Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet tisztelni a mai általáno...

Lehet tisztelni a mai általános, és gimnazista tanárokat?

Figyelt kérdés
Most hogy betöltöttem a 30-at, és itt-ott látom a saját generációmat, régi osztálytársaimat a tanári pályán, és nem győzök mosolyogni rajta. Egyikük például huszonévesen annyira beherbázott, hogy majdnem öngyilkos lett, a másikuk masszívan marihuána függő, de olyan szinten hogy havi 50-60 g-t elfüstöl, és közbe meg tesitanár. Ismerek olyan tanárnőt is aki fiatalon orbitális repedt sarkú ribi volt. Ezt a generációt lehet tisztelni?Ha az én tanáraimról derültek volna ki hasonló dolgok, nekem onnantól a szemembe semmik nem lettek volna.

2019. dec. 6. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
én is utáltam a tanáraim a 90-es években, mindegyik alkalmatlan volt és a saját frusztrációjukat a diákokon vezették le.
2019. dec. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Nem a generációs hovatartozásától tiszteltem egyetlen tanáromat se, vagy éppen röhögtem ki szánakozva a háta mögött.


A tanárhoz nem random emberként állok, hanem munktaársként.

Ha jó munkát végez, akkor tisztelem (ez azt jelenti hogy korrektül tanít, képes a tanár elsődleges feladatát, az információ átadást jól csinálni, és korrektül értékel).


Ha rassz munkát végez, és az emberi személyéből adódó problémáit is becipeli a munkahelyére, és a munkatársai munkáját (többi tanár+diákság) ezúton nehezíti, akkor nem tisztelem.

Lehet felőlem akármilyen aggastyán. (a kor alapján történő tekintélyelvet eleve az egyszerű emberek ismérvének tartom).


Egyébként a régi időkben talán nem voltak szerfüggők, meg könnyűvérűek a fiatalok?

Ezt csak az hiszi el, akit a nagyapja kellően meghülyített, és nagyapó mellől már eltűnt mindenki aki be tudott volna számolni arról milyen is volt 20 évesen az öreg...


(annyi hogy akkoriban nem szét szívták az agyukat, hanem zombivá itták az agyukat)

2019. dec. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kollégaként más a helyzet. A felnőtt ember már tudja (legalábbis az okosabbja), hogy az emberség számít igazán, a mély belső tulajdonságok, nem pedig a felszín. Ha van egy tanár, aki füvezik a magánéletben, de közben jól ellátja a tanári feladatkörét, akkor a tanárkollégák el fogják ismerni. De a diákok alapvetően éretlen felszínes kisemberek. Nem azért mert hülyék, egyszerűen még túl fiatalok. Nekik példát kell mutatni, és egy drogos tanár a lehető legrosszabb példa, ami eléjük kerülhet. A tanároknak nagy felelősségük van, mert jókora részt vállalnak a példamutatásban, legyen az a példa pozitív vagy negatív. Egyáltalán miért megy tanárnak, aki erkölcsileg nincs olyan szinten, hogy jó példát mutasson? Én megszigorítanám, ki lehet tanár és ki nem, de jóval több fizetést is adnék nekik. Egy jó tanár egyben tudós, pszichológus, példakép, főnök, és szülő. Nem fér bele, hogy züllött alak legyen.
2019. dec. 6. 20:52
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy a tesitanár otthon szokott füvezni, még lehet jó tanár. És a tanárnő kapcsán meg végképp nem értem, mi köze van a fiatalkori életmódjának a munkájához...Biztos lehetsz benne, hogy a te tanáraid se voltak szentek.
2019. dec. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én csupán annak a híve vagyok, hogy az ember vállalja önmagát mindenki előtt, minden körülmények között. Ne egy ködmönt lássak, hanem az emberek őszinte lényét. Én soha nem titkolóztam senkinek, nem mutattam másnak magam. Mindig csakis olyan dolgokat műveltem az életben, amit úgy gondoltam, hogy hátralévő életemben bármikor és bárki előtt felvállalom. Biztos vannak ugyan ilyen gondolkodású emberek, és igazából ez a tulajdonság kellene egy tanárban is hogy éljen. De igazából mindenkinek így kéne élnie. Csak olyan dolgokat tegyenek, amit nem titkolnak, és bárkinek a világon elárulhatják tét nélkül. Mert ha nem így tesz az ember, akkor örök képmutatásban éli le az életét.
2019. dec. 6. 23:01
 6/8 anonim válasza:
Jó is lenne ha mindenki így gondolkodna és így is cselekedne. Ha így volna nem is lenne ez a vilàg vagy legalábbis nem ilyen formában létezne. Sőt ebből kiindúlva tényleg nem is létezne, még mindig törzsekben élnénk, a természettel teljes összhangban.
2019. dec. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6-os, és ha így lenne, az szerinted probléma lenne? Én nem szeretnék most erről vitázni, de a természetet, az állatokat és a növényeket mindig bölcsebbnek tartottam az embereknél.
2019. dec. 16. 01:08
 8/8 anonim válasza:
Dehogy, nekem nem lenne probléma ha úgy alakult volna. Szinte senkinek nem jelentene problémát, mert az az életvitel lenne a megszokott, ahogy nekünk most ez. Persze lehet választani hogy hogyan is akarunk élni, de nincs sok lehetőség. Kiszállunk a játékból és a természettel élünk, vagy bent maradunk, és építgetjük tovább a jövőnket. Amíg bírjuk.
2019. dec. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!