Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogy bírjátok ezeket a...

Ti hogy bírjátok ezeket a felszínes kapcsolatokat?

Figyelt kérdés

A mai világ egyre inkább úgy tűnik hogy ezekkel van tele, a munkahely, suli, mindenhol csak érdekemberekkel találkozok, tökéletesen el tudják adni magukat hogy aztán hátba szúrjanak, és maguknak hasznot hozzanak ezzel, volt már ilyen tapasztalatom nem is egyszer. Van 3-4 olyan barátom akikért tűzbe tenném a kezem, velük már hosszú évek óta számíthatunk egymásra, és tudom hogy mindegy mi lesz, a jövőben is mindig támaszkodhatunk ezekre a kapcsolatokra, úgyhogy magányos az szerencsére nem vagyok. De ezen kívül próbálom kivágni magam a társas helyzetekből, főleg ha olyan helyen vagyok ahol már nagyjából kiismertem az embereket, és tudom hogy csak a drámázás, kibeszélés és az üres fecsegés megy, mert egyeseknek fél perc csend is kínos és muszáj folyamatosan beszélniük, akár a semmiről is. Ilyen közegben inkább diszkréten elvonulok és zenét hallgatok, olvasok vagy lefoglalom magam, ha valaki beszélgetést kezdeményez vagy segítséget kér akkor nem vagyok bunkó, segítőkész és barátságos próbálok lenni, de így is sok helyen néznek rám ferde szemmel mert "különcködök". Gondolom sokan úgy élik meg hogy velük van bajom, sznob vagyok, vagy csak antiszociális, már azok akiket egyáltalán érdekel hogy nem társulok a csoportjukhoz. De még az ilyen vélemények ellenére sem akarok ezen változtatni, lelkileg kikészítene ha beilleszkednék az ehhez hasonló klikkekbe, az érdekből való kapcsolatépítés pedig távol áll tőlem.:D

A kérdésnek pedig igazából csak annyi a célja, hogy kíváncsi vagyok hány embernek vannak hasonló gondolatai, és ki hogy éli meg az ilyen szituációkat.:)



2019. dec. 13. 11:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Szintén nem szeretem a felszínes kapcsolatokat, nem is nagyon ápolom őket. Small talk belefér, aztán megyek a dolgomra.
2019. dec. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartok fenn ilyen kapcsolatokat, nem is foglalkozom velük.
2019. dec. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

3-4 igaz barátod van? Lol, nekem talán egy😂 Ezzel egyáltalán nem vagy rossz helyzetben.

Ami meg a felszínes kapcsolatokat illeti, én ezekbe pont annyi energiát fektetek, amennyit megérdemelnek. Én szeretek fecsegni őszintén szólva, szóval sokszor beszállok, de csak tényleg semmitmondó infókkal, semmi bizalmasat nem osztok meg. Így nincs is mivel visszaélni velem szemben.

2019. dec. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!