Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan változtassak ezen?

Hogyan változtassak ezen?

Figyelt kérdés

A problémám a következő:

Világ életemben nagyon visszahúzódó és magamnak való voltam de nem azért mert bajom lenne bárkivel is. Egyszerűen nem bírom önmagamat adni csak egyedül otthon. Máshol például ilyen volt az iskola vagy most a munkahelyemen kényelmetlenül érzem magam sokszor nem merem elmondani a véleményemet vagy bármiről is mesélni mert félek hogy unalmas vagyok és hogy úgyse kíváncsi rám senki.

Viszont ez így nem jó nekem szeretnék én is felszabadult lenni jól érezni magam a bőrömben de a nagymértékű önbizalomhiányom miatt ez egyszerűen nem megy.

Hiába próbálok beszélgetni nyitottabb lenni a végén mindig úgy érzem hogy hülyeséget mondok és csak leégetem magam.

Nem tudom hogy szabadulhatnék ezektől a negatív gondolatoktól tanácstalan vagyok.

Emiatt egyre rosszabbul érzem magam mintha én nem lennék erre a világra való ideges vagyok 0-24 vannak időszakok amikor jól érzem magam de az esetek többségében legszívesebben csak aludnék és fel se kelnék többet.

Valaki esetleg hasonló helyzetben mit tenne van ebből kiút vajon?

Már kezdem feladni.



2019. dec. 7. 23:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Légy nyitott,amit szeretnél mond el, de azért ne meséld el az egész életed csak ami számodra publikus, egy idő után tudsz majd rendesen beszélgetni csak gyakorold és ne aggódj.
2019. dec. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm igyekszem csak a baj az hogy a munkatársaim többsége eléggé nagyszájú nekik nincsenenek ilyen problémáik én meg félek hogy csak idegesítem őket és egy teher vagyok a számukra meg persze attól hogy unalmasnak tartanak. Volt már olyan hogy mondtam valamit és teljesen figyelmen kívül hagyták ez eléggé rosszul esett. Meg hát én nem nagyon tudok izgi történeteket mesélni velem nem sok minden történik.
2019. dec. 7. 23:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Elég gyanús hogy depressziód is van. Én is hasonló vagyok egyébként. De néha vannak jó időszakaim akkor egész jól megy a szocializácio.
2019. dec. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amikor ilyen szituban voltam, én sem tudtam, mit tegyek. Aztán egy más dolog miatt elkezdtem pszichoterápiára járni, ami mintegy mellékhatásként teljesen kihozott ebből is, úgyhogy most már tudom, hogy mit tennék akkor, a mai tudásommal: azonnal keresnék egy nekem való pszichoterapeutát, akivel közösen feltárhatjuk azt, hogy hol és minek hatására alakult ki a világhoz és önmagamhoz való hozzáállásom. Nekem ez hozta a jelentős javulást. Pedig addig is képben voltam eléggé pszichológiában, csak magamra nem tudtam rálátni, de azt mondják, hogy ez normális, még a pszichoterapeuták is pszichoterápiára mennek, ha a saját életükben van elakadás.
2019. dec. 11. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fogadd el magadat, mindenkinek vannak hibái, nem fognak kinevetni ezért.


Ez a kérdés lehet, hogy segít:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1006..

2019. dec. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!