Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme van annak a cselekv...

Mi értelme van annak a cselekvésnek, hogy egy személy kapcsolatban van, barátai vannak (szorosak), de közben meg titkon blogon éli ki a gondolatait és nem mondja el senkinek?

Figyelt kérdés

A bajom a következő: modernizált világban megjelentek a blogok, azon belül ez a tumblr. Párocskám konkrétan él ezzel. Állítólag vannak ismerősei, akik tudnak erről az amúgy titkosított blogról, de neki ezek az idézem “magánon belül is magán” dolgai.. Mi a francnak vagyok vele együtt, ha nem képes nekem ezt kiadni őszintébe? Vagy csak én tulajdonítok ennek sokat és vagyok nagyon pórázon tartó?


Aki nem tudja, mi az, annak elmondom tömören: blogszerűség a tumblr, ahol mások már kiposztolt tartalmát megoszthatod saját oldaladon, de az oldala magának a személynek lehet anonim, adhatsz leírást magadról, cseveghetsz is akárkivel.

Szóval, azt nem értem, hogy mi értelme magának az együttlétnek valakivel, ha megy a titkolózás: akár most mondanám párkapcsolatilag is (leginkább most erre érteném vagy baráti összejövetelre személyesen találkozáskor).

Hogy van ez a blogod, te posztolgatsz, tudsz privát üzenetet küldeni (!) és ennek ellenére van egy titkos éned és életed tele kettősséggel úgymond. Ezt a blogot minden elvontabb jellegű fazon láthatja, és akár ismerősök is, akik tudhatnak róla.

Én kapcsolatban vagyok egy ilyen személlyel, aki ezt csinálja. Nagyon zavar. Kommunikáció: hasztalan, nem enged. Hivatkozási alapja a privát szféra. K..vra nem vagyok féltékeny típus, sem bizalmatlan, mindenkinek kijár a saját magánélet, de szerintem ez egy kicsit akkor is sok, hogy ide kiírsz mindent magadból totál vadidegenek számára, akikkel ezekről szabadon bájcseveghetsz is akár. És ezt meg nem a másiknak mondod el. Mi a franc értelme van ennek?? Ugyanez oké lehet a facebook beszélgetésekre is értve és arra is, hogy az mindenki magán dolga. Persze ez is.

Értem én, hogy benzin, csak mégse tudom, hogyan működik.


2019. dec. 14. 22:27
 1/10 A kérdező kommentje:

Azt hozzátenném, hogy én erről a szóban forgó blogjáról nem tudok.

Azt mondta, tényleg senkinek sem adja ezt ki, mégis tudják az ismerősei (tumblr-ös) bevallása szerint. Akkor most mégis hogy van ez??

2019. dec. 14. 22:29
 2/10 anonim ***** válasza:
En megertelek. Nekem is rosszul esne, ha a parom masoknak elobb elmondana a titkait, mint nekem. Es velem elo is fordult mar ilyen sajnos, elegge rossz erzes. Persze nem te tehetsz rola, o benne van valami gat amiert szegyenli a belso enjet, de azert durva. Mert hat akkor mas fontosabb neki, mint te aki a baratja vagy? Igy tenyleg semmi ertelme ezt parkapcsolatnak hivni. Mert akkor evidens, h te se mondod el a titkaid neki, mert o se mondja el. Es akkor meg nem oarkapcsolat lesz az egesz, hanem szexkapcsolat. Jogos a kiakadas es ha a duma nem segit akkor en szakitanek. Engem kicsinalt az ilyen helyzet hosszutavon, most is gyomorgorcsom lett ahogy ezt olvastam. Szoval ja.
2019. dec. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mi az értelme, de tényleg gáz, hogy internetes idegenek talán jobban ismerik, mint te, mert velük több/más dolgot oszt meg azon a blogon.
2019. dec. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

De ez az oldal is ilyen.

Nem értem a kérdést.

2019. dec. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Első kommentelő, ha gondolod, privátban írhatsz.


Második: kezdem azt érezni, igen.


Harmadik: Neked csak azt szeretném mondani, hogy ezt beszéltem már vele. Alig fél órája. Tudod én nem itt adom ki a bajaim elsősorban, hanem próbálkozom. Szimplán csak véleményt kérek ki, hogy hátha van valaki hasonló cipőben. A szövegértésen meg nem tudok segíteni.

2019. dec. 14. 22:39
 6/10 anonim ***** válasza:

De itt is mindenki kiirhat barmit. Akkor mindenkinek a maganon belül van magan dolga. Es mindenkinek valahol ki van akadva a pàrja? Szerintem nem.

