Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jelent meg mostanában...

Miért jelent meg mostanában ennyi motivációs elöadó meg válallkozásban segitö trénerek?

Figyelt kérdés
Ekkora pénz van az ilyesmiben hogy ennyire megéri ezt csinálni? Mint pl a szabó péter meg ugyanezek csak azok vállalkozàsban segítenének. De én nem hiszem hogy igaz amit mondanak. Olyat beszívott fejet vág amúgy mindegyik.

2019. dec. 13. 13:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

Ez ilyen kamu szakma. Rengeteg pénz van benne, mert a sok rossz helyzetben lévő / változni szerető ember nyitott a mondanivalójukra, ami természetesen közhelyekből áll. Ha megnézed az ilyen emberek előadásait, az egész tömegről egy emberként beszélnek. Hogy tudna bárki is személyre szóló hasznos tanácsot adni egyszerre több száz/ezer embernek? Sehogy. Szabó Péter csak egy ego tréner, akitől ideig-óráig jobban érzik magukat az emberek, de valóban ha fejlődik is az életszínvonaluk, akkor az nem ennek a csalónak köszönhető.


Sajnos nagyon sok buta embert ki tudnak használni ezek az emberek, sajnos még nem sikerült kitalálnom univerzális receptet, amivel fel lehetne viselkedni ezeknek a rajongói táborát. Engem nagyon zavar, amikor buta / reményvesztett embereken gazdagszik meg valaki és ha felszólalok ezek ellen, akkor rendszerint én vagyok a gyökér a rajongótábor szemében.

2019. dec. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Mert ez egy marha jó szélhámos foglalkozás, és istenigazából "lebukni" se nagyon lehet vele.
2019. dec. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%

Sok a nyomorult, buta ember.


Olvass csak bele a Gyakori ezotéria rovatába!

2019. dec. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt már szerencsém rész venni hasznos vállalkozói előadáson. De ott az előadó is egyetemi végzettségű volt és elég nagy kereskedelmi múlttal rendelkezett... Szóval neki volt miből meríteni.



Nekem ezekkel a Szabó Péter féle előadókkal az a fő problémám, hogy olyan általános fél információkat mondanak, amitől lényegében a kutyának se lesz jobb. Helytelen következtetésen alapul a mondanivaló. Például, hogy valamilyen meg nem nevezett tanulmány alapján, aki minden reggel megiszik egy pohár vizet és olvas a reggeli mellé az nagyobb eséllyel lesz sikeres. Ebből mit von le a közönség? Vizet kell inni a sikerhez. Nyilván hülyeség, de az emberek szeretik a könnyebb oldalról megközelíteni a dolgokat. Nincs definiálva mit vesz sikernek. Nincs kifejtve, hogy pontosan mit olvas. Könyvet, blogot, bulvárt?


Ettől függetlenül, például Szabó Péter ahogy motivációs előadást tart tagadhatatlanul sikeres benne. Telt házas előadások, amikre hetekkel korábban elkel minden jegy. Ha valakinek van karizmatikus személyisége és képes ilyen szinten megragadni az emberek figyelmét, akkor persze, hogy élni fog a lehetőséggel.

2019. dec. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
18%

Kérdező, te és az első 3 hozzászóló hasonló gondolkodásúak vagytok, így nyilván egymás észjárását fogjátok támogatni, és mindenkit szélhámosnak, h..lyének tituláltok, akik nem olyanok, mint ti.


Talán azért van ennyi szakembert, mert egyes emberek rájöttek arra, hogy a nyomorult életükön lehet változtatni és ha változtatni szeretnének, akkor jó, ha kapnak is segítséget ebben, hogy ezt hogyan is tegyék, ha padlóra kerülnek, akkor legyen mibe kapaszkodni és tovább motiválni magukat.

Gondolom a Rocky-filmeket egyikőtök se látta, vagy ha látta is b..romságnak tartjátok, pedig az is tele van motivációs kijelentésekkel, jelenetekkel. A küzdésről van szó, hogy ne add fel soha.


