Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok képtelen bízni...

Miért vagyok képtelen bízni magamban? Hogyan tegyek ez ellen?

Figyelt kérdés
Folyamatosan kételkedek magamban és abban, hogy nekem bármi is sikerülne. Leginkább vizsgák közeledtével erősödik ez bennem, legyen szó egyetemi vizsgákrol, jogsiról, vagy akár a múltban érettségiről, nyelvvizsgárol. Szorgalmas ember vagyok, mindig igyekszem felkészült lenni és mindent komolyan veszek. De az adott vizsga közeledtével egyre jobban kételkedek magamban, majd 1 nappal a vizsgák előtt mindig arra jutok, hogy biztos megbukok, és nekem ez nem fog sikerülni. (Pedig eddig még nagy kudarc nem ért.) A baj az, hogy erre az egészségem is mindig rámegy. Hogyan tudnék ez ellen tenni?
2019. dec. 9. 12:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy még nem most van a vizsga. Ha most izgulsz annak mi értelme? Majd akkor izgulj ha már ott ülsz a vizsgán ott van miért. De addig is aludj nyugodtan. Ha tanulsz rá és többnyire tudod akkor nagy baj úgyse lehet. Vagy gondolj arra, hogy én bízok benned :P
2019. dec. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Megtanulom azt ami a vizsgára kell, és onnantól nem foglalkozok vele. Ha megbukok újra megyek később.


Hajlamos vagyok ilyeneken aggódni én is, de már csak azért sem veszek komolyan semmit. Elvonom a figyelmet, foglalkozok vmivel ami érdekel, és ha annyi az idő, h el kell indulni a vizsgára, akkor megyek. Vizsgára várakozás közben zenét hallgatok, könyvet olvasok az utolsó pillanatig.

2019. dec. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!