Ezert nem latom benne a ràciot a tumblr en kattogni

2019. dec. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha a barataimnak elmondanam a tenyleges gondolataimat akkor kb egy baratom se maradna.

Plusz nem is akarom oket terhelni az allando agyalasommal. Nalam ez van.

2019. dec. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Miért érzem azt hogy te legalább 5 évvel idősebb vagy a párodnál?
2019. dec. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utolsó előttinek: Nem vagyok olyan, aki ezen problematikázik alap helyzetben. Egyáltalán. Az viszont más kérdés, hogy neméppen tartom ezt helyesnek, akárhogy is nézzük. Felhozom ma is a témát és igyekszem megbízni benne (értsd: blog), hogy ez nem olyan platform, ahol az emberek kiélik mindenüket. Meg remélem, hogy meg tudom ezt normálisan vitatni majd vele.


Utolsó: Röhögni fogsz, nem. Én vagyok a fiatalabb. Jóval. Ja és nő vagyok.

2019. dec. 15. 04:14
 10/10 anonim ***** válasza:

értem a problémád, de nem hiszem, hogy ez blog/tumblr függő lenne. tele van a világirodalom (meg a pszichológiai szakirodalom is) olyan történetekkel, hogy két ember nem tudja megfelelően kommunikálni egymással a gondolatait és ezt nem sikerül megfelelően kezelniük.


a Cyrano is ilyen, bár ott a kapcsolat már eleve létre sem jön a kommunikációs zavar miatt. ajánlom a Hétköznapi titkaink és a Teljesen idegenek című filmeket, utóbbit akár színházban is megnézheted - akár vele együtt is és színházban remek, témába vágó mű a Párterápia is.


vagyok benne biztos, hogy ez akkora gond kellene, hogy legyen. nyilván neked is vannak olyan dolgaid, amiket a barátaiddal, barátnőiddel vitatsz meg (vagy épp itt velünk) a vele kapcsolatos dolgaidból is, meg a tőle függetlenekből is. kicsit ilyen "kimentek a pasik, beszéljünk a hüvelygombáról" helyzet. gondolom régebben kezdett el tumblrezni, van ott egy közössége, élvezi, így szokta meg, neki ez természetes. persze ettől még értem, hogy téged ez zavar. sőt lehet, hogy neki is van egy csomó minden, ami meg benned zavarja, csak ő meg azokkal nem akar téged nyaggatni.

és azt is értem, hogy ezt te problémának ézed. de még mindig nem biztos, hogy akkora probléma, mint amennyire fel lehet ezt fújni, ha kellően sokat rugóztok rajta.


nem hiszem, hogy azzal sokra mész, hogy firtatod ezt a témát és rá akarod venni, hogy hagyja abba. ez olyan, mintha egy kutyát akarnál leszoktatni az ugatásról. a legtöbb kapcsolat nem nagyon szokta túlélni, ha az egyik fél akarata ellenére le akarja szoktatni a másikat valamiről, ami neki jó úgy. olyan ez, mint amikor a feleség nem hagyja, hogy a férj focit nézzen, vagy össze járjon a havejaival sörözni. lehet próbálkozni, csak egy idő után megromlik tőle a kapcsolat, mert ezek a sérelmek vissza fognak máshol köszönni.


ha te nem tudod elengedni ezt a dolgot, ő meg nem akar engedni belőle, akkor valószínűleg egyszerűen nem vagytok összeillők. ő máshogyan akar élni, mint te szeretnéd, illetve te máshogyan szeretnéd, hogy éljen, mint ő szeretné. ennek általában szakítás a vége, ha nem sikerül mindkét fél számára kölcsönösen elfogadható megoldást talállni.

jobb esetben rövid távon nagyon összevesztek és úgy szakítotok. rosszabb esetben egy pár évig még sanyargatjátok egymást vele, hogy álló háborút vívtok ekörül és egy nap majd sok év felgyülemlett feszültségétől megkeseredve fog az egész kirobbanni egy nagy szakításban...


próbálj meg utánaolvasni az erőszakmentes kommunikációnak, azzal lényegsen hatékonyabban kezelhetők az ilyen viták, illetve érdemes elolvasni Gary Chapman 5 szeretetnyelvről szóló párkapcsolati könyveit, találhatsz bennük néhány támpontot, hogyan érdemes hozzányúlni ehhez a problémához nyaggatás helyett.

2019. dec. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!