A magatokfajták sose fogják azt belátni, hogy a pszichés dolgoknak mekkora jelentőségük van az emberi életben. Hisz az ember nemcsak fizikális testből, hanem megfoghatatlan szellemből is áll. Tudjátok LELKIISMERET, LELKIISMERETFURDALÁS. Az elfojtott harag, düh, stressz képes megmérgezni az emberi szervezetet és fizikális tüneteket produkál. Gondolom éreztetek már gyomorgörcsöt egy erős stresszes állapotban.


De egyébként csak nem azt a lelkipásztort istenítitek, aki szerint, aki jógázik, az démonokat idéz meg?


A keleti kultúrában már pici koruktól kezdve nagy hangsúlyt fektetnek a szellemi fejlődésre. Itt hazánkban ez igen elmaradott és mostanság nyert teret az, hogy az ember szellemileg is fejlessze magát, küzdjön a céljaiért.

Nem minden szakember rossz. Pl. Szabó Péter már nagyon elanyagiasodott. Őt már leginkább csak a pénz motiválja. De vannak igazán becsületes szakemberek, pszichológusok, akik tényleg az embereken szeretnének segíteni.

2019. dec. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez a “hogyan keressünk sok pénzt értékteremtés nélkül”. Valljuk be, ilyen dolgokat bárki tud mondani, csak nem mindenki tudja szépen megfogalmazni. Amit mondanak az igazából mind igaz, csak iszonyatosan nagy közhelyek. Én kíváncsiságból megnéztem pár Szabó Péter videót. Bullshit. Egyszerűen majdnem agyvérzést kaptam a harmadik videó után. Szépen beszél, jól fogalmaz, el tudja adni magát, de minden ami kijön a szájából azok nem az ő gondolatai, mert mindet hallottam már máshonnan, másképp megfogalmazva.


Szerintem ez nem szakma. Ennyi erővel minden kommunikáció szakos elmehetne ilyen trénernek. Ehhez nem kell tudás, csak az a képesség, hogy jól el kell adni magad. Ezek nem szakemberek.


A pszichológusokat ne keverjük ide, ne alacsonyítsuk már le erre a szintre, mert ők egyetemen tanulják hosszú évekig a gyógyító, segítő munkát.

2019. dec. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"De vannak igazán becsületes szakemberek, pszichológusok, akik tényleg az embereken szeretnének segíteni."


Na kezdjük ott a dolgot hogy a pszichológus aki ténylegesen egy SZAKEMBER, azt nem kéne egy lapon emlegetni, az olyan "kiszuperált" trénerekkel mint Szabó Péter és társai.

2019. dec. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
20%

#7

Minden területnek megvannak a maga szakemberei.


Egy jó orvos, egy jó vízvezetékszerelő, egy jó jogász is szakember, mindenki az adott területnek a szakembere.

A motivációs tréner persze nem pszichológus, de ő egy másik szakember.

2019. dec. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Mint írtam előzőleg, ha van tudása az adott előadónak, akkor az lehet másoknak is hasznos. Szabó Pétert, Oravecz Nórát stb. viszont ne nevezzük már szakembernek. Igen, náluk az egész kizárólag a pénzről szól. És nem, nem fog érdemben fejlődni senki, aki részt vesz az előadásukon. :D


Vagy pl. ez a szép Oravecz motivációs idézet milyen fontos élet bölcsességet fogalmaz meg?


"Talán úgy érzed, neked aztán soha nem lesz önbizalmad - de akkor legalább tettesd, míg szert nem teszel rá."


Ahelyett, hogy ténylegesen elfogadnád, hogy önértékelési problémád van és ezzem elmennél valamilyen szakemberhez, inkább tettesd mások felé, hogy vele minden a legnagyobb rendben, hátha attól sokkal jobb lesz idővel.

2019. dec. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%

@14:16


A motivációs tréner a pszichológushoz képest, az olyan mint a desztillált vízzel és sóval rákot gyógyítani akaró sarlatán az orvoshoz képest....

2019. dec. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!