Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért utálják a...

Az emberek miért utálják a kersztényeket?

Figyelt kérdés

Elés sok keresztény ismerősöm van.

Telesen normálisak és rendesek.

Sokkel megbízhatóbbak mint a nem kersztény emberek.


De csomószór hallom, hogy "én nem járnék egy kerszténnyel", megy, hogy: "ostoba barmok, csak esküvő után akarnak szexelni".

És ehhez hasonlók.


Nem bántanak senkit, nem ártanak senkinek!

Sőt, sokszor sokkal többet tesznek mint egy átlag ember!


2019. dec. 14. 22:38
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
32%
Miért utálnák őket?
2019. dec. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
75%

Pont fordítva tapasztalom, kb az összes pontot.


És a keresztények miért utálják a nem keresztényeket?

2019. dec. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
38%

A vallás egy olyan dolog, ami összetartja az embereket, közösséget ad. Nem is feltétlen hiszi el mindenki, amit a templomba mondanak, csak mennek, mert mindneki megy (főleg falun). Nem túl bölcs dolog egy kicsike kis belterjes közösségben különcködni, mert huncut és gonosz az ember természete. Pl. ha valami történik, akkor a különcre fogják, stb. Szóval úgy mondanám, hogy kis falvakban egy a túlélő ösztön.

Másik dolog: akinek nem túl jó a munkahelye, nem sikeres semmiben, vagy bármi rossz dolog történik az életében, annak az egyház menedéket tud nyújtani a segélyeivel. A nagyon szegényeknek mindig osztanak ruhát, játékokat is.

3. dolog: az emberek a vallás által manipulálhatók, szabályozhatóak, ami egy kötelező rossz dolog, mert sok ember nem képes arra, hogy nevelés nélkül a saját belső jó hangjára és lelkiismeretére hallgasson. Vagyis kevés ember képes erre, a többség nem. Ez a többség, nagy szabályozás nélkül bizony sokkal több gonoszságot és bűncselekményt követne el, kaotikus állapotokat eredményezve. A mai átlag erkölcs is amiatt jobb, mint a régi, mert a vallás által belenevelték a ,,jót" az emberbe.

Az már más dolog, hogy amit ott mondanak, igaz-e vagy sem, ez már hit kérdése. Ami megint biztos, hogy egyház nélkül is lehet hinni Istenben, sőt, inkább csak úgy lehet hinni, mert a Biblia maga is rettenetesen ellentmondásos, és ami van benne, az minden, csak nem igaz szeretet és elfogadás, na de mind1. Látszik, hogy el se olvassa sok ember, csak elhiszi, amit mondanak a templomban.

Én nem bántani akarom a keresztényeket, én csak azt nem szeretem, amikor valaki gondolkodás nélkül elfogad valamit, amit mondanak a templomban. Én is jártam nagyon sokáig, és tudom, ki milyen, és hogy én milyen voltam. Aki másban hisz, azt mondjuk, hogy elfogadjuk, de mégsem, mert a mi hitünk az igazi, ezt gondolják legbelül. Az is csúnya dolog, hogy az örökké szenvedést adó pokollal fenyegetnek mindenkit, na de ez a hatásos...

Én szívem szerint a múzeumba tenném az összes vallást, jobb lenne nélkülük az élet, és őszinte odaadással, megértéssel lennék mindenki felé. Ha tényleg mindenki így állna hozzá, logikusan, elfogadva, nem a saját maga javát nézve, akkor bőven meg lehetett volna mindent oldani felesleges öldökélesek nélkül is. De az ember nem ilyen.

2019. dec. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
75%

Mivel a magyar állam gyakorlatilag teljesen osszefolyt az egyházzal, ezért had ne kelljen már elnyomottkent tekinteni szegény keresztényekre.

Oké, nyilván nem szép dolog egy random keresztény elé állni és szidni a vallásáért, de ők akkor sem szenvednek tényleges diszkriminációt a hitük miatt.

2019. dec. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
77%
Nem szoktam az embereket vallásuk szerint megkülönböztetni. Ha valaki jó ember az részemről lehet akármilyen vallási hovatartozású. Vannak krisnás, jehova tanúi, keresztény és zsidó ismerőseim is, egyenrangúnak tekintem őket. Sőt, fekete, Nigériából jött muszlim srácot is ismerek, nagyszerű ember és odaadó, segítőkész mindenkivel... Gyárban dolgozik Budapesten és van egy már itt született 3 éves kislánya a szintén afrikai feleségétől. A keresztény kiscsrkészek pl. nagyon aranyosak, nyáron volt szerencsém hozzájuk... Annyira cuki volt mindegyik hogy majd' szétolvadtam... Évekig a legjobb kollégám egy jehova tanúja lány volt, abszolút megértettük egymást mindenben. A legtöbb barátom pedig zsidó és rendkívül szeretem őket, az életemet is odaadnám értük.
2019. dec. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
75%
A vallás jó néhány évszázaddal vetette eddig vissza az emberiség fejlődését, ma is kimondottan negatív erő a világban. A kereszténység sem jobb a többinél, csak relatíve fejlett országokban van jelen, szóval bármit már nem tehet meg pl a katolikus egyház. Ennek ellenére most is fontos szerepük van abban, hogy az emberi populáció fele ne dönthessen a saját testéről. Elég sok oka van egy gondolkodó embernek utálni a vallást. Egyes embereket nem utálok emiatt viszont.
2019. dec. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
24%
Én azért utálom a KRESZ tényeket, mert túl sok van belőlük és egyszerűen nem lehet az összeset állandóan fejben tartani.
2019. dec. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

3.

"belenevelték a ,,jót" az emberbe"

Miért tették idéző jelet? Mi rosszat tanítanak?


Az, hogy amit mondanak az igaz vagy nem, az nem függ össze a hittel!

Ha léterzik Kovács Pista és azt mondják neked (mondjuk a szomszéd faluban), hogy nem létezik, akkor ha hiszed ha nem, létezik.

Nem a te, vagy mások hite fogja eldöteni, hogy valaki (jelen esetben Isten) létezik e vagy sem!


Én amúgy elolvastam a Bibliát és semmi ellentmondásosat nem találtam benne.

Mire gondolsz mikor azt írod, hogy tele van ellentmondással?


6.

Hogy vetette vissza a kerszténység az emberiséget?

2019. dec. 14. 23:08
 9/28 anonim ***** válasza:
0%

2#: Na várj, egy keresztény miért utálna egy nem keresztényt? A kereszténység pont a felebaráti szeretetre tanít, (megdobnak kövek dobd vissza kenyérrel stb) ergo abban nem szabadna senkit gyűlölni.

Itt valami simlisség van :)

2019. dec. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
0%
Kővel *
2019. dec. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!