Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az oka, hogy az emberek...

Mi az oka, hogy az emberek sokkal inkább elítélik az irigységet és az önsajnálatot, mint a fennhéjázást és az önimádatot?

Figyelt kérdés
Nyilván ezek mind negatív tulajdonságok, de én úgy érzem, hogy az előbbi kettőt a többség valamiért rosszabbnak tartja, míg az utóbbiak már-már szinte normává váltak bizonyos körökben.

2019. dec. 8. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem érzem, hogy jobban elítélnék. Az emberek MINDENT elítélnek.

De hogy a kérdésre is legyen válasz: ezt tanulták. Mint ahogy megtanuljuk, hogy a cigány lop, és agyba főbe szül. Persze, köztük is van rendes, szorgalmas stb. De nem ezt nevelik belénk.

2019. dec. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

Mert az önsajnáltatás az együtt jár a panaszkodással, amire az emberek nem kíváncsiak. Velem is történnek rossz dolgok és ki nem sz..rja le, hogy éppen a másik vadidegennel mi történt? Kérdeztem? Nem. Akkor hagyjon engem ezzel békén, nem vagyok lelki szemetesláda.


Az önimádatnak is vannak fokozatai. Én szeretem magam, imádom magam, de ez egy egészséges pozitív önbizalom, van reális énképem és elfogadom magam.

2019. dec. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Az önimádat és hasonlók dominánsabb tulajdonságok. Az ember pedig ösztönlény, hiába képzeli magát többnek. Az ösztönök pedig az erősebb kutya elvén működnek.
2019. dec. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Talán mert az önsajnálatot egyedül kell megoldani es az irigység is benső indíttatás, es talán több önelemzést igényel, mint a nagyképűseg, vagy a nácizmus. Az első kettő kategória nem is a külvilágnak szól es talán mindenkiben van egy kicsi belőle, meg talán általanosabb a sérült, magányos, civilizált világban... Na, ha valaki túl intenzív, az már inkább kiutkozik, látványosabb, célpont lesz.

Idővel mindenki, aki okosan fejlődik, megtanulja kezelni az emberi negatív tulajdonságokat, es "megy a levesbe" a más hülyesége.


Nem a kollektív ítélet a lényeg, a te meglátásod a tiéd es az életrevaló "csomagod"

2019. dec. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Az önsajnálat és az irigység lefárasztja az embert. Amikor valaki már ötvenegyére kezd el panaszkodni mert x valakire irigy és mondja el mennyire utálja magát y indok miatt, nem hallgat a tanácsodra, a vigasztalásodra, kritikádra abból egy idő után elege lesz az embereknek.

Az önsajnálatot nem úgy értem, hogy történik veled valami rossz és egy rövid ideig sajnáltatod magad, mert ok, az is kell néha az embernek, hanem azt amikor valaki ugyan azon a -megoldható- dolgon akad fenn napokig, hetekig, évekig.


Az önimádást viszont könnyebb figyelmen kívül hagyni. Persze az is idegesítő lehet, de nincs benne az a plusz faktor, hogy segíteni akarsz, de egyik fülén ki, másikon be. Plusz könnyebb az önimádókat kifigurázni, így a jelenlétük inkább vicces lesz, mint idegesítő.

Ez persze csak az én véleményem, ahogy én látom.

2019. dec. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Engem jobban zavar ha valaki fenhejazo vagy onimado, csak maskep kezeljuk az utobbiakat altalaban kerulni kezdik az emberek mig az onsajnaltatok kepebe mondjak h ne rinyalj mert szajba ruglak, aztan ha nem fejezik be oket is kerulni kezdik. Szerinted miert jar a magany es onsajnalat egyutt hidd el ezek generaljak egymast.
2019. dec. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom mások miért teszik, én pl tapasztalatból. Ismerek/ismertem hasonlókat.


- Önimádó: mindig össze van szedve, magabiztos, jobbára optimista, érdekes társaság. Több hobbit is űz, hatalmas az ismerősi köre. Sokat beszél magáról és hogy épp mit csinál. Kevésbé érdeklődő és nem empatikus. Nem éppen lelki szemetesládának való, szóval a bajban tuti nem lesz ott, de békeidőkben el lehet lenni vele. Haveri szintre tökéletes. Engem úgy abszolút nem szokott semmi dolga zavarni, vannak érdekes sztorijai.


- Irigy: Unalmas, szürke patkány. Nem kisegér, patkány. Kettő is kijutott belőle.


Egyeske igazi munkanélküli, mamahoteles lúzer volt. Mindenkit gyűlölt maga körül, nőket férfiakat egyaránt, de kedvenc témája a "kigyúrt kcsögök" voltak, miközben ő magának a nap 24 órája ott volt, hogy eddzen, de az életben meg sem próbálta, csak sírt a szája, hogy neki ahhoz nem lenne testalkata. Szóval lőjük Dunába a gyúrós kcsögöket, mert ők meg úgyis csak szteroidoznak és elviszik a nőket (bocsánat a hülye kvákat). Lol. Kényelmesebb volt neki egész nap ülni, sírni a gonosz világon, a gonosz köcsgökön, és maréknyi xanaxot szedni piára. Szóban. Mindenki ezt hallgatta, amíg bírta. Tudniillik mindenki lekoptatta. Én is. Hogy pozitív dolgot is mondjak, ő pl. jó szemetesláda-alkat volt, olyan igazi "gyere, sírjunk együtt"- féle. Őszinte ember is volt, nem rejtette véka alá a véleményét, csak ne lett volna olyan rohadtul energiavámpír.


Ketteskének nincsenek saját hobbijai, saját témái, mindig azt szeret, mindig azzal próbálkozik amit éppen a környezete csinál, de ő maga nem tesz bele minimális energiát sem. Így akar versengeni. Mindenkivel. Nem meglepő módon minden egyes alkalommal alul marad, ilyenkor földhöz veri magát, kikiáltja az aktuális áldozatát esküdt ellenségének, hiszen a galád csak azért olyan jó abban, amit csinál, hogy őt jól lealázza. Semmi másért, ugye. Szemétkedik, áskálódik, bosszút áll a vélt sérelmein, baráti köröket tesz tönkre, egy idő után mindenhonnan kiutálják. Mindenki más hülye, csak ő a helikopter. Még összefutok vele néha, de leginkább kerülöm. Hánynom kell tőle.

Pozitívum: jó színész, évekig képes vigyorogva fúrni az embereket a hátuk mögött. Sajnos több jót nem tudok mondani róla, a saját családja nem bírja elviselni.


Komolyan, én sem értem, miért az irigyeket utálják jobban...

2019. dec. 9. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy csúnya válaszom lenne erre. Azért, mert legbelül még mindig állatok vagyunk. Az emberek az erőt tisztelik, a gyengeséget utálják. Ezt kimondani nyíltan senki nem fogja, de így van. Az utóbbi kettő az erőhöz, az első kettő a gyengeséghez tartozik. Ezért.
2019. dec. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%
Az irigységben, az önsajnálatban önmagukat ismerik fel.
2019. dec. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!