Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lett divat az "őrültség"?

Miért lett divat az "őrültség"?

Figyelt kérdés
Sok - egyébként teljesen átlagos embernél - veszem észre, hogy azzal akarnak kitünni a tömegből, hogy őrültnek állítják be magukat. Nem igazán értem miért van ez, szerintem sok esetben szánalmas is. Mindenkiben van valami egyedi, fura vagy szokatlan, de ettől nem lesz az illető őrült, elmebeteg. Filmekben is mindenki odáig volt a Ted Bundyról szóló sztoriért, na meg Jokerért. Szerintetek ezek miatt lett ekkora divat, hogy sokan elmebetegnek akarnak tünni?
2019. dec. 8. 22:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Példa ilyesmire?


Miben nyilvánul meg ez az "őrültnek tűnés"?


Szerintem legfeljebb 10-20 közti nagyon jellegtelen emberek akarnak ilyesmivel feltűnősködni, esetleg még ott van a valóban lelki beteg emberek egy része, akik valamiért szánt szándékkal a külvilág elé akarják tárni a problémáikat, lelki instabilitásukat.


Az őrültről gondolom te is tudod hogy az nagyon más. az se nem vicces, se nem szexi, se nem vonzó.

2019. dec. 9. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mert már nem tudnak újat kitalálni az emberek.
2019. dec. 9. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mert tényleg divat lett.
2019. dec. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Feltűnési viszketegség azt hiszik ha előadják a dilist majd mindenki megijed és hátrál tőlük,tán különlegesnek látják őket .Gyerekes jellemre vall.

Nagyon gáz.

2019. dec. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#1 Legutóbb egy 29 éves ismerősömtől hallottam, hogy "nem vagyok egyszerű eset,őrült dolgaim vannak, kész agyrém vagyok, de hát ez van." Mondjuk én ebből az őrült dologból semmit se veszek észre, totál átlagos. Azt gondolom én is, hogy ettől akarnak különlegesek lenni.
2019. dec. 9. 13:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Jó, akkor értelmezzük együtt az ismerősöd szlengjét.


"Őrült dolgaim vannak".


Nyilvánvaló túlzás, egyfajta humor. (A humor a valóság elemeit teszi sokszor eltorzított léptékekbe, vagy váratlan, összeegyeztethetetlen kontextusba, szóval a komolytalan nagyotmondás egyfajta humor).


Mintha azt mondanám hogy "Egy katasztrófa a konyhám".

Nyilván nem gondolom komolyan...

Túlzok, retorikai elemet használok.


Vagy mint mikor a Fanta legújabb valamilyen ízesítésű üdítőjének az a reklámja hogy "Őrülten új íz".

Nyílván nem a tébolyultra és a neurotikus zavarral küzdőre gondolnak...


Az őrült egy elszlengesedett nyelvi fordulat, előszeretettel használják bármilyen furcsaságra, ami lehet negatív vagy pozitív is.

Lehet hogy a humorát érzi szélsőségesnek (pl szerreti a fekete humort), lehet hogy a napi ritmusát (rendszeresen éjfélig baglyoskodik), vagy valami egyéb bogara van.

A népnyelv nem őrültnek, hanem bogarasnak mondaná az ilyet.


Egy ilyen szófordulat hogy "őrült dolgaim vannak" nekem egyáltalán nem azt juttatja eszembe hogy "a kis nyomi csak ki akar tűnni".

Persze lehet hogy az ismerősöd úgy hangsúlyozott, úgy adta elő, hogy tényleg egy feltűnési viszketegséges ember benyomását keltette.

2019. dec. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!