsolható a rosszindulattal?

Figyelt kérdés

Bővebben kifejtve,ha valaki buta annál nagyobb eséllyel alakul ki a rosszindulat és a tolerancia hiánya?

Csak azért kérdezem,mert eddig ezt tapasztaltam (nem,mintha én sokkal különb lennék,nem vagyok okos egy kicsit se),de lehet amiatt,mert én nagyon szélsőségesen védem azokat akikkel nem toleránsak és néha nem értem az emberekbe az ok nélküli rosszindulatot.

Vegyük példába azokat,akik iskolába szekálják gyerektársaikat,a neten a trollok szólják le névtelenül azokat,akik megmerik magukat mutatni a világnak a világhálón keresztül.Én ha találkozok egy lánnyal és nem tetszik a műkörme,de szép a cipője akkor nyilván a cipőjét dícsérem meg és nem nyersen odavágom neki,hogy "Hallod szedd már le ezeket a saskarmokat,mert undorító".Azért is,mert tudom,hogy neki ez tetszik és ő jól érzi magát így.Ha az ilyen emberek nem is ennyire empatikusak,hogy ezt megtegyék akkor legalább logikusan gondolják végig,hogy ha kedvesebbek lennének akkor ő velük is kedves a másik fél,mert ahogy eddig észrevettem,az ilyen emberek felháborodnak,ha úgy mersz visszaszólni ahogy ő szólt neked.



2019. dec. 5. 22:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem

Az együgyűség amúgy nem pont ugyanaz mint a butaság. Az együgyü ember nem vágyik sokra, minden mindegy neki, nem látja a saját érdekét.

Amúgy sok aranyosan buta emberke van. Akik nem sokat tudnak a világról, naivak és pont ettől olyan jöindulatúak és édesek. Olyanok mint a gyerekek.

De persze arra is van pelda szep szammal amit te irsz.

Összessegeben szerintem az okos es buta emberek kozott is egyarant vannak kedvesek es rosszindulatuak.

2019. dec. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ahogyan az egyes mondja.


Ismerek én is nagyon aranyos,nagyon naiv és nagyon egyszerű emberkét,aki a légynek sem tudna ártani,és ismerek buta és egyben rosszindulatút is,aki a tudatlanságából fakadóan is negatívan áll hozzá az adott emberhez/szituációhoz.

2019. dec. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy idő után igen.
2019. dec. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!